Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vajon minden egyke szeretett...

Vajon minden egyke szeretett volna testvért?

Figyelt kérdés
Nekünk még csak egy van. Erősen gondolkodunk a 2. babán, de nagyon félek, hogy később hogy fogjuk majd bírni (anyagilag, stb.) Szóval van olyan egyke, akinek nem volt unalmas az élete? (Miénk eddig nem az). 5 éves a lányunk.
2011. nov. 1. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
12 éves koromig voltam egyke, az utóbbi 8 év alatt pedig lett 3 öcsém, szóval van tapasztalatom :) Igazából azt szoktam mondani, hogy fel lehet nőni egykeként is, de testvérrel sokkal jobb. Amióta lettek testvéreim leküzdöttem pár rossz tipikus egyketulajdonságom (önzőség, figyelemfelkeltés stb.), és sokkal jobb lett így az élet.
2011. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Én egyke vagyok. Amíg olyan helyen laktunk, ahol nem voltak gyerekek akikkel játszhattam volna, vágytam egy kistesóra. De csak addig:)

Ma már hálát adok az égnek, hogy mégsem lett testvérem. Ha lenne még kettő, akkor most nem az albérletemből írnám ezt a választ, ahol az egyetem miatt lakok. Az egyetem sok pénz, még kollégiummal és állami finanszírozással is. Nemsokára még többe fog kerülni és nehezebb lesz bejutni állami finanszírozásba. Azok a szakmák, amik érnek valamit 300ezer/ félév vagy még több.

Ha ezt két- három gyereknek is biztosítani tudjátok, akkor biztosan, jó lesz a kislánynak. De ha nem.. gondoljatok a gyermeketek jövőjére, nem mindegy, hogy később mennyit kell küszködnie.

A nyelvoktatás a középiskolában a béka feneke alatt van. Nyelvvizsgához, nyelvtudáshoz rengeteg pénz kell magántanárra, tanfolyamra. Maga a vizsga is őrült drága.

stb stb. Ha azt számoljátok, hogy van e elég pénz még egy-két gyerekre, akkor ne csak az etetést és a ruházkodást számoljátok bele!

2011. nov. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyke vagyok, egészséges lelkületű felnőtt, szülő lett belőlem, nem volt unalmas az életem, de azért nem bántam volna, ha van egy tesóm.
2011. nov. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


Hát ez a baj második, hogy most még állunk valahogy, de nem tudom mi lesz 15-25 év múlva, és szeretném a gyereknek megadni mindazt, amiket írsz. :)


Azt tudom, hogy az első pár év nem lenne gond. (és már túl fiatal sem vagyok, hogy évekig gondolkozzak). :(

2011. nov. 1. 19:29
 5/11 anonim ***** válasza:

A legnagyobb ajándék amit adhatsz a gyermekednek a testvér...Ezt olvastam valahol és nagyon meghatott.

Lehet, hogy jelen pillanatban úgy tűnik, hogy nem lenne pénz az iskoláztatásra 15-20 év múlva, de ez nem biztos!Azért arra is van esély, hogy összejönnek a dlgok, és tudjátok majd őket támogatni.De ha mégsem, és valamilyen szakmát tanulnak, akkor sem dől össze a világ....

Persze ti tudjátok, ezt nektek kell tudni, csak szerintem ne az anyagi körülmények legyenek a legeslegfontosabbak, mert az amúgy is mindeig változik.

Mi 5en vagyunk tesók, 2en már elköltöztünk, de olyan jó, mikor összejön a család, főleg, hogy már nekem is és húgomnak is van gyerekünk.

Volt mikor nagyon nagyon jól ment szüleimnek, most viszont...hát hogy is mondjam, lehetne jobb is a helyzet, sokkal jobb...de majd helyre rázódik minden, segítünk egymásnak.Mikor férjemnek nem volt munkája sokszor bevásároltak nekünk(szüleim), most nekik nehezebb, mi segítünk ahogy tudunk.

Szóval gondoljátok végig azért még egyszer:)

2011. nov. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%
A "majd jobb lesz"-re nem szabad alapozni. Nem lehet álmokat kergetni a mai világban. Reálisan kell látni a dolgokat. És nem mindegy h tanul valami értéktelen szakmát aztán munkanélküli lesz vagy gyári munkás.
2011. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ja persze, mert minden diplomást tárt karokkal várnak a jólfizető állások....


ha az emberben nincs egy kis optimizmus a jövőt illetően, akkor jobb, ha begubózik, és remete életet él....

2011. nov. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát, hasznosak voltak! :)
2011. nov. 2. 02:01
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

Én sosem szerettem volna. :) Nekem nagyon kalandos gyerekkorom volt így is, nagyon sok olyanban volt részem, amiben másnak nem. Azért szerintem attól, hogy valaki egyke még nem unalmas az élete. Vannak ismerőseim akik szintén egykék, és mikor kérdeztem többen mondták, hogy nem akartak sose tesót. Nagymamám mondta mindig (mert ő is egyke), hogy még 18 évesen is kérte az anyukáját, hogy legyen kistestvére. De dédmamám mindig azt mondta neki, hogy örüljön, hogy nincs. Aztán neki lett 3 gyereke és utólag úgy gondolja valahol igaza volt az anyjának, mert az ő gyerekei közt sose volt jó a kapcsolat, pedig alig van köztük korkülönbség. Ez a mai napig nagyon rosszul esik a mamámnak.

Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy majd 2 gyereket szeretnék. :)

2011. nov. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én egyedül voltam,s nagyon rossz volt.

Még most is jól jönne pedig már 35 vagyok.

Nekünk viszont 4 gyerekünk lett!!!!!


4 gyerkőc anyukája

2011. nov. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!