Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni "alkalmi...

Mit lehet tenni "alkalmi süketség" ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy probléma most nálunk ez, a bölcsiben sem figyel a gondozónőre,nagyon kellemetlen. Eddig azt mondtam neki,hogy én sem hallgatok majd rá...Van valami tippetek?Hogyan kezeltétek,akinek hasonló problémája volt?Köszönöm!
2011. nov. 7. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Szigorral. Azt nem igen érti egy bölcsiskorú, hogy akkor majd te sem hallod,amit mond, nem hiszem hogy össze tudja kapcsolji, ez a büntetés. Ha nagyon zavaró, büntetsd ugy, mintha mondjuk jàtékokat dobálna. Hajolj közel hozzá, fogd meg a karjait és röviden mond mindig ugyanazt: pl. Tessék figyelni arra, amit mondok! Csúnya dolog, hogy nem hallasz!
2011. nov. 8. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia,


... hetekig húztuk hogy a gyerek "süket", már teljesen kiakadtam tőle!!!!!! azután egy betegség miatt kivizsgálásra kellett mennünk a fül-orr-gégére, ahol a doktornő felállította a diagnózist: 2 oldali hallásvesztés, hallás görbe egyenes!!!! két hét múlva ki is vették az orr manduláját, ekkor volt 2 éves. szóval ez egy nagyon szélsőséges eset, de előfordulhat... én meg néha már kiabáltam Vele, hogy nem igaz, hogy nem hallasz... pedig tényleg nem hallotta!! :S akkor tűnt fel, amikor már a meséket is fel kellett hangosítani...


Ági

2011. nov. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiam egyik unokatesója is "süket" volt. A fülecskéjére húzódott valami, és a gennytől nem hallott. Hónapokig vizsgálták a dokik, mire rájöttek.
2011. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen azt hittem hogy szórakozik velem és neki is visszamaradt egy kis hallásvesztés egy fülfájás után. Amúgy is "füles". Azóta is volt már ilyen nálunk. Ilyenkor infra lámpázunk napi 3Xnurofen, és fülzsíroldó a fülébe. Ha tényleg gyakran csinálja ne csak hiszire gondolj lehet hogy tényleg nem hall. Így tudod letesztelni: mondj neki valami olyat először amit te akarsz hogy megtegyen. Ha nem figyel akkor mondj valamit amit ő nagyon szeret. Én azt mondtam hogy kap egy nagy adag fagyit. Ha arra sem figyel akkor nem az a gond hogy makacskodik.
2011. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki kell használni az alkalmat!
2011. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!