Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy oldjam meg, hogy nagylány...

Hogy oldjam meg, hogy nagylányom hisztije is kezelve legyen, és kislányom tudjon aludni?

Figyelt kérdés

Nagylányom 3 éves. Mindig is rossz alvó volt. Most is egy procedúra az alvás-most hagyjuk, hogy tanítsam meg elaludni, ez egy másik kérdés köre...- és mindig is az volt. Este elmegy egy-másfél óra, melynek 70% torkaszakadta hiszti, mire elalszik. Az hagyján, hogy én kivagyok, férjem kivan, de kislányunk meg aludna, aki másfél éves. Férjem inkább enged nagylányunknak, hogy a kicsi tudjon aludni. Én meg nem értek egyet ezzel, mert ha engedünk-mint eddig is, mindig több kell neki.

Általában apróságokon megy a harc, hogy melyik törölközővel, és ki törölje, hogy hol öltözzön és kivel megy aludni, na meg hogy hány mesét meséljünk.

De mit tegyek? Nagylányom is "regulázni " kell, és nem engedhetek meg neki mindent, főleg azért nem, hogy ne hisztizzen. Viszont tényleg, kislányomnnak is joga lenne nyugodtan aludni...

És hadd ne mondjam, általában reggel is hisztivel kel nagylányom, olyan 5 körül, ami eltart 6-ig, amikor talán visszaalszik, de nem mindig....


2011. szept. 18. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
mi az, hogy „rossz alvó”? olyan ember nincs, aki ne lenne képes aludni, mert akkor meghalna... fogadd el, hogy mások a szükségleteik. neked hogy esne, ha mondjuk csak napi 8 órát tudnál aludni, de valaki rád parancsolna, hogy feküdj az ágyban a sötétben 12 órát?
2011. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem hagyd sírni őket. Ha látják, hogy hisztivel elérik azt, hogy valaki foglalkozzon velük akkor evvel erősíted ezt a magatartást. Próbáld meg! Nehéz napok állnak előtted, de lehet, hogy eredményesen. Próbából cseresznye, a türelemből rózsa lesz!
2011. szept. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

azzal, hogy engedsz a hisztinek pont az ellenkezőjét éred el. hagyd hisztizni, ne foglalkozz vele, a kicsinek rossz lesz pár napig de hosszútávon mindenki jobban jár.

a lefekvés meg nem eltöndentő dolog ennyi idősen, legyél határozott, ne ő legyen a főnök. és persze következetes, ha azt mondod alvás akkor menjen be a szobájába és feküdjön le. nem baj ha az ágyában csöndben játszik a macijával de nincs ki-be rohangálás, anyát kiborítás, csönd van és sötét :)

2011. szept. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Következetes és határozott vagyok. Minden időben és rendben zajlik. Csak nagylányom nagyon nehéz eset, sok gondja van most, amit hisztivel "dolgoz fel" és különösen velem ellenszenves. A hisztiket nem veszem figyelembe, csak megvan az üvöltés-már nem napok óta, hanem fél éve minden este- és ez zavarja a kicsit az alvásban, aki leteszi a fejét és nyikkanás nélkül alszik egész reggelig.

A rossz alvó azt jelenti, hogy ujszülött korában is csak kétszer 20 percet aludt napközben, és ez azóta sem lett jobb. 10 hónaposan már csak egyszer 20-30 percet aludt, majd egy éve meg szinte soha nem alszik délben. ESte fél 10-kor még pörög, reggel meg már sokszor 6 előtt ébred. De ez a kisebbik gond. A nagyobbik az, hogy őrült nehezen alszik el, és éjszakai "rohamai " vannak. (az orvosok szerint pavor-szerintem ez valami hasonló, de más). Szóval nehéz, mikor 6 hétig hajnali 2-ig megy az önkívüelti üvöltés- a kicsi meg aludna- és nem tudunk tenni semmit-na és emelett dolgozunk férjem is és én is, napi 3-4 óra alvással-hetekig....

2011. szept. 18. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Budapesten a Madarász utcai Gyermekkórházban működik alváslabor, én mindenképpen elvinném oda!


[link]

2011. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Voltunk... No comment... .-.((
2011. szept. 18. 20:38
 7/9 anonim ***** válasza:
hol alszik? egyszobában a kicsivel?
2011. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

:(((


Mi volt a gond?

2011. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hiperaktív? Kérdezd meg a védőnőt milyen nyugtató teákat adhatnál neki, hogy legalább ne pörögjön annyira. Keressetek fel másik alváslabort is.

De az is lehet, hogy egyszerűen neki ennyi alvás elég. Eleven. Kell adni neki valamit amivel lefoglalja magát, hogy csendben legyen. Ültesd fel a szobabiciklire aztán tekerjen valamennyit, hátha kifárad. Ki kéne fárasztani. Séta, sport egyebek.

Önuralmát fejleszteni, hogy azért, mert Ő nem álmos még mások azok lehetnek, legyen csendben. Remélem tudtam segíteni valamennyit, de én felkeresnék még egy alvássvizsgálós intézményt.

2011. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!