Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodában bepisil a szobatiszta...

Óvodában bepisil a szobatiszta kislányom. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Otthon már egyedül megy, sokszor nem is szól, hogy pisilni kell, hanem csak megy magától.

Viszont nem szeret óvodába járni és mondja is, hogy majd bepisilek.

Eddig megszidtuk,illetve minden ígértünk neki(játék, stb), de az sem használ.

Lehet, hogy nem kellene megszidni?

Ha vkinek van ötlete segítsen!


köszönöm előre is


2011. szept. 9. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló esetben az óvónéni segített: ő látja, hogy hogy viselkedik bent a gyerek, és olyan tanácsot tudott adni, ami szerintem pont a mi helyzetünkre volt szabva. (Mondjuk nálunk akkor született kisetsó is, elég nehéz helyzet volt) Szerintem, ha jó viszonyban vagytok, kérj segítséget a gondozóktól, hogy figyeljenek kicsit többet a lánykára. Nem akarok beleszólni, de szerintem a szidás nem segít!!!
2011. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi baj,majd elhaggya!!!Kisfiam is ezt csinálta,azért kell neki szolni,hogy nem szabad,mert akkor azt hiszi természetes,de légy türelmes.Ahogy lesznek barátai és feloldodik,és ha már szivesen megy ujra szobatiszta lesz.addig meg türelem:))))Szolj az ovonéninek oránként vigye ki pisilni.Nálunk bevált.Megunta és magától ment.
2011. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak nem volt gondja, mégis az oviban probléma lett. Megszidni semmi értelme!

Nálunk szép lassan kiderültek az okok:

lányom egyedül ment a kis WC-re, de mivel olyan nadrág volt rajta, ami patenttal záródik felül (tehát nem gumis), azt ő egyedül nem tudta összepatentolni. Azt gondolta, hogy akkor nem is patentolja ki, csak letolja pisiléshez. Na így az lett, hogy épp csak letolta a popsijáról, a pisi meg eláztatta a nadrág szárait.

Ez kétszer is megtörtént, a lányom meg annyira szégyellte magát, hogy nem mert pisilni az oviban. Mivel csak délelőttös volt, megpróbálta egész nap tartogatni, ami hol sikerült, hol nem, mire odaértem, mindig bepisilt. Hiába hívták ekkor már a dadusok/óvónénik, hogy menjen pisilni, nem akart.

Erre az egyik legjobb óvónéni azt javasolta, hogy vigyünk be egy bilit, és pisiljen abba. Ezt sikerült megbeszélni a lányommal is, hiszen a pisi tartogatása nagyon rossz.

Év végéig így maradt, idén már nem volt gond, hiszen a lányom sokat fejlődött.


Nem biztos hogy pont ez, de Nálatok is kellett valami rossz élménynek történni, ami miatt ez kialakult, nyilván emiatt nem akar oviba se járni.

Az okot próbáld meg kideríteni, szidással/jutalommal itt semmire sem mész.

Beszélgess vele arról, hogy mi történik az oviban. Én is elejtett fél szavakból hámoztam ki, hogy mi történt.

2011. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nálunk is van egy 3 hónapos kistesó. Lehet, hogy ezért pisil be az oviban? Látja, hogy én itthon maradok a hugicával és ő is itthon akar maradni velünk. Pedig csak délig van ott, pár órát.

Cumizni sem cumizott, most pedig rászokott:( Bár a tesvére nem cumizik.

Szerencsére az ovónéni nagyon kedves és türelmes, sokat segít.

Remélem majd az idő megoldja.


köszönöm a segítséget

2011. szept. 9. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:
A szidás a lehető legrosszabb amit tehetsz, mert így óriási szorongást idézel elő benne!
2011. szept. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!