Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves gyermek megeheti a...

5 éves gyermek megeheti a felnőtteknek való C-vitamin felét?

Figyelt kérdés
Venni akartam neki ma Eurovit 60 db-os c-vitamint,de egészségkártyára nem lehet csak felnőtteknek valót. Ezért gondoltam arra, hogy a patikust megkérdezem, hogy mi lenne, ha felnőtteknek valót vinnék és annyi felé törném, hogy az jó legyen neki (félbe vagy negyedbe). a 60 db-os eurovit felnőtt/gyermek 700 körül van a cebion csepp pedig 900 és csak 1 hónapig elég. a felnőtt így nem kettő hanem akár 4 hónapig is elég lehet,ha felezném neki.
2011. szept. 19. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
És mit mondott a patikus?
2011. szept. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Délután megyek vissza a kis fiam krémjéért és akkor megkérdezem, de kíváncsi vagyok, hogy csinál-e ilyet más.
2011. szept. 19. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,tudok-e segíteni ezzel,de mikor a férjem 5mg-os helyett véletlenül 10mg-os vérnyomáscsökkentőt kapott,azt mondták nyugodtan elfelezhetjük. Gondolom c-vitaminnal is meg lehet csinálni!? Bár várd meg a gyógyszerész véleményét,ő biztosabbat mond!
2011. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Cukortartalom 500 mg-os tablettában: 0,75 g


Eurovit 500 mg-os c-vitaminnál ezt találtam. Tehát szedheti gyermek. Lányom 20 kg, tehát reggel és este is 100 mg-nyi c-vitamin kell neki. Tehát ha egy negyedet kap reggel és este, akkor jó. És pénzbe is nagyon jól kijövök, mert sokáig elég lesz.

Hogyan kell szedni a gyógyszert?

Felnőtteknek minimális dózis kb. 30 mg,napi átlagos szükséglet 100-500 mg reggel, ill. reggel és este, maximális adag 1000 mg/nap.

Gyermekeknek minimális dózis 5 mg/ttkg, napi átlagos szükséglet 50-200 mg reggel, ill. reggel és este.

2011. szept. 19. 11:23
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja sem lesz 500 mg C-vitamintól, sőt a mi gyerekorvosunk szerint annyi a gyerekek C-vitamin igénye!

Felezd el nyugodtan és megeheti reggel és este. Ha pedig esetleg beteg lesz, akkor kaphat 1-1-et is akár.

A C-vit. vízben oldódik, a felesleges mennyiség a vizelettel kiürül a szervezetből. Ráadásul a mesterséges nem tud úgy hasznosulni, mint a természetes.

Amúgy receptre fel tudnak írni aszkorbinsavat, 20 dkg kb. 600 Ft. Egy késhegynyi porban 1000 mg van, tehát a gyerekeknek minimális kell csak. Ezzel az egész telet kihúzza az egész család.

2011. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Már adtam is neki. Majd meglátjuk, hogy segít-e neki. köszi

2011. szept. 19. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a vedono ajanlotta, hogy igy vegyuk meg, es felezzuk meg, mert olcsobbra jon ki, szoval mi is felezgetunk a Beres csepp melle.
2011. szept. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!