Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes dolgozó anyukáktól...

Kisgyerekes dolgozó anyukáktól kérdeznék?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy visszamentem dolgozni, már 3-ik hónapja. A kislányom fél éve ovis, 3 éves, egész jól megszokta, bár gyakran beteg (előfordult már minden, kötőhártyagyulladás, szájpenész, szinte állandó orrfolyás stb).

A régi munkahelyemre mentem vissza, jó fizetés, jó munkakörülmények, türhető munkatársak. De.... Olyan hibákat követek el, mint egy kezdő, elnézek dátumot, kifelejtek 1 lapot, elfelejtek leadni időben fontos dokumentumokat.

A férjem szerint nem kellett volna visszamennem, mert türelmetlen vagyok és ideges.

Magamra sem ismerek, higgadt voltam és pontos, preciz, persze szülés előtt.

Meddig fog ez igy menni? Ennyire nehezen állok át? Nem szeretném otthagyni a munkámat sem, de ha igy folytatom kirugnak, és a család az első, ami persze természetes is.

Van valaki ezzel igy?


2011. szept. 16. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én másfél évig voltam így, azt hittem 3 év babaázás után felfrissít majd a munka, de nem bírtam visszarázódni, pedig a gyerekem imádta az ovit, részben mégis nála jártak a gondolataim. Rájöttem már nincs kedvem a karrierem építeni már nem tudott lekötni, inkább lelkiismeret furdalást okozott minden plusz munka és a stressz is. Most a másodikat várom de 3 hónap után leléptem betegszabira. Többet nem fogok visszamenni, csak egy nyugis 4-6 órás munkába. Szerencsém van mert a férjem keresete elég jó így megtehetem
2011. szept. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ki ne lépj ezért, inkább várd ki kirúgnak-e...addig még vissza is rázódhatsz :-D Ne stresszeld magad, más is nehezen áll vissza :-)
2011. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pont ez jutott az eszembe, fel is tettem a kérdést a múltkor, de igazán senki nem válaszolt érdemben. Viszont Te vagy az élő példa, amire gondoltam a kérdésemnél. Nekem is pontos munkavégzést igényel a munkaköröm, de így kicsavart aggyal és idegrendszerrel nem tudom hogy fog menni. Én éjjel még a szomszédom miatt sem alszom nyugdotan, szóval nem elég ami itthon van.
2011. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elején nekem is elég gyatrán ment, de kb. fél év alatt belerázódtam. Nekem annyival van még megspékelve a dolog, hogy egyetemre is járok közben (másoddiploma). Néha iszonyat bűntudatom volt, de ma már nincsen. Megtanultam összehangolni mindent. Határidőnaplót vezetek és jóval kevesebbet alszom, de a gyerek kiegyensúlyozott, a suli jól megy, a munkámra nincs panasz. Hála Istennek ez az utolsó évem az egyetemen, szóval ez a része kiesik majd jövőre és ha minden jól megy, jöhet a kistesó. ;-) Ne adjátok fel a dolgot, nem lehetetlen! Mindent írjatok fel, ami fontos, minden legyen optimalizálva. Én ha elmegyek itthonról, akkor nem egy dolgot intézek el, hanem legalább hármat.
2011. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális az,amit érzel,hónapok kellenek,hogy az ember visszaránduljon,én még a szövegszerkesztő használatát is elfelejtettem,annyira ciki volt.Bele fogsz jönni,ezzel szerintem sokan így vagyunk.
2011. szept. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy irtatok.

Én is mindent felirok, minden napi teendőmet, és otthonit is. Mert annyira szórakozott és feledékeny lettem, hogy csodálkozok magamon.

Olyan büszke voltam magamra, mikor visszajöttem dolgozni, hogy mindenre emlékszem, gyorsan megtanultam azt is, ami uj dolog lett a munkámban. Mégis olyan dolgokban hibázok, mint egy kezdő. kapkodok, mindent gyorsan megakarok csinálni, még pisilni sem állok fel ahelyemről, csak amikor már nagyon kell. nem cigizek és nem kávézok, hogy ezek miatt felállhassak kicsit a gép elől, ezért valószinüleg ez is belejátszik a szórakozottságom okába.

És hát ha nem is egész nap jár az eszem a gyereken és az otthoni dolgokon, de azért már más a helyzet mint 3 éve.

És mindig van mi miatt aggódni.

remélem ezen is túlleszünk :)

2011. szept. 19. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!