Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek szorulásos volt két év...

Akinek szorulásos volt két év körüli gyereke, annak mikor oldódott meg a probléma?

Figyelt kérdés
Nálunk kb fél éve tart.Nem adok neki hasfogós dolgokat,kab zabkorpát is,gyümölcslevet joghurtot.Adom neki a laevolackot minden nap.Egyszer egyszer maradt ki.Puhának puhát kakil két nap után is.De most kihagytam három napot a szirupból,ez a negyedik nap,hogy nem kakilt.Tegnap este,és ma reggel adtam neki szirupot.Lázmérőztem is.De semmi.Gyerekorvosnál háromszor voltunk a problémával,de ugyan azt mondja,tanácsolja,amit be is tartok.A hasa puha.Hallottam már gyerekekről akik kiskorukban szenvednek ettől.
2011. okt. 6. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt két éves kora körül. Nekünk sajnos csak későn derült ki, hogy a Béres csepp az oka, mert sok benne a vas és az ásványi anyagok. Addigra már olyan szinten volt szorulása, hogy berepedt a kis feneke, mert nem merte kinyomni és nagyon sokáig visszatartotta. Leavolac nem ért semmit, nekünk a doktornő javasolta a karamellás tejet reggel este. Boltit kapott és megoldódott a dolog magától. Azóta is kap karamellás tejet. Múltkor próbáltuk, hogy pár napig nem kapott és újból nehezebben ment a dolog.

Nálunk sajnos örökletes a dolog, mert én is és anyukám is ilyen hajlamúak vagyunk.


Még ami bejött, az a Hey-ho szilvalé, de éhgyomorra.

2011. okt. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Vettem neki én is szilva levet.A karamellás tejet kipróbálom.Kap béres cseppet,de most kezdtem eladni neki két hónapja,és előtte se ment simán a kakilás.
2011. okt. 6. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:

Megoszthatom veled a tapasztalatomat?

Lekopogom, de helyrejött azóta a kicsim, nem kap semmit sem, de nagyon észre veszi, ha össze-vissza eszik néha, ilyenkor a Duphalac megoldja a gondot. Nem szabad hagyni bekeményedni, neki is van olyan, hogy 2 naponta van, de nem kemény. A kivizsgálásra én kértem a beutalót, a házi orvos a diétát javasolta, majd a beöntést, de én nem tudtam belenyugodni, hogy ilyen az emésztése. A folsav elég volt a vérszegénységére. Paradisom levet próbáltad már?


Sajnos mi hasonló miatt voltunk kórházban. Hónapok óta csak 4-5 naponta volt valami, de nagyon megszenvedett vele. Kivizsgálták, azt mondták szervi baja nincs. Sajnos már ott tartottunk, hogy a Glicerines kúp meghozta hatását, de nem kellett volna használnom, mert az orvos szerint hozzá szoktattam 2 éves kisfiamat. Rostdús a táplálkozása, van egy ikertesója, akinek naponta 2-3 alkalommal van kaki. Nekünk a Laevolac szirup sem segített.

Most ezt a kúrát tartjuk: éhnyomorra (és ez nagyon fontos) aszalt szilva levet kap, fél decit. Ez édes szirup, simán megissza. Ezután jön a tej, most már kakaó nélkül (eddig 1 tápszeres kanál Nesquicket tettem bele reggel-este), köles golyót szoktak enni, vagy kenyeret. Ebédre zöldség/gyümölcsleves, főzelék, sóska, hús feltéttel, uzsonna gyümölcs joghurttal: szilva/barack/eper/málna és zabkorpa. Vacsorára szintén tej, vajas-mézes kenyér. Napközben sok folyadékot isznak: víz, nagyon híg szörp, kamilla/Hipp instant tea. Most adnom kell a Duphalac szirupot, éhgyomorra és délután, de 10-10 millit. A laevolacot is lehet adni 10-esével, orvos mondta. Lehet kapni keserű sós vizet (Ferenc József vagy Hunyadi János), ezt is éhgyomorra kell adni, megmozgatja a beleket. Borzalmas íze van, kamilla teával keverve tűrhető. Semmi édesség, csoki, kevés szénhidrátbevitel ajánlott. A vérkép vashiányt mutatott ki, most folsavat szed, de nem tudom, mi lesz ha vasat kell szedni, már kezdene pedig javulni. (Orvos szerint vashiány miatt is lehet székrekedés) Neki a banán és az alma is megfogja a hasát, a babapiskóta szintén. Paradicsomlé hatásos, szilva keverékek, zabkorpa kombinációi elég jók.


Ezt a választ régebben írtam. Azóta ott tartunk, hogy 3 hétig kapta a 2X10 ml Duphalac szirupot (doki szerint jobb, mint a Laevolac), majd fokozatosan csökkentettem az adagot, csak reggel kapott, majd akkor is kevesebbet. Végül teljesen elhagytuk, és beállt neki, már minden nap van. Eddig szegénykém magára zárta az ajtót, és ott szenvedett, de most bilire ül, és büszkén mutatja az eredményt.

2011. okt. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is dokihoz vittem a kétévesemet a dolog miatt.Nem itta meg sem a szilvalevet, semmit.Laevolacot kapott stb.Egyszer vettem neki Vitacolan szirupot az immunrendszerére.Na, az csodát tett.Mondtam is a dokinak, mire közölte, hogy azt is szokták székrekedésre javasolni.Akkor nem értem miért nem mondta nekünk is.Véletlen kellett rájönnöm.
2011. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy kérdésem van:

szorulása van,vagy visszatartja a kakit???

Mert ha 2 nap után is puha a széklet,az nem szorulás!

2,5 éves a fiam, nála 2 éves kora körül kezdődött ugyanez. Azóta tudom, hogy a szobatisztaságra nevelés ellen egyes gyerekek így tiltakoznak. Mivel ez erősen a dackorszak idejére esik, a gyerek a kakilást is uralni akarja: "akkor jöhet,amikor én engedem!". Az én fiam keresztbe tette, megfeszítette a lábait állva,és sírva fogta vissza a kakit. Persze én is próbáltam a laevolacot, gyümileveket,lekvárt, lázmérőzést ha napokig visszatartotta a kakit és ettől besűrűsödött neki. De ez nem oldja meg a helyzetet.

Teljesen leálltunk a biliztetéssel,szóba sem került(előtte reggelente ültettem rá,mindig volt termés is!). Nem vettem tudomást a feszítésről, csak legfeljebb próbáltam elterelni róla a figyelmét játékkal,csikizéssel...stb.

Most, kb.2-3 hete javult a helyzet.Már nem kell laevolac,és naponta kakil.

Ki kell várni!

2011. okt. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Már kb két hónapja nem ültettem bilire,pont azért,mert hátha azért van.Nem tartja vissza.Ha adom neki a laevolackot(napi 5 ml)akkor max két naponta puhát kakil.Zabkorbából minden nap kap.Kakaó banán csoki már nincs étrenden egy ideje.Kap probiotikus joghurtot is.Most volt hogy csak harmadik nap délutám adtam először kúpot neki,és negyed nap reggel,de semmi,ebéd után hőmérőzés,majd délután kapott egy pezsgőkúpot,amivel sikerült a dolog az eleje kemény volt de a nagyobb része puha,az előtti nap kapott hosszú idő után egy túrórudit.Félek hogy rászokik a szirupra,mikor nőheti ki?magában a paradicsom levet még nem adtam neki,de kipróbálom.Aszaltszilva levet nem láttam sehol,csak a 25%os siót.Hallottama míra baby vízről,de nem hiszem hogy meginá,mert keserű.Nem hinném,hogy szervi oka lenne,mert kb 6-7 hónapja ban ez,amióta vasat szedtünk,és abbahagytuk.Vas szedése alatt két naponta volt neki rendesen.
2011. okt. 7. 14:52
 7/13 anonim ***** válasza:

Aszaltszilvalé kapható némely gyógyszertárban, és van gyógynövényboltokban is.

Az én lányom csak megnyalta, és nekem kellett meginnom a maradékot.Nem szerette.

2011. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ikres anyuka vagyok. Kipróbálhatnád a Laevolac kúrát (amit mi Duphalaccal csináltunk, reggel-este 10-10ml, kb. 1 hétig, majd a reggeli adag marad, csak az estit csökken 5 ml-re, majd fokozatosan kevesebbet adni) A lényeg, hogy éhgyomorra kapja. Én gyógynövényboltban vettem az aszalt szilva levet. Kisfiam szerette, édes szirup. Uzsonna a mai napig: barack joghurttal, szilva joghurttal, müzli. Tejet mióta iszik? Nem lehet, hogy attól? Mennyire volt vérszegény?
2011. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 15:16-os jó dolgot írt.A tej is okozhatja.De csak a nyers tej.Tehát mondjuk a tejbepapi, tejberizs stb. nem.
2011. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
csak reggel kap tejeskávét,vagy vaniliáscukros tejet,tejbepapit szoktam neki csinálni.Nem sko a napi 2 x 10 ml laevolac?Mióta tartott a szorulás?
2011. okt. 11. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!