Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális, ha egy...

Meddig normális, ha egy kisgyerek nem iszik?

Figyelt kérdés

Másfél éves. Megissza a reggeli-esti kakakót, eszik gyümölcsöt, abban is van valamennyi lé, de nem hajlandó egyébként inni. Néha ebéd után elfogyaszt pár korty vizet, de ma pl. azt sem volt hajlandó. Pedig kínálom óránként, még bele sem kortyol, rázza a fejét. Próbálom sima pohárból, csőrösből, Jana kulacsból, egyik sem.

Anyósom szokott hozni hétvégén almalevet, na azt vedeli, de nem szeretném, hogy erre szokjon.

Volt vele más is így? Esetleg valami jó tipp? Kicsit aggódom.


2011. okt. 12. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Inkább vedelje az almalevet,mint ne igyon semmit!! Ami meg a gyümiben van,azt ne számold,az semmi.
2011. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Gondolom te sem iszol állandóan vizet???

Miért nem főzöl neki teát? Heti egy-két alkalommal semmi baja nem lesz a gyümölcslétől, szörpöktől. A fiam 2 éves most kezdte a bölcsit, ott minden nap kapnak valami gyümölcslevet, és gondolhatod, hogy nem kubut vagy valami márkás nevezetűt, mert a napi 300ft-ba nem éppen fér bele.

2011. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy másfél éves gyerek napi folyadékszükséglete kb 1-1,5 liter folyadék amibe beleszámol a reggeli kakaó tej, a vacsi tej kakaó, ebédnél a leves ha eszik. De semmi más. Ezen felül a folyadék ha nem iszik vizet lehet a szürt alamlé, ami nem tartalmaz cukrot. Inkább az mnit a veséje károsodjon.
2011. okt. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

És pisil eleget? Nem székrekedéses?

Ha nem, akkor ne aggódj.

Egyébként megpróbálhatod, hogy az almalevet vízzel higítva adod, majd az almalé arányát egyre csökkented amíg el nem jutsz a csak vízig.

2011. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Előttem szóló. A kisgyerekek kicsikék, de nem hülyék...

Egy másfél évest nem lehet így becsapni!

2011. okt. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Én fiam is dettó...

Párnaponként kap gyümilevet,akkor én is megnyugszom,h mégis ivott.Bár ha kiszomjazik iszik vizet is,pár kortyot,de ez ritka sajna.

2011. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gyorgyi28 ***** válasza:

Szia!

Adhatnál neki limonádét, babateát is pl. Nagyon fontos, hogy igyanak is, főleg amikor már szilárd ételeket eszik. Az enyém 9 hónapos és ő is viszonylag nehezen ivott, még 40 fokban is, aztán sportkupakos üvegeket megtaláltuk és azóta iszik rendesen. :)

Az OK, hogy ne igyon állandóan gyümilevet a gyerek, de tényleg irrális az is, hogy csak vizet. Az anyatej is édeskés, természetes hogy azt jobban kedveli.

Lehet kapni olyan babateát (instant) amiben nincs cukor, laktózzal van édesítve amúgy meg kamilla, hársfa, citromfű, narancsvirág stb van benne. Humana termék, TESCO-ban általában lehet kapni.

2011. okt. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Gondolom te sem iszol állandóan vizet??? "


De, én vizet iszom. Ahogy az egész családom is. Semmi bajom nem lenne a gyümölcslével akkor, ha meginná mellette a vizet, de, tudjátok, a férjem mesélte, hogy ők gyerekkorában mindig szörpöt ittak, aztán az öccse fogai már alsós korában teljesen tönkrementek. Vagy említhetném a saját kiscsoportos ovis képemet, ahol az egyik gyerek fogai elöl teljesen el vannak rohadva, vajon mitől? Vagy azt, amikor táborban voltam, és este már zárva volt a kisbolt, és egy fiú teljesen kivolt, hogy akkor mit igyon, elfogyott a szörpje, és ő ugyan nem fog vizet inni, azt utálja...

Véleményem szerint szomjoltásra a víz való, emelett persze lehet mást is inni, de nem kizárólagosan. Pisis pelusa, számomra is meglepő módon, van elég.

Azért köszi a válaszokat.

2011. okt. 12. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:
én megértelek,mi is ebben a cipőben járunk.két éves a fiam,és ha napi fél litert megiszik tejjel együtt,már örülök.neki ennyi az igénye.nincs kiszáradva,pisil eleget.én is sokat kínlódok,de egyszerűen csak eröltetéssel hajlandó ennyit is inni.néha már kínomban óránként leültettem,aztán fecskendővel megitatom fél deci vízzel.ja és ő semmit nem iszik meg,csak a vizet,tehát ő még a gyümilevet,teát,limonádét semmit nem iszik meg.a bölcsiben is(nemrég kezdte),pár kortyot iszik a gyümiléből
2011. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

"férjem mesélte, hogy ők gyerekkorában mindig szörpöt ittak, aztán az öccse fogai már alsós korában teljesen tönkrementek."


Ha emellett minden nap mos fogat akkor semmi baj :)

2013. júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!