Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen ruhában hordjátok az...

Milyen ruhában hordjátok az óvodás korú gyermeketeket oviba?

Figyelt kérdés

Tegnap elég rossz idő volt,vizes a föld,pocsolya mindenhol,de az eső nem esett már.Reggel ráadtam kislányomra a rózsaszín nadrágját,gondolván,hogy nem mennek ki az udvarra ilyen időbe.Mire érte mentem,tiszta koszos volt elől-hátul.Én mindig nagyon csinos ruhákat adok rá,gyakorlatilag az óvodás ugyanaz,mint az elmenős.

Barátnőm otthoni ruhába hordja a kisfiát,mert így nem lesz gond,ha tönkremegy.Most akkor mi a jó?


2011. okt. 22. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is otthoni melegítőben (nem játszósban azért), pulóverben viszem, pont az általad említett dolog miatt.

Egyrészt itthon beszáll a kocsiba, ott kiszáll, minek rá a csinos ruha? Csak elmegy az idő a sok öltözködéssel. Másrészt tényleg kimennek, homokozik, futkos, esik-kel, mászik-csak koszol.

Kivéve persze, ha tudom, hogy valami ünnepélyes alkalom lesz az oviban, vagy mennek színházba, akkor teszek oda csinos ruhát, csinos pulóvert.

2011. okt. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az oviba teljesen felesleges csinosan vinned.

Az a lényeg hogy kényelmesen legyen felöltözve, de nem kell divatmodellnek lennie ott.


Azt meg nem lehet mondani neki hogy vigyázzon nehogy összekoszolja magát, mert nem figyelhet minden percben a ruhájára.

És vigyél neki váltás ruhát is, amit ott hagysz és ha nagyon vizes/sáros a ruhája akkor szárazat tudnak ráadni.


Az óvodában kiviszik a gyerekeket levegőzni majd télen is amikor esni fog a hó. Erre nem alapozhatsz hogy biztos nem viszik ki, mert látod hogy jártál.

2011. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az elmenős ruha is olyan, ami nem baj, ha koszos lesz, abban viszem óvodába is (van nagyon csinos ruhája, abban csak ünnepségre/alkalomra viszem). Az otthoni ruha pedig az agyonstrapált valamikori elmenős ruha. :D
2011. okt. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5%
Egyáltalán nincs olyan ruhája a gyerekemnek, amit sajnálnék, ha koszos lesz, tönkre megy. Nincs külön játszós sem, dobom ki őket, ha már foltosabb, kopottabb. Az a fontos, hogy kényelmes legyen, jól érezze magát bennük, nem kell rá vigyáznia. Szóval igazából csak csinos ruhája van, mert az tetszik nekem is, neki is, de nem sajnáljuk őket :)
2011. okt. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor vidd szép ruhában, ha nem sajnálod, hogy kcsos lesz. Minden egészséges gyerek játszik, és eközben, mi tagadás, nem figyel a ruhájára. Nem is ez a dolga. Persze, legyen tiszta, rendes, olyan, amit szívesen felvesz, de ha a hatezer forintos nadrág pótása megterheli a családi kasszát, akkor ne az legyen az ovis játszós.
2011. okt. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy a kérdésedre válaszolva nálunk nincs kimenős meg bemenős meg játszós meg otthoni meg nemtommilyen ruha. Remek folttisztítók vanna, a 150 ft-os mosószappan például nagy sok mindenre jó. Eszembe nem jutna leszidni a gyereket, amiért az oviban összekente magát.
2011. okt. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!