Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szintem beszél 32...

Milyen szintem beszél 32 hónapos gyermeked (kisfiúk)? Ragzás hogy megy neki, illetve használja az én, vagy enyém szót? Kisfiam úgy mondja, hogy Zolikájé, vagy Zolika csinálta ezt-azt.

Figyelt kérdés
Kisfiam a nyáron kezdett el igazán beszélni mondatokban. Addig csak szavakat mondott, illetve tőmondatokban beszélt. Sok mindent még csak a család ért, /főleg én :-)/. Sok betűt teljesen másképp ejt. pl. maci-mani, nem-hem, a nevét így mondja Babó Lolika-Szabó Zolika. De nagyon szép szabályos mondatokat alkot, és ügyesen összerakja a szavakat egymás után. A ragzással néha még bekavar, de az is kezd alakulni.
2011. okt. 28. 14:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ja, a szobatisztasággal hogy áll a gyerkőc? Kisfaim még sehogy, nem érdekli, hiába kínálok akármit. Értem ez alatt, hogy ha ügyes nagy fiú lesz, WC-be pisil, akkor veszünk Verdás gatyókat, de nem hatotta meg:-) Néha ráül a szűkítőre, egyszer-kétszer sikerült is belepisilnie de ennyi.
2011. okt. 28. 14:33
 2/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy javítom, de ragozás. Amúgy az én fiam is így beszélt, most 4 éves logopédus foglalkozik vele és nagyon szépen alakul neki! Nálunk a h volt problémás és az l az összes l hangot tartalmazó szónál n-et mondott Tehát neki Zolika Zonika lett volna.

Szerintem ez még nálatok teljesen normális. Ha 2 év múlva is még így lesz akkor biztos javasolják majd az óvónénik a logopédust.

2011. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elnézést, a 4 éves után lemaradt a vessző.
2011. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
bocsi, tényleg Ragozás:-) Ez most kissé égő, na ez van... Párommal szoktunk néha így beszélni, bohóckodni, hogy nem tudunk ragzani, ha hülyeséget mondunk, azért írtam így.
2011. okt. 28. 14:34
 5/15 anonim ***** válasza:

Ebben a hónapban 2,5 éves a fiam. Hosszú, összetett mondatokat használ, úgy beszél, mint az 5 éves tesója, csak épp hibásabban (sejpes, r betű nem megy meg ilyenek)

De ő nagyon korán beszélt.

Szobatisztaság őt sem érdekli.

2011. okt. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
hihihi az első vagyok, igen ilyenek nálunk is vannak, mindig vigyázni kell, nehogy rosszul írjam ki:))Mikor megy oviba amúgy a kisfiad?
2011. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

kisfiam 26 hónapos.ő folyamatosan beszél,de egy kicsit raccsol,meg selypít,mondjuk ő is korán kezdett beszélni.múltkor láttam a babavilágot,és ott mondta egy nő,hogy ha 2,5 éves korig nem beszél akkor kell elvinni beszédközpontba.mivel a te fiad ahogy írtad már beszél,meg már mondatozik,így szerintem nem kell.majd ahogy gyakorolja kialakul nála.ha valamit rosszul mond,akkor mond el neki szépen hogy mondjuk és mondasd vele 1-2x.nálunk ez nagyon jól bevált,mondjuk a pakol,akkor is kapol marad.azt valamiért igy tetszik neki.

na visszatérve,segíts neki,ha elrontja,beszéljetek sokat és kialakul majd a beszéd nála rendesen.

fiam nem mondja hogy Patriké,hanem hogy az enyém,vagy én,nagyon ritkán még azt hogy baba csinálja,babáé.pelussal bajlódunk,mert ráül a bilire wc-re,bele is pisil.ha nincs alul rajta semmi,akkor elmegy időben pisilni,nem csurog be,de amint ráadom a bugyit,nacit,már csak akkor szól ha csurog neki.kakilni nem mer,csak a pelusba,mert egyszer hasmenéses volt,és nagyon hangos volt mikor a bilibe a pukival jött a kaka,ezért fél a kakit belenyomni a wc-be,bilibe.

2011. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Érdekes..az én kisfiam is 32 hónapos,és szintén így mondja,hogy pl.Zolikáé..vagy Zolika csinálta ezt-azt...stb.Mostanában kezdünk olyan feladatos játékot játszani vele,amikor kiosztunk 3 táblát amin 9 kép van,és közben felfordítunk egy-egy kártyát,és mondjuk,hogy kinek a tábláján van a kép.Vagyis ha nála van,akkor enyém..tiéd..ővé..stb.Már kezdi ő is használni ezeket a szavakat,és kezdi az én szócskát is mondogatni magára.De még sokszor van,hogy nevén nevezi magát.Szintén a nyáron kezdett el mondatokban beszélni a kisfiam,azelőtt szavakat,és a szavaknak az első illetve utolsó két betűjét mondta.Nála is van olyan szó ami hibásan jön ki,de azért már alakul szépen.
2011. okt. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam korán kezdett beszélni. 2 évesen már folyékonyan beszélt. Mostanra már úgy beszél, mint egy felnőtt, csak az r betű helyett l-et mond.
2011. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mondatokat használ,helyesen ragoz,az r betüt nem nagyon tudja meg a zs,cs és hasonlok helyezz z-t,és c-t mond.

2.5 éves kora óta éjjel-nappal szobatiszta.

2011. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!