Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiatok hány évesen lett...

Kisfiatok hány évesen lett éjszakára szobatiszta? Van, akinek 3 évesen még nem volt az?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
4 éves lesz december végén és éjszakára még van pelus. Nem vagyok rá büszke, félre ne értsd, de nem erőltetek semmit, mert a 4 év alatt ezt már megtanultam, hogy mindenben meg kell várni, amíg ő maga érik meg rá.
2011. okt. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
teljesen egyetértek veled, köszönöm a válaszodat! Nálunk hónapok óta nincs éjszakára pelus, mert sokszor volt száraz, de hetek óta naponta mosni kell az ágyneműt, szóval még nem szobatiszta. Én sem akarom erőltetni, úgy tudom, ez 5 éves korig "elvárás", de olyan nagy a nyomás más anyukáktól-rokonoktól. Visszaadjam rá a pelust, vagy sem? Nehéz kérdés. Egyébként szept-től ovis, néha ott is előfordul még baleset (eljátsza, nem szól időben, csak ha már az eleje bement).
2011. okt. 28. 10:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még egy jó ideig marad a pelus éjjelre. Hókamóka a kicsi, plusz a kis lelkivilága is felborult, családi kavarodások...

Na meg a családi nyomás. A lányom nem volt 6hónapos amikor azzal jöttek, hogy biliztessem, ennyit a rokonokról. Akkoriban a fiam még hol a szobában hol a bilin intézte a dolgát, de eröltették, hogy márpedig legyen pelenka nélkül. Azt az üvöltést amikor ráeszmélt, hogy "rosszat" csinált(mert persze a micsoda dolog bepisilni jött...)

Maradjon az a pelus amíg Ő nem érett rá. Most napi egy pelus már nem a világ.

2011. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyetértek az előttem szólókkal, nem szabad erőltetni, nagyon sokat árthat vele az ember. Megérnek rá.

Sajnos ezt saját tapasztalatból is mondom, én ráparáztam az ovikezdésre, mivel akkor még elég gyakran előfordult, hogy bepisilt a gyerkőc (ha pl. nagyon játszott valamivel), és az alvásoknál (délután, és éjjel is) pelust kellett ráadni. Szóval, ő később ért meg a dologra, kb. 4 volt, mikor már a délutáni alvásnál sosem pisilt be, és 5, mikor már éjjel sem.

Viszont a „külső nyomás” miatt folyton aggódtam, és ebből az lett, hogy a kakilást elkezdte visszatartani. Amíg pelenkás volt, semmi gondja nem volt ezzel, viszont utána igen sokáig szenvedtünk, mert egyszerűen nem akart a vécébe végezni a dolgot…


Egyébként Vekerdyvel értek egyet nagyjából, hozzátéve, hogy igen nagy különbségek lehetnek gyerekektől függően. Ja, és még egy: érdekes, hogy tőlünk nyugatra beveszik a gyerekeket pelenkásan is az óvodába. (Azért elgondolkodtató, milyen társadalom az, aki nulla éves kortól terrorizálja már az embert, nem csoda, ha sok gyerek ellenáll, és ebben az egy dologban legalább nem enged a nyomásnak – hiszen itt aztán sírhat-ríhat a szülő, ha a gyerek nem akarja. :)

[link]

2011. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

(Az utolsó vagyok megint.)

Bocs, csak épp az éjszakai témára nem tértem ki. Szóval igen, nekem 5 évesen lett ágytiszta teljesen a gyerek, úgy, hogy egy fél évig azt csináltuk, hogy éjjel felkeltettük pisilni. Nem mondom, hogy egyetértek magammal ezzel kapcsolatban, de már nem volt akkora pelenka, hogy ki ne pisiljen belőle, így még ez látszott a legjobb megoldásnak. Ez tényleg nem ideális, mivel baromi fárasztó, nekünk szülőknek mindenképp, de nyilván a gyereknek is. Másrészt attól is tartottam, hogy sosem lesz vége, és majd megszokja, hogy lehet éjjel pisilni, és ezért fog bepisilni…

De hát, itt is beigazolódott, hogy „ember tervez, gyermek végez”. :)

Merthogy egyszer csak elkezdett magától felkelni és kimenni vécére éjjel…majd már ezt sem kellett, simán kibírja reggelig.


Szerintem minél idősebb az ember gyereke, annál inkább látnia kéne, hogy minden kis poronty más, és nem érdemes hallgatni az okoskodókra, akiknek szuper („hétzenés”) gyerekük van.

2011. okt. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Mindegyikőtöknek, megnyugtattatok!!! Éjjelre kap majd pelust (nem tiltakozik ellene, így neki nem rossz ezek szerint).
2011. okt. 28. 12:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
3 éves múlt nemrég a fiam, és bizony még van pelenka éjszaka. Én ebben nem látok semmi kivetnivalót, és nem is érdekel, ki mit szól hozzá. A nappali szobatisztaság is jóval 2,5 éves kora után alakult ki, és a nappali ágytisztaság épphogy augusztus közepén, az ovikezdés előtt. Én nem erőltettem, megvártam amíg megérik rá. Hozzáteszem azt is ,hogy annyira megérett rá, hogy soha nem volt balesete se napközben, se a délutáni alvásnál. Az éjszakait sem akarom erőltetni, mert van egy csecsemőnk is, épp elég nekem hozzá felkelni éjjel. Mostanában reggelenként, közvetlenül ébredés után elkezdte mondani, hogy képzeld anya, éjjel nem pisiltem bele a pelusba. Mikor megkérdezem ,hogy akkor ma este ne vegyük fel a pelust, akkor azt mondja, de igen, kérem. Meg is kapja.
2011. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

25 hónapos a fiam, 20 hónapos kora óta szobatiszta, 1 hónap után már nappali alváshoz sem kellett pelus, 22-23 hónapos korától éjjelre sem (ő vette le, vagyis inkább nem volt hajlandó este felvenni, üvöltött, mikor már meglátta a pelust).

Unokatesója 4 évesen is éjjelre pelust kapott, ő kérte.

2011. okt. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisifiam januárban lesz öt éves, most jutottunk el arra a szintre hogy kb. egy hónapja egyszer sem pisilt be éjszaka, most ennek nagyon örülök csak félek ,hogy megint vissza esik mert volt már ilyen aztán megint kezdőttek az éjszakai bepisilések, nem tudom mi lehet az oka, mondjuk most is mikor felébred az első útja a WC-be vezet.Nappalra már 2 éves kora óta szobatiszta, éjszakára 4 éves kora óta nem hord pelust de hol jobb hol rosszab, most ugye éppen a jobb korszak van remélem mostmár így is marad.
2011. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, ez minden gyereknél teljesen más , mert a kisebbik fiam két évesen lett szobatsizta nappalra és éjjelre is szinte egyik napról a másikra.
2011. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!