Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet megtanítani, egy...

Hogyan lehet megtanítani, egy 3évest hogy egydül aludjon el?

Figyelt kérdés

nem volt mindig ilyen nehéz az elalvás,mert régebben simán egyedül elaludt. fél éve megszületett a kistesó és rá 2hónapra már kínszenvedés volt az elalvása,-ott kell feküdnöm mellette és közbe simogatnom ahhoz hogy elaludjon (délután is) ráadásul éjszaka is felébred 2szer,és kéri hogy feküdjek mellé.

nem tudom hogy hogyan érjem el,hogy minden a régi legyen


2011. okt. 13. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez érthető. Napközben mennyit foglalkozol vele? Oviba jár már?
2011. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Komolyan kérdem: te most tényleg ezt akarod?

A gyereked épp egy nagy krízisen megy át, megszületett a testvére, akivel osztoznia kell, sehogy ne vedd rá az egyedül alvásra, ha majd megnyugszik, újra visszatér minden a régi kerékvágásba. Addig azonban várj türelemmel, mert ha erőlteted a dolgot, csak rosszabb lesz minden. Idő, szeretet, türelem, csak rá figyelés kell most neki és visszatalál önmagához.

2011. okt. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

oviba délig jár!és persze van vele is foglalkozva.

de sokat van itthon mert az ovi miatt betegesebb! ma is déltől 2ig altattam..! Már 4hónapja ez megy.

És igen! azt szeretném ha megint egyedül elaludna,mert a pici miatt nincs arra időm,hogy órákat legyek a szobájába.

De ez nem azt jelent,hogy egy kis mese olvasás-összebújás ne férne bele

2011. okt. 13. 14:46
 4/7 fotucsok ***** válasza:

Fél év azért már elég régen volt ahhoz, hogy most-nak nevezzük.. MEgértem, hogy nem szíves altatgatod, mert mire elalszik a másikhoz már mehetsz is, és ha te kimerült vagy, az a gyerekeknek sem jó, mert türelmetlenné válik egy idő után az ember.

Szóval én azt a módszert követtem, hogy bevittem az ágyába, és ahányszor kijött, annyiszor visszavittem. Persze előre közöltem vele, hogy ez lesz. Első két visszavitelnél még mondtam, hogy most már aludni kell, menjen, de utána nem szóltam hozzá, csak visszavittem. 3 nap alatt megtanult egyedül elaludni, úgy hogy az én kisfiam azelőtt sosem aludt el egyedül, és már besokalltam, hogy félórákat énekelgetek...

Teljesen igazad van, hogy egy-egy simi puszi, mese, de azért ha ő a főnök továbbra is,akkor majd az is eszébe jut, hogy aludj ott te is... akkor annak is engedni kellene, csak mert van egy féléves kistesó? Aki már annyira nem is "új" :))))

2011. okt. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy nem álmos még délben?

az én fiam is 3 éves, de ha délben kezdeném altatni, tuti, hogy nekünk is 2 órás procedúra lenne, mert pontosan tudom, hogy ennyi idő alatt nem fárad ki.

7-kor kel, és 13:30-kor megy aludni 2 órát, előbb lehetetlen lenne lefektetni, bármennyire is szeretném. így viszont 10 perc alatt elalszik szó nélkül.

2011. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én is azt csinálom,hogy mindig vissza kísérem az ágyába,de rögtön fel kel és jön utánam és arra kér,hogy simogassam és feküdjek mellé.és végül így alszik vissza..!


Ja,és azért raktam le délbe aludni,mert aznap már fél6kor kelt,és olyankor már délkörül álmos szokott lenni.Álmos is volt,csak ahogy eljöttem mellőle már kipattantak a szemei. elég idegörlő ez az egész,mert régebben segítség nélkül elaludt,most meg többet kell altatnom őt,mint a picit!

2011. okt. 14. 18:46
 7/7 anonim ***** válasza:
zárd be 1 hangszigetelő szobába.
2011. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!