Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeret a 3 éves lányom?

Nem szeret a 3 éves lányom?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap mikor megyek érte az oviba lelkileg összetörök, és nem tudom mitévő legyek.

Bemegyek az oviba, bemegyek a csoportszoba öltözőjébe, megállok az ajtóban,pont mint más szülő. A többi gyerek meglátja a szülőjét és eldob mindent és rohan oda és örül.

Én meg megállok és szólok, hogy szia gyere gyorsan. Ő meg: várjál mkindjárt. Állok és várok. 2-3 gyereket kivisznek mire mi eljutunk odáig, hogy már az ovónő is szól hogy neki, hogy ne várasd meg anyát. Utána szólok, hogy én megyek és akkor nagy nehezen kijön.

Van olyan hogy azt mondja , hogy menj el mert még nem jövök.


Mit csináljak??? Nem szeret? Nagyon rossz érzés, hogy a többi gyerek örül a szüleinek ő meg nem jön oda:((( 10 perc könyörgés után meg van hogy még ő sir, hogy ki kell jöjjön.


2011. nov. 8. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj, nem arról van szó, hogy nem szeret. Dehogy nem szeret. Nálunk ugyanez volt tavaly. Most középsősök vagyunk és még most is előfordul. A fiam imád oviba járni és ezért sokszor kell rá várni, mert ő még befejezi a játékot. Mondjuk én türelmes vagyok, nem sietünk úgysem sehova. Az oviból csak hazamegyünk. Van hogy értemegyek és még fél óra múlva az öltözőben öltözünk. Reggel is megyünk ad egy puszit és szia anya. Örülj neki, hogy nagyon jól érzi magát az oviban. Majd nyári szünetkor meg gondolom az lesz azzal szeretne játszani. :)Persze mondtam neki, hogy most azért mindent nem vásárolunk össze, hanem majd ha megint ovi lesz akkor játszik vele, különben unatkozni fog. És így ezzel befejeztük, persze azért még próbálkozik. Nálunk mostanában már nem kell olyan sokat várni a fiamra, mert (tavaly nem dolgoztam, így hamar érte tudtam menni) most később járok érte, és van hogy ő az utolsó vagy ketten vannak, ilyenkor könnyebben jön hazafele. Esetleg próbáld meg, hogy később mész érte (de azért szólj az óvónőknek, mert ők is tudják, hogy kiért kb. mikor jönnek) hátha addigra kijátssza magát.
2011. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úgy látom kihagyott a gépem egy részt. Azt akartam írni, hogy nyári szünetbe nekünk az volt, hogy ő azzal akar játszani amivel az oviba, és hogy vegyünk itthonra is, amire mondtam neki, hogy nem lehet, mert akkor mivel fog jövőre játszani az oviban. Ezen ne aggódj, jobb lenne, ha mindig sírna amikor elmész, szerintem nem. első voltam
2011. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jó dolog, hogy a kedves előző beíró rátalált erre a kérdésre, az ő tapasztalata is mutatja, hogy nem feltétlenül haragról van szó a gyermekben. Szeretném az előző beírásokat megerősíteni. Ugyanakkor szerintem nem lehet egyértelmű választ adni erre, ugyanis számos oka lehet a gyermek ebbéli viselkedésének, és a kedves kérdező leírásából kevés infó derül ki. Az egyik verzió az lehet, ami fentebb írtak. Persze nem kizárt, hogy haragszik rád, de akkor meg igen valószínű, hogy múló megnyilvánulás. Ha otthon is ilyen, akkor ez a helyzet. Bár valószínűbbnek tartom, hogy nem haragról van szó, és számos oka lehet e jellemzőnek. De azért visszakérdezek, kedves kérdező: amikor otthon van veled, olyankor is azt érzed, nem szeret?

Visszatérve azon verziókra, hogy semmi baja veled: igen, vagy a játékot élvezi és abba merül bele, vagy -és ez volt az első benyomásom, de remélem, tévedek ez esetben- az oviban valaki gátolja valamiben, netán pszichése gátlást okoz neki, akár az egyik óvodapedagógus, vagy az egyik érkező szülő, vagy egy pajtása (avagy többen egyszerre).

Szerintem gondolj bele abba, milyen sokfélék az emberek, gyermekek, és sokszor az egyéniségekre jellemző (gyerekkorban is), hogy számos tekintetben nem a többségi magatartás jellemzi őket. Átérzem ugyanakkor helyzeted, ahogyan rohan örömmel a többi szülő felé a kis "poronty", a tied meg nem... de ha higgadtan, józan ésszel végiggondolod, rájössz, hogy túlaggódod a helyzetet. ;) Persze lehet, h tényleg nem szeret, de ez nem valószínű; ha mégis, az gyerekkorban (főleg kisebbeknél) hamar elmúlik, ha meg nem műlik jó ideje, akkor végső soron önmagadon kell változtatnod. De , mondom, sokkal esélyesebb a többi verzió, melyek szerint nem arról van szó, hogy nem szeretne téged.

(Egyébként javaslok még vmit végiggondolásra, ugyanis a kisgyermek a környezetének tudatalattiját tükrözi, főleg a szüleiét: milyen bánat, fájdalom érhetett pici korodban, amire csak halványan emlékszel? Az ilyesmi arra utal, hogy még nem dolgoztad fel, a pici gyerek pedig ösztönösen azt tükrözi, főleg a közelében levő felnőttekét, de az akár jelen nem levő szüleiét is részben. De ezt az utolsó bekezdésemet csak zárójelben említem, kiegészítésképp. ;) )

2011. nov. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Otthon nem érzek ilyet és ahogy kijövünk akkor sem, csak amig kijövünk az megy lassan.


Bölcsibe is annyira szeretett járni meg most oviba is, hogy ha netán ünnep van vagy valami és nincs ovi akkor tisztára kivan miknden reggel, hogy nincs ovi:(


Minden este ugy fekszünk le, hogy mesét olvasok neki, és jóéjt kivánok, rendszeresen ugy köszön el, hogy nagyon szeretlek anya, minden reggel ugy kelünk, hogy kiabál a szobájából, hogy anya szia,sose apa, hanem anya, szóval nem tudom. Tényleg ennyire szeretné az ovodát????? 4re szoktam menni érte akkor van ez a "probléma" ha negyed5re megyek akkor ha kevesebben vannak már akkor simán kijön ha még vannak bővel akkor nem jön ki, ha meg fél5re megyek akkor meg azonnal rohan oda hozzám.


Valaki mondja már meg, hogy akkor most mi van???

Ma reggel a lelkemre kötötte, hogy gyalog menjek érte, és vigyem a kutyát.Olyan 30-40 perc séta gyalog hazáig, és ő szokta sétáltatni a kutyát ilyenkor, ő fogja a pórázat(bichon havanese szóval egy 3kg-os vérebről van szó:) ) szóval odamentem 4re a kutyával,persze ugye ilynekor én gyalog megyek az oviig utána együtt gyalog haza, szóval én kisétálom magam bőven, szóval odamegyek, nem jön, moondom itt a kutya és akkor sem jön. Aztán meg bőgött mert mondtam neki, hogy nem foghatja a pórázat mert megint nem jött oda .


Igazából tanácsatlan avgyok. Volt olyan , hogy kockából épitett és azért nem jött ki mert még nincs kész, ma pl egy szoknya volt rajta és rengeteget vártam, hogy a helyére tegye, mondtam neki hogy jöjjön oda segitek és akkor haladunk, de nem, ő egyedül csinálta, utána meg a kezében volt valami játék és azal sétálgatott fel alá, mert kereste hova tegye én meg ott álltam mint egy hülye, 2 gyereket kivittek mig én csak ott álltam..

2011. nov. 8. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el a válaszokat, de én erre emlékszem, hogy ilyen voltam... :D Én szerettem az ovit, mert volt ott egy rakás muris játék. És nem akartam hazamenni. :D Ennyi. Attól még szüleimet nagyon szerettem. Szerintem a gyereked is csak szereti az ovit, nyugi. :)
2011. nov. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Itt tényleg arról van szó, hogy nem akar hazamenni. Beszéld meg az ovónővel, hogy csak fél öt után mész érte és, akkor már nem lesz gond, ahogy írtad. És tényleg örülj neki, hogy ennyire szereti. Legyél türelmes, ha nem akar jönni, akkor mondd neki, hogy te az öltözőben várod. Ülj le,vigyél egy újságot, aztán az ovónők úgyis tudják, hogy ott vagy és előbb-utóbb ki fogják küldeni, ők is megértik, hogy ő ilyen, de nem szabad idegesnek lenned emiatt, mert úgy fogja érezni, hogy haragszol rá, és ezért még nehezebben fog menni, mert akkor később érzi a "haragodat".

Kitartás, ez csak jó dolog lehet.

Kitartá

2011. nov. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mielőtt oviba mentem, egy néni vigyázott rám napközben és mikor hazavitt nem akartam otthon maradni. Emlékszem szegény anyukám a fürdőszobában sírt, mert nem akartam otthon maradni. nem azért volt mert nem szerettem, csak jó volt a néninél is. A világon mindennél jobban szerettem az anyukámat, és ha valaha jóvá tehetném azt az estét megtenném, hogy ne sírjon... ez egy 25 éves történet, de talán segít egy anyának, hogy ne legyenek kételyei, abban hogy a lányának ő a mindene...
2011. nov. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!