Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovis csoportban az egyik...

Az ovis csoportban az egyik kisgyerek skarlátos lett. Mennyi az esélye, hogy a lányom is elkapja? Mik a tünetek és milyen a lefolyása a skarlátnak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát a skarlát sajnos fertőző betegség. Szerintem nagy rá az esély, hogy elkapja sajnos.
2011. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez ellen nem kapnak védőoltást?
2011. okt. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy fertőz, de az ovónéni azzal nyugtatott, hogy szerinte nem kapja el a Niki, mert már a bölcsiben is edződött, erősebb az immunrendszere. Csak én azért félek.
2011. okt. 5. 12:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a skarlát pont nem egy olyan betegség, amit nem kap el, mert erős az immunrendszere.... Igaz, ezt csak én gondolom így. Egy sima felsőlégúti megbetegedést lehet, hogy nem kap el, de azért a skarlát az más.
2011. okt. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

50-50%. Vagy elkapja, vagy nem.

Bár elég ijesztő egy nyavaja, de nem olyan vészes, mint régen. Megfelelően kell kúrálni, főleg a lázat csillapítani.

[link]

2011. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is volt skarlátos és senki nem kapta el tőle a csoportban. Mivel ennek a betegségnek van lappangási ideje, így mi nem is tudjuk honnan szedtük össze, de csak hétvégén jött ki (ja és lappangási idő végefelé már fertőz). Először nagyon fájt a torka, majd iszonyatosan belázasodott, nem tudtuk lehúzni, majd szépen elkezdték apró kiütések kijönni a testén mindenütt. Először a hajlatokban, majd még a talpán is lett. Nekünk nem viszketett, bár azt hiszem ezek nem is viszketnek. Aztán hamar lement a kiütés is a láz is, de elég sokáig itthon kellett maradni a fertőző veszély miatt.
2011. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hát nagyon nem hiányzik ez nekünk. A picinek a betegség, nekem pedig a hosszú táppénzt:(
2011. okt. 6. 09:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém már volt skarlátos,

nem volt lázas ezért az ügyeletes orvos nem vette észre, hogy skarlát. 2 nap múlva a dokinéninek bevittük, mert nem múlasztotta el a kiütéseket a kálcium pezsi tabletta, 10 napos antibiotikum kúra volt.

Egyébként mivel bakteriális fertőzés ezt a betegséget többször is elkaphatja egy ember, nem úgy mint pl.a bárányhimlőt.

Egyébként ma már tényleg nem annyira fertőző, mint régen volt, a családban senkit nem fertőzött meg a pincuri. :)

2011. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!