Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hisztit hogyan kezelitek?

A hisztit hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés

Az igazi magát "földhöz dobálós" hisztire gondolok,ja és közben torka szakadtából üvölt....

Kislányom(2 éves)mostanában csinálja ezt,főleg ha nem engedek meg neki valamit,meg néha amikor fáradt.

Ha hagyom lecsillapodni egyedül akkor az a baj,ha akarok hozzá közeledni,átölelni,vigasztalni az a baj(akkor jobban elkezdi)egyszerűen nem lehet hozzá érni,haragszik az egész világra...

Néha egyszerűen nem tudom hogyan kezeljem ezt a helyzetet?

Ti mit tesztek ilyenkor?


Köszi a tanácsokat!


2011. szept. 11. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:

Kimegyek, otthagyom, ilyenkor felesleges bármit is tenni, csak hergeli magát tovább.


Amikor megnyugodott, akkor megbeszéljük, h hisztizhet nyugodtan, bent a szobájában, de én akkor sem engedem meg azt, ami kiváltotta a hisztit.

2011. szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dr. Ranschburg Jenő oldala nagyon jo, erdemes olvasgatni. Itt vannak modszerek a figyelemelterelestol kezdve a buntetesig.


[link]

2011. szept. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem foglalkozom vele, egy idő után abbahagyja és odajön magától, vagy jön, ha pl lecövekelt az utcán.

2. gyereknél okulva az elsőből, rajtam már nem fog a hiszti.

2011. szept. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Enyém 3 éves, és 2 éves kora körül hálistennek megtanultuk "kezelni" a hisztijeit. Kb. 3-4 alkalom volt, hogy semmi sem hatott. Azt, h ne vegyek róla tudomást, nekem nem ment, mikor a lábam előtt fetrengett... nekem úgy látszik, nem olyan az idegrendszerem, mint más normális anyáé. :)


Szóval én a szobájába kísértem kézen fogva, és mondtam neki, hogyha befjezete ezt az idétlen hisztit, akkor kijöhet... Persze kijött, én visszavittem, és becsuktam az ajtót, de tudta, h az ajtó előtt állok.


Kb. a 3. vagy a 4. ilyen alkalom után már elég volt a szobáját emlegetni, már akkor abbahagyta a hisztit.


De nem mindnekinél válik be, a bátyámék lányánál ez pld. nem vált be, szegények tőlünk akartak tippeket.. :) Náluk a figyelmen kívül hagyás vált be, igaz, a sógornőm egy kötélidegzetű amazon.

2011. szept. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3.

Mind a két gyermekem roppant határozott egyéniség, ennél sokkal kitartóbbak, mint amit az utolsó írt.

Ez a bemész a szobádba valahogy nem hatott rájuk soha.

Maximálisan nem vezsek róla tudomás dolg jött/jön be.

2011. szept. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

engem anya képen öntött egy pohár vízzel :D úgy meglepődtem, hogy csak lestem (anya elmesélése alapján, mert már nem emlékszem). utána elég volt a pohárra néznie..., majd lassan elfelejtettem hisztizni :D

23L

2011. szept. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Enge meg leöntött anyám egy vödör hideg vízzel
2011. szept. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. gyereknél ha beütött próbáltam megbeszélni vele de sokkal jobb volt ha leültetem a kanapéra és megvártam míg megnyugszik magától mondtam neki ha megnyugodott akkor megbeszéljük mikor lecsendesült akkor mindig odajött bújni és akkor megbeszéltem vele mi volt a gond


2. gyereknél meg kellet előzni ugyanis ha belelovalta magát képes volt elájulni ha mégsem sikerült akkor csititgatni kellet mesélni neki akkor egyszerre lökött el és bujt hozzám

ha sikerült lenyugtatni akkor megbeszéltem vele mi volt a baj


3. gyerek még kicsi majd meglátom milyen típus lesz :-)))


ami fontos h higgadt maradj nem kapd fel a vizet

nem téged akar bántani hanem csak még kicsi és nem képes elmondani mit is szeretne próbáld meg arra nevelni h mondja el mit szeretne mutassa meg és találjátok ki együtt mi az

beszéld meg vele miért nem lehet és mit lehetne tenni ebben a helyzetben köss kompromisszumot vele és ha már ígértél valamit akkor azt tartsd be

2011. szept. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

alapvetően kerülöm a hisztis helyzeteket, tehát nem a játszótér felé megyünk boltba ha nem tudunk bemenni, inkább kerülök egy kicsit, illetve felkészítem azokra a dolgora, amiből tudom hogy hiszti lesz, pl mondom hogy 5 perc múlva indulunk haza a játszóról, ha mégegyszer csapkodsz a játékkal elveszem stb.

ha meg van hiszti, nem foglalkozom vele, így egy-két percig tart csak, és elterelem a figyelmét, pl megkérdezem kér e inni vizet

Az a legfontosabb hogy ha egyszer azt mondtad valamire hogy nem, akkor utána ne enyhülj meg, tarts ki a nem mellett. Elég nehéz de én is álltam már 5 percig a földön fetrengő visító gyerek mellett az utcán, most úgy látom kezdi megérteni hogy nem mindig az van amit ő akar. Sokkal rövidebb hisztik vannak és sokkal ritkábban.

2011. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dackorszak ilyenkor ne csinálj semmit hagyd hogy kitombolja magát nem kell ölelgetni, kiabálni könyörögni csak egy plussz inger amire reagál és tovább hisztizik.

Ne figyelj rá mint ha nem lenne ott így gyorsabban el is fárad.

2011. szept. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!