Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5-3 éves gyermeketek megérti...

2,5-3 éves gyermeketek megérti, hogy nem szabad felébreszteni a kistestvért?

Figyelt kérdés

Amikor a pici alszik a nagy csendben van? El lehet várni ezt egy 2,5-3 éves gyermektől?

Pici minden neszre felébred

A nagy láthatóan örül, ha felébreszti a picit, mert akkor nem kell csöndben lennie.

fél - egy óra csendről van szó

Mit gondoltok?


2011. szept. 16. 14:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat: nem érti meg. :o)

Sőt: minél inkább azt kértem, hogy maradjon csendben, vagy ne menjen oda hozzá, annál jobban csinálta.

Ki kell cselezni.

Hányszor alszik a picid?

Délután gondolom a nagy is alszik, így célszerű előbb őt elaltatni (vagy megvárni míg elalszik) és aztán a picit.

Ha délelőtt van, akkor meg menjetek játszótérre, ide-oda, akkor babakocsiban alhat közben a pici.


Én ezt tudtam csinálni, és átvészeltük. Tulajdonképpen fél év volt nehéz, mert az első fél évben még nem zavarták a zajok a picit, egy éves korától a kicsinek meg már egyszerre aludtak délután, egyszer.

2011. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom csendben van, amíg alszik a tesója, de néha hangoskodik, de nem direkt, hanem elfelejti, hogy alvás van. Nagyjából elvárható, de nem 100%-ban.

A hangoskodást úgy értem, hogy a zenélő játékokkal nem játszik, mert tudja, hogy hangos, de néha megfeledkezik magáról, és hangosan odakiabál nekem valami miatt.

2011. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém hamar elfogadta, köztük 3 év van. Amíg a pici aludt, volt idő a naggyal foglalkozni. Ilyenkor teljesen az övé voltam, játszottunk, főztünk együtt. Így aztán nem volt számára érdekes felébreszteni a tesót. Mondjuk, a kicsit meg lassan hozzászoktattuk egy mindennapos alapzajhoz, hogy ne ébressze fel minden normális zörej, ami a család életéhez hozzátartozott.
2011. szept. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A kicsinek meg kell szoknia (és meg is szokja!), hogy nincs síri csend körülötte. Hosszútávon neki is jót tesz, mivel később sem fog minden apró neszre felriadni.


Nekem 4 kisgyerekem van, nem várhatom el tőlük, hogy csendben legyenek, mert a legkisebb alszik. Viszont ennek hála akár porszívózhatok is mellette, mert annyira megszokta már, hogy fel sem ébred rá.


Ne csinálj ebből ügyet.

2011. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Többnyire csendben van/ volt, de a kicsi hozzá volt szokva a zajhoz.

21 hónap van köztük

2011. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Az én fiam nem érti meg. :( Sőt, mintha direkt hangosabban csinálná a kis dolgait.
2011. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én is kicsalom a nagyot a konyhába, hogy segítsen vagy a szobájában játszunk, DE ! a picit ezek a zajok felébresztik, így ilyenkor kérem a nagyobb gyermekemet, hogy pszt! maradjon csendben és max rajzolunk.

Délelőtt fél óra, babakocsiban még ülni is utál, soha nem aludt benne. Délután közel egyszerre alszanak, de amikor a nagy előbb felébred, arról a fél óráról lenne szó.

2011. szept. 16. 14:31
 8/19 anonim ***** válasza:

3 év van a fiaim között, a nagy megértette, hogy csendbe kell lenni amíg a tesó alszik, de előfordult, hogy a nagy játék hevében hangosabb volt, általában sikerült is felébresztenie a kicsit.

Viszont az öcsike megszokta, hogy nem síri csendben alszik, most 1 évesen már akkor is tud pihenni, ha a nagyobbik kicsit hangosabb:)

2011. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Mit lehet tenni, hogy a pici ne ébredjen fel mindenre? 7 hónapos lesz, kezdettől fogva ez van, talán az első két hónapban nem ébredt fel a zajokra, azóta igen.
2011. szept. 16. 14:32
 10/19 A kérdező kommentje:
2 év van közöttük.
2011. szept. 16. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!