Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Autista gyerekek szülei?...

Autista gyerekek szülei? Kisfiam 23 hónapos

Figyelt kérdés
nagyon érdeklödő, nyitott, bújós gyerek, szeret kukcs játékot játszani, mindenen kacag, barátkozós, nincsenek megrögzött szokásai tehát elvileg semmi jele az autizmusnak, mégis a szemkontaktust akkor tartja ha nincs érdekesebb dolog nálam illetve a nevére is akkor figyel, ha semmi izgi nincs, de mindig van ami érdekesebb - nagyon aggódom. a hallása ok - amit kérek az esetek többségében megteszi : segítenétek?
2011. okt. 4. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
nem kell aggódni. Nem autista a gyermek.
2011. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az autizmusnak ennyi idős korban maximum jelei lehetnek.

az autista kisgyerekek nem nyitottak a környezetük felé, játszani nem igazán szoktak, igazán nem érdekli őket a környezetük, a testi kontaktust hallgat a sem szeretik. Attól, hogy nem mindig hallgat a nevére, nem figyel, néz rád, ha szólsz hozzá, a leírás alapján nem izgulnék. Ezek a 2 éveseknél még életkori sajátosságnak tudhatók be, hisz a külvilág az ennyi időseket már sokszor jobban érdekli, mint a mindig látott anyuka.

2011. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jaj köszi:) mert annyira ragaszkodik és bújuk és a játszón is ha mondom akkor simogatja a babákat szóval nagyon édes , csak ha megyünk az utcán hiába szólók semmi:( de "kéri", hogy meséljek meg énekeljek stb
2011. okt. 4. 11:34
 4/6 anonim ***** válasza:

én fiam 22 hónapos és bármit kérek semmi reakció.

jövőhéten megyünk hallásvizsgálatra.

mondtam anyósomnak hétvégén, hogy aggódom mert nagyon kevés dolgot tesz meg kérésre és beszélni se beszél.

na ő ugráltatta 2 órán keresztül és neki mindent megtett...

esetleg kérj meg a családból valakit, lehet nálatok is csak te nem vagy annyira "érdekes" már, hogy kérhess tőle :)

2011. okt. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

de én amit kérek meg1teszi

csak éppen ha hívom nem jön

de ha mmár mondom nézd csak , akkor egyből

de ő ha kérem kidobja a kukába a szemetet stb

ezzel nincs gond

2011. okt. 4. 14:09
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem pontosan ilyen minden más egészséges 23 hónapos is! Arra figyel, ami érdekli. Ez még így lesz egy darabig.
2011. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!