Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le az éjszakai...

Hogy szoktassam le az éjszakai ivásról?

Figyelt kérdés
Kisfiam decemberben lesz 3 éves. Nappalra már több mint egy éve nincs pelenkája. Nem volt még két éves és szobatiszta lett. Éjszaka viszont kész rémálom. Már a legnagyobb pelenka is kicsi neki, ezért reggelre mindig nyakig pisi rajta minden. A tejet nem issza már alapból. Volt egy időszak, mikor reggel is tiszta volt a pelenka, akkor még cumizott és nem igazán ivott éjjel. Mióta eldobta a cumiját, azóta viszont szabályosan vedeli a teát, este egy cumisüveg a minimum, aztán az éjszaka folyamán még legalább másfél üveg elfogy. Próbáltam elvenni tőle, nem adtam neki este sem, éjszaka sem. Az lett a vége, hogy ő fél órákat aludt, egy órát sírt. Természetesen én semmit nem aludtam. Két éjszaka ezt végigcsináltuk s mikor már harmadik éjszaka is ez kezdődött visszaadtam neki, mert nekem is dolgozni kellett menni és muszáj volt pihennem, nem bírtam már a fáradtságot. Nappali alvásnál sincs gond, ott sincs pelus, napközben sincs. Adjatok valami jó ötletet, már ki vagyok bukva reggelenként mikor minden reggelt ágynemű húzással kezdek.
2011. okt. 28. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járunk, csak az én lányom tejet iszik. Ha aludni akarok, akkor nem veszem el tőle.

Nekünk is kifolyik már minden a pelenkából, nappal már egy éve szobatiszta, napközben ritkán alszik, de ha igen, akkor sem kell pelus, szóval mintha az én gyerekemről beszélnél.

Anyukám ajánlotta, hogy ültessem álmában bilire. Megtettem egy hétig, de még annyit se aludtam, mint előtte, mert ha nem raktam igen gyakran bilire, akkor bepisilt.

Most azt találtam ki - és eddig működik - hogy amikor éjjel kéri a tejét, odaadom és azzal a lendülettel gyorsan húzok rá egy tiszta pelust. Így már nincs gondunk. Egyelőre jobb megoldás nem jut eszembe. Azt mondják, ha megérik valamire egy gyerek, akkor megcsinálja. Nálunk ez eddig mindenre igaz volt, majd csak igaz lesz az éjjeli ágytisztasággal kapcsban is.

2011. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem jobb a cumi éjszakára mint a tea. a fogaknak, az emésztésnek és a nyugalmatoknak is árt az éjjeli teázás. vagy add vissza a cumiját vagy tedd a teát csőrös vagy sima pohárba, hátha arra nem kattan rá annyira.
2011. okt. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A cumiját ő dobta el egyedül, mi nem is tudtunk róla. Este mikor elő akartam venni alváshoz a polcról, közölte velem, hogy nincs ott, mert ő felmászott az ágyra, kivette a dobozból és eldobta. Naná, hogy a szemetet kivittük már, úgyhogy cumi is ment vele. Annyi idő után (júniustól) most nem veszek újat neki.

Reméltem, hogy az üvegtől is megválik, de még nem sikerült semmi olyan mesét kitalálni, hogy eldobja.

2011. okt. 28. 14:06
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy minden egyebet 1 éves korától csészéből iszik, csak a teát issza üvegből.
2011. okt. 28. 14:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de mi is ugyanigy vagyunk 2,5honapos a lányom,csak hogy ő tejet iszik,ugyhogy már nagyon várom a válaszokat én is.
2011. okt. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudjátok milyen jó érzés, hogy ha nem is érkezett annyi konkrét válasz, azért jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezzel és nem én rontottam el valamit nagyon.
2011. okt. 29. 09:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ezt jól eltoltad, többször is.

Először is hogy cumiból iszik még mindig, másodszor pedig hoyg nem voltál következetes!


Azért merem ezt ennyire bátran megírni neke,d mert még elég friss a sztori: NÁLUNK UGYANIS UGYAN EZ VOLT!!


Kislányom 2,5 éves, és rengeteget ivott éjjel - igaz mi már rég átszoktunk csőrös itatóra. De az is csepegés mentes volt, csak magához kapta éls ivott, ha meg elfogyott szólt hoyg kér még.


Már jó ideje nem aludtunk át éjszakákat, ébredtünk vagy tölteni az itatójába, vagy cserélni a pelust mert tele volt...

Elegem lett, és lecseréltem a cxsőrös itatót szívószálas varázs itatóra.

Ez ha nyitva van akokr kifolyik.

Első nap csak napközben, míg megtanulta hoyg ez bizony kifolyik ha nem zárj abe és ha nem ülve vagy állva iszik.

Második nap mondtam neki hoyg teljesen tönkre ment a csőrös itatós (Avent),és hoyg milyen jó hoyg van ez az új mert nem lenne miből inni.


Kb 4 napig minden éjjel sírva kelt fel, mert szomjas volt de nem akart felülni inni, és kérte a régi innivalóst. Aztán megszokta, és már csak 1-2 alkalommal iszik éjjel, és fel is ül inni ha nagyon szomjas - tehát nem hobbiból iszik.


És azóta alszunk éjjel. Elég furcsa is így kb egy év virrasztás után.


Aztán az sem mindegy hogy mit adsz neki, mert ha ízes dolgot (még ha nem is csupa cukros) akkor jobban kívánja.... ezért én már csak 100% gyümölcs alapú teát adok ízesítés nélkül, vagy vizet.


Nagyon fontos hogy kitartó legyél - ha valamibe belekezdesz akkor csináld végig - akkor is ha beletelik pár éjszakába mire átszoktok.


Sok sikert.

2011. okt. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

kisfiam januárban lesz 3 éves...

ugyan ez volt 2 üveg itallal feküdtünk...

kb 1 hónapja egy csúnya torokgyulladást kapott hólyagokkal megtetőzve, sem enni sem inni nem tudott a fájdalomtól...

4 napig annyira fájt neki így éjjelre sem kéret az innivalót mert fájt neki, és a cumit sem tudta szopni..

így cirka 4 nap alatt leszokott a cumiról és az éjjeli ivászatról....

azóta sem kér éjjel inni...


a cumit 1-2 szer bekapta de csak nappal játékból már meg sem említi, de eldobni még nem mertem :)


tudom ez nem segítség volt csak gondoltam meg osztom

kitartás!!!!!!!!!!

2011. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Dettó így voltunk/vagyunk kérdező, csak mi már leszokóban vagyunk, méghozzá úgy, hogy egyre kevesebbet adok neki. Most már kb 1-2x kér az éjjel, és csak kb fél decit iszik egy alkalommal. Ha még többet akarna, akkor határozottan közlöm vele, hogy megittad, ennyi volt, alvás! Légy egy kicsit keményebb vele, nálam is csak így sikerült, egyre jobb a helyzet, remélem hamarosan ennyit sem kér már.
2011. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia


A lányom most 4 éves. 3,5 éves korában még Ő is rendszeresen ivott éjszaka. Elég megterhelő / fárasztó volt. A cumisüvegjén a cumit annyira kirágta, hogy már nem tudott belőle fekve inni, mert mindig ráfolyt. Egyébként is nagy lyukú volt, X-es Mammos.

Onnantól kezdve áttértünk a sportkupakos üdítősüvegekre. Azt mondtam Neki, hogy már nem lehet kapni. Meg mivel óvodás már elég nagy ahhoz, hogy ne cumisüvegből igyon, kinevetnék az óvodások. Így szeptemberben mindig otthon hagytuk a cumisüveget. Egy pár nap után már nappalra is lecserélte az üdítősüvegre. Nagyon szeretett a cumisüvegjéből inni.

Estére kb 1.5 dl kakaót kap. A cumisüveggel mindig teát ivott, de azóta áttért a kakaóra. Ha esetleg teát kér akkor csak 0,5-1 dl között adok neki. Néha a többet iszik, akkor Ő is bepisilik, pedig 1,5 éves kora óta teljesen szobatiszta.

Amióta az üdítős üveg van neki, azóta nem iszik az éjszaka folyamán, gondolom, így már kényelmetlenebb.


Ica

2011. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!