Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta kisfiam miért...

Szobatiszta kisfiam miért pisil be újra, de CSAK itthon?

Figyelt kérdés

25,5 hónapos kisfiam másfél hónapja maga döntött úgy h nem kell neki pelenka, ráadtam, levette, szó nélkül ment a bilire. Pár nappal később a nappali alváshoz sem adtam már rá, mert szárazon kelt fel. Viszont úgy 1-2 hete ha itthon vagyunk becsurgat a gatyóba. van, h csak az eleje, de van h az egész is bele megy. Viszont ha elmegyünk itthonról, akár több órára is, akár kocsival vagy gyalog, akkor nem pisil be, szól ha kell, nincsen baleset. Nappal, ha alszik, akkor sem pisil be (éjszakára amúgy még van pelus, mert reggel mindig tele van neki)

Nem értem, hogy akkor itthon miért esett vissza?


2011. nov. 3. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem esett vissza.

Nálunk is volt egy ilyen időszak az egyik kislányommal.

Nagyon koncentrált, hogy "ügyes legyen", akárhová mentünk nem pisilt be. Ennek aztán annyira örült, hogy amikor haza értünk, "kilazult a koncentráció", mert otthon az ember elengedi magát.

Ne aggódj, rövid időn belül el fog múlni.

Csak szidni nem szabad érte!!

Mindig mondd, hogy "nem baj, legközelebb sikerül szólnod/vagy elmenned bilire" (ha magától ment is már).

2011. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van.Kint sosincs baleset,de itthon az eleje becsurog sokszor.Sőt ha nagyon játszik,akkor be is pisil.Nem visszaesés ez,majd megtanulják.Én megkérdeztem a védőnőt,azt mondta,hogy ez teljesen normális.
2011. nov. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Óóóó, köszi, most egy kicsit megnyugodtam. Már ma azon voltam, h visszaadom rá a pelust. De összezavarni meg nem akarom. Akkor várok, remélem megtanulja.
2011. nov. 3. 13:51
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden gyerek megtanulja!

Csak azzal lehet "elrontani", ha túl nagy nyomást gyakorolsz rá.

Nyugi! Lehet hogy két nap, de lehet hogy két hét kell neki.

25,5 hónaposan nagyon ügyes a kisfiad!

2011. nov. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy azzal elronthatom, ha túl nagy nyomást gyakorolok rá. Éppen ezért nem is merek nagyon mit mondani neki, amikor becsurog. Én is meglepődtem, amikor egyik napról a másikra levette a pelust és magától ment a bilire. Pont ezért nem értem, hogy most miért megy bele neki itthon. De reménykedem benne, h azért amit az első válaszadók írtak.

Neked is köszi.

2011. nov. 3. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Ok, 1-5 ugyanaz vagyok :o)
2011. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, 1 és 4 :o)
2011. nov. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jah :) sebaj :) nem is néztem a százalékokat :)
2011. nov. 3. 15:14
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!Nem lehet hogy annyira elfoglalja magát vagy annyira játszik hogy bepisil?Az én kisfiam 26 hós és még van hogy becsurgat amikor nem figyel oda játszik és későn szól.......ő úgy 1 hónapja pelus nélkül van (éjjelre még kell).Egyébként mi is hasonlóan állunk nappal egész nap nincsen pelus reggelre viszont nagyon tele a pelus viszont ami érdekes hogy amikor nem kellett nappalra akkor 3 egymást követő reggelre full száraz volt a pelus és szólt rögtön ébredéskor hogy pisilni kell és sokat pisilt lehet hogy elrontottam akkor hogy mindig ráadtam éjjelre a pelust?!

Üdv.A

2011. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert talán nem szobatiszta azért. Baszkodd a falhoz, az segít.
2014. máj. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!