Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet egy másfél éves...

Hogyan lehet egy másfél éves kisgyereket fegyelmezni? Mit csináljak hogy a lányommal nem legyen minden séta egy rémálom?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már utálok kimozdulni a kislányommal. Annyira akaratos,és hisztis lett hogy megőrjít! Mire elindulunk,a készülődés is 1órát vesz igénybe. Odakint biztos hogy nem arra megy amerre mondom,szalad össze vissza,én meg a babakocsival utána. Annyira fut hogy sokszor elesik,ilyenkor sír. Mindent felszed a földről,hiába szólok rá semmit nem ér. Ha elveszem bömböl. Ha megfogom a kezét elkezdi rángatni,visít,vagy leül az út közepére. A babakocsiban feláll. Egy 10perces utat 1óra alatt teszünk meg. Hiába szólok neki szépen csúnyán,nem hajlandó tudomást venni róla. Volt már hogy a fenekére ütöttem. Néha szégyellem magam,és olyan érzésem van hogy mindenki minket figyel. Abból áll a séta hogy folyamatosan a lányom után kiabálok.

Mostanában nagyon gyakran elszakad a cérna,és kiakadok,rákiabálok. Tudom hogy nem jó,de annyira kimerítő!

Nem tudom mit rontottam el,és hogyan kéne fegyelmeznem,vagy legalább hallgasson rám?!


2011. szept. 16. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne, hogy mi a megoldás, mert nálunk uez van, csak az én Lányom 2 éves múlt... És én is sz@r anyának érzem magam és nem tudom hol rontottam el??

Bocs, hogy nem tudok válaszolni.

2011. szept. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ma már egy kérdezőnek elküldtem ezt a linket, hasonló hiszti probléma miatt. [link] Itt a bal oldalon lehet középtájon regisztrálni, és kapsz hisztikezelő tippeket, illetve olvashatsz a hiszti kiváltó okairól. Remélem, találsz benne hasznos tanácsot! Kitartást és sok sikert!
2011. szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem rontottál el. Kezdődik a dackorszak és nem akarlak elkeseríteni, de lesz ez még rosszabb is. Sok gyerektelen nő el sem tudja képzelni, hogy van ilyen és hogy mennyire nem attól függ, hogy neveletlen vagy sem. Ez az élet rendje és nyugtasson meg az, hogy egészséges a kislányod. :)

Nagyon sok türelem, bájvigyor és le..arom tabletta mások véleménye miatt. Következetesség és rendszer. Ne engedj a hisztiknek, meg kell mondani, hogy akkor nem megyünk és kész. Ha majd tud jönni szépen, akkor nem kell a babakocsiban ülnie, ha nem, akkor ott ül és kész. Próbálj meg segítséget kérni és elintézni a vásárlásokat, elintézni valókat nélküle. Ha hisztizik, hazamentek és mehet a szobájába. Ha megnyugodott, akkor lehet előről kezdeni. Időnk mint a tenger, legalább is mások szerint, ezért ne törődj azzal, hogy mennyi ideig tart egy 10 perces út!

Kitartás és meglátod lesz jutalom érte!

2011. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

:) megjelent az akarat. Nyugi! :)

Én úgy fegyelmezen a lányom, hogy amikor rászólok,felemelem a mutatóujjam és megrázom, és most már eljutottunk odaáig,hogy elég csak felemelni és abbahagyja a hisztit :)

De gyerek még, nyilván arra szeretne menni,amerre ő akar, ebből ne csinálj ügyet szerintem. Kirohangálja magát és utána majd elfárad annyira,hogy megül a babakocsiban

2011. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A lányom is hasonló kaliber...:) Ő is másfél éves, mindenben benne van... Szerintem a lakásban kell elkezdened a fegyelmezést, és tényleg következetesen betartani. Tudom, már én is rosszul vagyok ettől, hogy a következetességet szajkózza mindenki, de tényleg hasznos. Nálunk is van a jól bevált gondolkodó sarok. Ez akkor alakult ki, amikor anyukámnál voltunk, kettesben voltunk a lányommal, én főztem (volna), ő meg valamit szétöntött és utána még el is dobta mérgében, amikor rászóltam. Na ott elszakadt a cérna nálam is, ordítottam, mint egy eszelős, beállítottam az ágyhoz és rákiabáltam, hogy el ne merjen mozdulni onnan... Előtte sosem hittem, hogy majd ez nálunk is működik, de szegény tényleg annyira megszeppent, hogy ott bömbölt az ágynál, és nem mozdult el. Persze utána "megbeszéltük" szépen, kapott puszit stb., de azóta is itthon, ha valami olyan történik, megy a gondolkodóba és ott áll. Volt már olyan, hogy felhoztam a játszótérről (igaz kb. 100 m van a lakástól), mert dobálta az apró követ (előtte kb. 2x rászóltam), beállt a gondolkodóba, sírt, majd megbeszéltük, hogy miért is jöttünk fel, és hogy többet nem csinálja. Mostanában már elég, ha megkérdezem lent, hogy menjünk haza, és akkor észhez tér picit, de azért vannak olyan napjai, hogy "megbolondul", de azért ki lehet vele mozdulni, nincs szégyenkezés. Szóval otthon valamivel megfegyelmezni, aztán következetesen, hogy lássa rajtad, hogy Te vagy a főnök! Sok sikert és kitartás! Emberből vagyunk és nekünk is véges a türelmünk!:)
2011. szept. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a megoldás!


Egyszer volt egy hasonló kérdés, tudom nem vicces a szitu, de mosolyogtam rajta, ahogy írta, hogy ha lemennek, a gyerek szinte elszabadul és ész nélkül rohangászik, ő meg utána. Velem is volt, akkor nem volt vicces, csak így kívülről. :o)


Jelenleg "kis felfedező" lett a lányodból. Mindent meg akar nézni, önállósodni akar, ő akarja csinálni, nem akarja amit más. Ez teljesen normális. Ilyenkor jön az, hogy szocializálni kell a gyermeket, megtanítani a szabályokra.

Jelenleg Te mondod neki a szabályokat, őt pedig nem érdekli, és nem követi, mert nem vagy következetes.


2-3 szor ezt megcsinálod, utána tuti rendbe jön.

Vigyed el sétálni, úgy készülj fel, hogy tudjad, és fogadd el, hogy pár perc múlva haza fogtok menni. Nem is kell semmit csinálnod, csak megvárnod, míg először kitépi a kezét. Akkor figyelmezteted, hogy ezt nem szabad! Amikor a második dolgot csinálja, újra elmondod, hogy ezt nem szabad, ekkor megmondod, ha újra csinálja, hazamentek!

A harmadiknál - úgyis meg fogja csinálni- pedig szó nélkül, ha kell hónod alá téve az üvőltő gyereket, hazamész. Ennyi a "bűntetés", semmi más nem kell otthon, csak kedvesen elmagyarázni, hogy azért jöttetek haza, mert nem fogadott szót, elmondva az ő nyelvén, hogy ez mit jelent. Nagyon sok mindent megértenek ám! Aznap máshova ne vigyed! Szóval ne olyan napra tervezd ezt, amikor csomó elintéznivalód van. Ne emeld fel a hangodat sem, ne legyél ideges, készülj fel lelkileg, hogy ez lesz és kész... Erre a dologra rászánsz 2-3 napot egymás után!!!!!!! és többé nem lesz gondod vele.

Aztán ezt max 2 szer eljátszátok, utána hidd el, be fogja tartani a szabályokat. De CSAK AKKOR ha látja, hogy nem üres fenyegetés, hanem tényleg hazaviszed a cselekedetéért. Így megtanulja a korlátokat. Nálunk nagyon szépen működik. Semmi üres fenyegetést nem kap a kicsi, tudja, hogy anya komolyan beszél.


4 gyerekes anyuka

2011. szept. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

...és otthon nálunk pedig bünti párna van. Ha nem viselkedik, arra ül rá, de csak komoly cselekedetért jár. Annak az a lényege, hogy ahány éves annyi percig kell rajta ülnie, és gondolkodni, hogy hogyan viselkedik. De nem szabad addig elmenni, és mást csinálni, mert különben felkel. Először csak néz, aztán sír egy kicsit, de tudja, hogy ott kell addig maradnia. Utána bocsánatot kér, megöleljük egymást, és megy tovább, dolog megbocsátva.

Idáig összesen 3-szor kellett használnom kb. Most már elég azt mondanom, hozzam a bünti párnát? És már rázza a fejét.

2011. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
14.16-os vagyok. Igen, én is pontosan a hónom alatt hoztam a játszóról, miközben ő visított. Körülöttünk panelházak, gondolhatod... SENKI véleménye ne érdekeljen, hidd el, máshol is vannak problémák, csak ezt sokan szeretik leplezni...
2011. szept. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nekem most kezdődtk a gondok, 1,5 éves a fiam és nem hagy itthon békén, lökdös el a konyhából, üvölt, fel akar jönni az ölembe, nem jutok semmire...

Ma kb fél órán keresztül csináltam a dolgomat közben folyamatosan kjött utánam üvöltve. A szomszédok nemtom mit gondolnak már rólam.

Egy ismerős anyuka tanácsolta, hogy ne foglalkozzak az üvöltéssel, csináljak mindent úgy ahogy addig, ne figyeljek rá, majd abbahagyja. De az istennek se hagyja abba :((((

2011. szept. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat! Igazi kis miniterrorista annyi akarattal és daccal hogy borzalom. Idebent sem jobba a helyzet,sokszor csatatérré változtatja a lakást.

Mivel egész nap egyedül vagyok vele nulla segítséggel,sokszor feladom. Szégyellem de néha annyira kiakadok hogy sírnom kell. Tudom hogy nem gyerekjáték az anyaság,de nem gondoltam hogy ilyen nehéz! Piciként sem volt egy nyugis gyerek. Valahol olvastam hogy vannak két emberes gyerekek,na a lányom ilyen!

Az apja minden nap csak este jön haza,el sem tudja képzelni hogy mi bajom van,miért vagyok ideges,és még engem tol le hogy miért kiabálok a gyerekkel. Az egész napi próbálkozásom kárba meg,mert ha az apja itthon van ő nem szól rá,és tudja hogy nála mindent elérhet. Hiába mesélem el a férjemnek hogy milyen a gyerek miket csinál,ő nem tudja felfogni a súlyosságát,mert nincs benne.

2011. szept. 16. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!