Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hósnál lehet már dackorszak...

20 hósnál lehet már dackorszak kezdete?

Figyelt kérdés

Eddig még soha nem volt olyan, hogy azt mondtam volna ne bírnék a gyerekkel. Persze voltak nehezebb időszakok, de mindig kezelhető volt, tudtam mit csináljak.

Kb. 3 napja 180 fokos fordulatot vett. Mindenért hisztizik, nem lehet felöltöztetni, mert kiabálja, hogy nem nem, tulajdonképpen mindenre azt mondja nem. Ha lemegyünk a játszóra, nem akarja. Ha már lent vagyunk nem akar följönni, ha felveszem elhagyja magát, hogy alig bírom tartani. A lépcsőn nem jön egyedül pedig negyediken lakunk és már elég jó kis súlya van, otthagyni nem merem, mert azért csak lépcső, amiről jó nagyon lehet esni.

Ha bevásárolunk tuti, hogy az ellenkező irányba szalad, a kezemet egyáltalán nem akarja megfogni, ha valami nem úgy van,ahogy ő elképzelte már sír is.

Mindent szétszerel, hiába mondom neki, hogy nem szabad valamit, csakazért is.

Ez csak átmeneti időszak vagy most már ilyen lesz???

Fog ez javulni vagy még romlik? Mire számítsak még? Hogyan kezeljem?

Nincs bölcsiben, itthon van velem.


2011. okt. 14. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor most kezdődik és van 1-2 éved rá, hogy

megszokd:-)))

2011. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez már az, üdv a klubban!:) Tapasztalatom szerint hol jobb-hol rosszabb, van hogy naponta "kitalál" valami új butaságot.

Csakis következetesen, nagy-nagy türelemmel lehet kezelni, és nem elméletileg írom, mert mi is benne vagyunk nyakig :) Magneb6 "csodákra képes"!

2011. okt. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

sose tudni, hogy az ilyen helyzet mikor fog változni, akár jó, vagy rossz irányba..

tanács: szedj MagneB6-ot.. nem vicc..

lehet a dacc korszak kezdete, a dacc korszak nem napra pontosan a második szülinapon kezdodik..

ha a kezed nem akarja fogni, akkor ajánlanám a gyerekhámot..

erre majd többen azt mondják majd, hogy nem kiskutyád van, hanem gyereked, így nem kell pórázon tartani, de én teljes mértékben át tudom élni a helyzeted.. 24 hetes kismama vagyok a másodikkal, a kislányom pedig még csak most fogja tölteni a 16ik hónapját..

két percig szépen sétál velem, fogja a kezem, aztán elszaladgál, alig bírok vele lépést tartani..

légy a gyerekkel következetes, de ne feltétlenül mindig mindenért mérges és ideges..

dícsérd, ha jól viselkedik..

több ötletem nekem sincs per pillanat.. de a magneB6 meg a gyerekhám nálunk beváltak..

2011. okt. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Huuu, nallunk is most kezdodik. Szinten 20 honapos. Remelem tul leszunk rajta hamarosan. Kisfiam is elhagyja magat ha eppen valami nem torttenik kedve szerint. Tegnap epp a furdokadbol kellett kihalaszni. Persze nem tetszett neki es elengedte magat. Majdnem leejtettem. :( Nallunk dobalozas is van ha valami nem tetszik meg csipkedes is.


Kedves valaszado aki a hamot irtad en nem kovezlek meg erte. Mi forgalmas helyen lakunk es mondhatom, hogy nallunk mar eletet mentett. A kisfiam olyan hirtelen rantotta ki magat a kezem kozul es szaladt volna el mint a huzat de a ham megfogta. Egyebkent en nem hamon vezetem hanem a kezet fogom de a ham a csuklomon van. Tenleg van olyan gyerek akinel nem kell de nallunk nagyon bevallt. A helytol is fugg, mennyire veszeljes. Parkba vagy mezon, kertbe meg jatszoteren en sem rakom bele. :) En semmi olyan "szerkentyut" nem itelek el ami valamilyen modom megakadalyozza, hogy egy gyereket baleset erjen fuggetelnul attol, hogy mennyire szep latvany vagy sem.

2011. okt. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A lányomnál már 14-15hónaposan elkezdődött. Mindent elég korán kezdett,és még csak 19hónapos.

Néha az őrület határán vagyok,nem tudom hol a vége!

Üdv a klubba!!!

2011. okt. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A fiam 20 hónapos, és kb 1 hónapja van nála ez. Szinte egész nap hisztizik, mert nem az van, amit ő akar. De beszélni még nem tud, szóval fogalmam sincs, hogy mit akar. De már totál kiakaszt. A magne B6-ot akkor én is kipróbálom, mert már nyugtatót akartam szedni, mert nem bírom, hogy egész nap csak nyüszít.

Egy ebédet nem tudok tőle megfőzni, mert rángat el a tűzhely mellől.

És mi csakis babakocsival megyünk bárhova, mert nálunk meg az van, hogy leül, és nevet rajtam, mert látja, hogy ez nekem nem tetszik. Pedig elég messzire el tudna menni gyalog, de így heccel, szándékosan. Most már elég hideg van ahhoz, hogy a járdán üldögéljen. Persze ha beleteszem a babakocsiba, akkor is üvöltés van.

Nekem is fura, mert a lányomnál szinte nem is vettem észre, hogy lett volna dackorszakban.

2011. okt. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hú köszi a válaszokat! Legalább megnyertük a klubtagságot! :)

Férjem is kérdezte, hogy kicseréltem valahol a gyereket? Olyanokat produkál. Mondjuk sokszor nagyon vicces :) De tény, hogy engem nagyon nehéz kihozni a sodromból, de most úgy érzem, hogy csúszkál a lábam alatt a talaj.

Azt még mindig nem tudom, hogyan kezeljem, mert sokszor mikor következetes akarok lenni, rájövök, hogy igazából ezt még nem érti, hogy mit kívánok tőle, tehát engedek és már rögtön nem vagyok következetes.

Azt nem írta egyikőtök sem, hogy mikor normalizálódik, vagy hogy lesz-e jobb...

De azért nagyon hálás vagyok, hogy írtatok, jó volt elmondani, meg látni, hogy nem vagyunk egyedül :)

2011. okt. 14. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!