Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 órája belázasodott a fiam,...

1 órája belázasodott a fiam, és a fülét fajlalja, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3,5 éves a fiam.délelött semmi baja nem volt,most este kööhögött.

és most 38,5 a láza,és nagyon fájlalja a fülét.

10 percig alszik,aztán felsír,mit tegyek???

Sót már tettem rá,de csak ha alszik,mert ha fentvan nem engedi annyira sír szegénykém.

Most épp alszik.

Most vigyem orvoshoz,vagy megvárjam a reggelt!!!

Segítsetek....köszönöm

Fájdalom,és lázcsillapított kapott.


2011. okt. 16. 22:01
1 2
 1/12 anonim válasza:
Szerintem ha nem ment le a láza, hívd fel az ügyeletet, ők elmondják hogy mit tegyél, vagy hogy be kell-e vinni.
2011. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,épp 12 perce alszik,igy ha ismét felriad megmérem a lázát:-(De azt érzem meleg,de 38,5 fokkal szerintem nem foglalkoznak,vagy igen?de nem is ez a legnagyobb baj,hanem a füle:-((
2011. okt. 16. 22:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal orvos!

Nem tudom mikor kapta a láz és fájdalomcsillapítót, de ha 5 perce, akkor is induljatok az ügyeletre és ne várd meg azt, hogy hat-e 30perc vagy 1 óra múlva.

Lehet addigra rosszabb lesz!!!


Ne várd meg a reggelt!!!

2011. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
kb fél órája adtam neki,csak tudom itt milyenek a dokik,mikor nekem volt 2 oldali tüdőgyulladásom és 41 fokos lázam ki sem jöttek,és mikor bementem hazaküldtek.Semmi nélkül,de megmérem neki 10 perc mulva,és itatok teát vele:-(
2011. okt. 16. 22:23
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Itt egy gyerekről van szó, nem egy felnőttről!!!

Vidd be a kórházba, nem küldhetnek el!!! Ha pedig megteszik, akkor pedig feljelentést teszel a rendőrségen majd kötelesség elmulasztása címén!


Tényleg komolyan mondom, hogy ne szórakozz ezzel, mert ha lázgörcsöt kap, akkor az a későbbi fejlődésére nagy hatással lesz!

2011. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de nem értem, miért rohantatod orvoshoz 38,5-ös lázzal. Ez egy normál mértékű láz, a mai ajánlások szerint ilyenkor kell elkezdeni a lázcsillapítást (régebben 38-nál volt ajánlott). Minden közepes erősségű láznál ügyeletre kellene rohangálni? Ráadásul nem is kisbaba már.


Kedves kérdező, ha beadtad a lázcsillapítót, és nem ment feljebb a láza, esetleg lejjebb is ment, akkor hagyd pihenni, ne rohangáljatok sehova Fontos, hogy melegen tartsd a fájós fülét, tegyél a fejére vékony sapit, és a beteg fülhöz vattát, a sapi megtartja. Ha van infralámpátok, azzal is melegítheted.

Két óránként mérd a lázát, vagy legalábbis figyeld, és ha szaporán veszi a levegőt, ha meleg a halántéka, fejebúbja, de a keze, talpa hideg, akkor mérd meg, mert akkor feljebb ment a láza.


Reggel pedig menjetek a dokihoz!


Jobbulást!

2011. okt. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van otthon cataflam csepped azt adj neki. Nálunk ez segített a fülgyulladásnál. Ha nincs akkor panadol. Mi is nurofennel próbálkoztunk, meg sóval, de sz@art sem ért. A panadol jobb, de a cataflam nagyágyú. Jobbulást!
2011. okt. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondta az orvosunk,mikor a 8 hónapos kisfiam lázas volt.Ne vigyem el felnőtt ügyeletre (a gyerek nálunk 8.00-16.00-ig van és ez utána volt),hanem csillapítsam a lázát és másnap vigyem el a gyerekorvosi ügyeletre.Pedig 40 fokos láza volt.Sőt a rendes ügyeleten olyan gyógyszert kapott,amit 6 éves kortól adható.Ekkor mondta az orvosom,hogy oda ne vigyem el.Mert akik ott vannak csak nem gyerekorvosok.Jobban van a kisfiad?Az Algoflex szirupot nem próbáltad?Elvileg fülfájásra is jó,meg persze lázcsillapító is.
2011. okt. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk cataflam cseppek váltak be ilyenkor, plusz ilyenkor már kell lázcsillapítás. Én kihívtam ilyenkor is az ügyeletet, kijöttek, bár gondolom azóta megoldottátok már. Most hogy van a fiad?
2011. okt. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A clataflan csepp nem csak fájdalom csillapító,hanem gyulladáscsökkentő is,így az nagyon jó rá! Annyi csepp ahány kiló!! Hűtőben kell tartani,és jó az íze,hamar beveszik a gyerekek!
2011. okt. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!