Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondanátok el egy 2...

Hogy mondanátok el egy 2 évesnek hogy kistesója lesz?

Figyelt kérdés
Lányom nyáron volt 2 éves. Én most vagyok a 14. hétben. Valahogy fokozatosan szeretném hozzászoktatni a gondolathoz hogy lesz kistesója, de úgy érzem ő még nem fogja fel úgy, mikor mondom neki. Mondtam már neki azt is hogy apának, anyának és neki lesz majd egy picike babája. Próbáltam példát is mondani, hogy az unokatesónak is van kistesója, de szerintem még nem érti a lényeget. Eléggé tartok a féltékenységtől, meg az irigykedéstől, mert pont ugyanennyi korkülönbséggel születtek ismerősöknél a gyerkőcök és ott maga volt a horror. A nagyobbat nem lehetett kettesben hgyni egy pillanatra sem a kisebbel mert verte, püfölte. Jó lenne ha fel tudnám készíteni a változásra. Főleg mivel áprilisban szülök, kb akkor fogunk új lakásba is költözni, szóval még a megszokott kis kuckója sem lesz meg. Új szoba, új lakótárs, aztán szeptembertől ovi. lehet hogy túl sok lesz ez neki így egyeszerre? Ti hogy mondtátok el a picinek hogy jön a tesó?
2011. okt. 19. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem is fog még róla tudni, ha +10 év lenne már ráérnél ezen gondolkozni. Hány éves vagy most egyébként?
2011. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém decemberben lesz két éves, és májusban jön a kistesó. Én mondtam neki, hogy lesz egy kistesója, aki még anya pocakjában van. Azt tudja, hogy anya pocakjában van a tesó, meg is mondja, ha kérdezik tőle, hogy mije lesz, aranyosan válaszolja, hogy kistesója, de még nem fogja fel. Én folyamatosan mondogatom neki, hogy majd a tesóval milyen jó lesz játszani, persze az elején még nem tud, de később már igen. Most cseréltük le a rácsos ágyat is, hogy ne előtte legyen az, hogy kell a tesónak. Amúgy én is félek egy kicsit, a féltékenységtől, főleg, hogy egyke vagyok, saját tapasztalatom így nincs.
2011. okt. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ilyen kicsi gyerek még szerintem sem tudja felfogni,hogy mit is jelent az,hogy neki testvére születik.Persze mondogathatod neki,hogy lesz majd egy pici babátok és elmesélheted neki,hogy majd miket fogtok együtt csinálni,ha meglesz a kistesó.Ha már nagy pocid lesz,akkor megyarázd el neki,hogy a kistesó ott van a hasadban és ha onnan kibújik,akkor ő is veletek fog élni majd.Ilyeneket mondhatsz neki,de nem igazán tudod előre felkészíteni a dologra,mert ő még túl kicsi,ahhoz,hogy ezt megértse.Amikor megszületik a baba,akkor viszont rengeteg gondoskodásra és figyelemre lesz szüksége az idősebb gyereknek is,hogy ne érezze magát mellőzve és ne alakuljon ki féltékenység.Csak addig lesz nehezebb,amig a baba nagyon pici lesz,amikor már elkezd majd kúszni mászni,érdeklődni a világ iránt,akkor a két gyerek játszótársa lesz majd egymásnak és így neked is könnyebb dolgod lesz.Minden jót és boldog babavárást kívánok neked!
2011. okt. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 év és 9 hónap van a nagyok között


nekem nem is kellet elmondani a lányom hamarabb tudta h terhes vagyok mint én :-)

de sokat meséltem neki róla beszélgetem vele milyen az ha van testvére

persze az ö szintjén

együtt vettük meg a babakocsit meg minden mást ö is kapott egyet:-)

hagytam h ö is válasszon a tesónak ezt azt

lett egy babája és neki is ágyikó ruha babakád stb...


mikor meglett a tesó együtt csináltuk amit kellet

ö is öltöztette pelusozta a babáját hozta sétálni stb....

bár igy is volt féltékenység azért kezelhető maradt


viszont egy gyerek függő is van olyan gyerek akivel bármit csinálsz meg bolondul

és ha előre pánikolsz azt is érzi és akkor úgy gondolja majd nem jó dolog a kistesó mert anya fél tőle


inkább egy nagyon jó dolognak állítsd be

2011. okt. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2 éves 3 hónapos volt, amikor megmondtuk, hogy lesz kistesója. (Alig pár nappal a pozitív teszt után) Egyszerűen úgy, hogy mostantól vigyázni kell anya pocijára, mert benne van a kistesó. Elsőre felfogta, megértette. A világ legtermészetesebb dolga volt neki, pedig nem készítettük fel őt előre. Az első pillanattól kezdve nagy szeretettel volt a pici iránt, már a pocakban is, alig várta, hogy megszülessen. 1 hónap híján 3 év a korkülönbség köztük, ahogy betöltötte a 3-at, ment oviba (amit szintén nagyon várt már), egy pillanatig nem volt féltékeny a húgára, és nem érezte kirekesztve magát.

Mi nem tettünk ezért semmi különöset, csak annyit, hogy a legelső perctől a picinek "kellett" alkalmazkodnia, tehát az ő napirendjét alakítottuk a nagyéhoz. És ez ment is tök simán, nem igazán volt semmi zökkenő az életünkben attól, hogy megszületett a második baba. (Sok tekintetben milliószor lazábbak voltunk már vele. Pl. alig 2 hetesen simán elmentünk vele 100 km-re esküvőre)

De tudom, hogy abban, hogy ilyen könnyen zajlottak a dolgok, nagyon számított az is, hogy a lányomnak nagyon szerencsés a természete, hatalmas szíve van, nyitott és mindenkit imád, a gyerekekért meg van veszve, tehát ő kifejezettten "igényelte" hogy legyen tesója.

Most már 2 és 5 évesek, tökéletes párost alkotnak a csajok, meg vannak veszve egymásért :) Érdekes, hogy viszont a nagyobb most már hallani sem akar még egy tesóról. Azt mondja, ők így vannak jól ketten :)


Kívánom, hogy nektek is ilyen simán menjen a dolog, és nagyon jó tesók legyenek!

2011. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 fotucsok ***** válasza:

Novemberben lesz 2,5 kisfiam, és 16 hetes kismama vagyok.


Eleinte kérdezgettem minden nap, hogy szeretnél kistestvért, tudod olyan kicsibabát, mint xy testvére (jóbárataink, tehát tudja kikről van szó).... Válasz igen.


Baráti társaságban a közelmúltban születtek gyerekek, amikor már mondtam neki,hogy ott van a hasába a kicsibaba, majd kibújik. És mikor kibújt is beszéltünk róla, hogy látod megszületett.


Most olyan 13 hetesen mondtuk neki (nem nagy feneket kerítve), hogy: Szeretnél kistestvért? Igen. Itt van bent anya hasában, ott növekszik nagyra és majd kibújik, mint xy-nak.

Első kérdése az volt, hogy: Melyik lyukon fog kibújni? :))) Azt gondolta, hogy a köldökömön :))) Még szerencse, hogy császáros leszek, így rögtön megmutattam.


Egyébként mondom neki gyakran, hogy hol a kistesó, és oda is szokott bújni hozzá, meg puszit ad.

Azt is mondtam, hogy ő is ott volt.

Ha kérdezik, mondja, hogy anya hasában van a kistestvére.


És még olyanokat szoktam neki mondani, hogy ő lesz majd a nagyon okos, és majd megtanítja mindenre a kicsibabát, és én nagyon büszke leszek rá.


Szóval szerintem egy 2-2,5 éves már elég értelmes ahhoz, hogy fogja az adást. Sosem szerettem, mikor valaki azt mondja akár egy pici gyerekre is, hogy úgyse érti. Nagyon is , hogy sokat megértenek.

Ráadásul szerintem nekik még valami 6. érzékük is van.

2011. okt. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kedves első válaszoló 25 éves vagyok.
2011. okt. 24. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!