Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetne lágyítani a...

Hogyan lehetne lágyítani a székletet természetes módszerekkel?

Figyelt kérdés

Kislányom közel 4 éves. Mindig is szorulásos volt, de az utóbbi időben gyakran vérzik is picit a popsija, amikor kakil, és szinte mindig panaszkodik arra hogy fáj.

Sajnos a dokinénink -akit egyébként nagyon szeretek- ebben a kérdésben nem igazán segít. Azt mondta, adjak minden étkezés előtt egy kanál Laevolacot, de én nem szeretném ezt csinálni, főleg hosszú távon nem.

Amit eddig próbáltunk:

nem kap csokit, kakaót, banánt, rizst is csak ritkán, reggel két szem aszalt szilvával kezd, amire próbálom itatni. (Ja és most már almalevet sem kap)


Sajnos keveset iszik szerintem összességében, az oviban meg kapnak csokis/kakaós dolgokat is, ott nem tudom kontrollálni...


Valami "szuper tipp"?


2011. szept. 18. 14:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ja és van aszaltszilva-lé is, ha az aszalt szilvát megeszi, akkor a levét is biztosan meginná szerintem.

Ha te is ilyen típus vagy, akkor biztosan öröklött a dolog, úgyhogy később ha már jobban meg lehet vele beszélni a dolgokat, akkor biztosan könnyebb lesz. Addig meg marad a belecsempészős, meg beleerőltetős módszer.

Egyébként tudom, milyen nehéz egy ilyen makacs gyerekkel az én fiam dettó ugyanez, ha beteg és gyógyszert kell kapnia, akkor nálunk is megy a közelharc, mert szép szóval nem lehet nála elérni semmit ez ügyben :(

Az egyik barátunk egyébként az FLP-s aloe vera gél-re esküszik, de sajnos amellett, hogy drága annak is elég jellegzetes íze van és tele van rostokkal is, amit ugye észrevesz az italában. Ezt is próbáltuk, de azt a végén én ittam meg, mert a gyerek nem fogadta el, kidobni meg sajnáltam.

2011. szept. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél zabpelyhet, áztasd meg fele víz fele tej, jól! lepje el, neki elég 1 evőkanál, majd főzd meg, tegyél bele fahéjjat, cukrot. Nagyon jól megszívja magát a zabpehely vizzel és még a belekben sem engedi ki, ezért ez tuti megoldás, puha székletet csinál, nekem is segít, én sem kaptam senkitől segítséget. Nagyon finom!
2011. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Ezt milyen étkezésre adod, és naponta?

2011. szept. 18. 19:47
 14/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen gond és nem oldották meg nekünk se azok, amiket írtál, gyógyszert pedig nem akartam rendszeresen adni.

Nekünk végül az oldotta meg, hogy rengeteg kefírt és yoghurtot adtam neki, amibe csak lehetett zabkorpát kevertem, illetve napi szinten ettünk győri zabfalatokat.

2011. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Adj neki sok gyümölcsöt, zöldséget, és sok folyadékot. A pociját is masszírozhatod naponta akár többször is.
2011. szept. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szia. 4 éves a fiam és ugyanez születése óta. Két hete javasolta valaki a dr. Hummel féle mikrorostos biogélt (keress rá) és bevált. Már a harmadik nap óta minden nap van normális kaki. Nem olcsó, de én nagyon hálás vagyok, hogy rátaláltam, minden nap azóta is örömtáncot járok, hogy kakilt, minden erölködés nélkül.
2011. szept. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönet a probiotikumos tippért! Bejött!


Voltunk gasztroenterológusnál is. Ő meg csak bólogatott, hogy milyen jó, hogy megoldódott a probléma, nem akarta ezt jobban felgöngyölíteni...


Sajnos biztos, hogy a hajlam örökletes, mert én is küzdök gyerek korom óta. Plusz, a kevéske folyadék, amit fogyaszt, és amit (főleg ovi időben) nem tudok kontrollálni.

2011. dec. 15. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!