Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg férjemmel...

Hogyan értessem meg férjemmel és a szüleivel, hogy a szentestét itthon szeretném tölteni vele és két gyerekünkkel. Még ilyen karácsonyunk ugyanis sosem volt. Mi kivetnivaló van abban, hogy csak másnap mennénk a szüleihez?

Figyelt kérdés
2011. nov. 9. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmi kivetnivaló nem volna benne. Legszívesebben én is ezt csinálnám, de nálunk van a férjemnek egy testvére és ők (mint minden évben) anyósomnál karácsonyoznak. Godnolom egyébként ez azért alakult így, mert apósom már meghalt és ne legyen egyedül anyósom. De most már együtt él az anyukájával, így eleve ketten lennének. Az én szüleim is ketten vannak szenteste, de nem rendeznek patáriát, hogy menjünk oda. Ugyanez volt a volt anyósommal is, kötelező volt velük tölteni a szentestét, egyetlen évben sem lehetett volna az én szüleimmel lenni. Tudom, hogy én voltam a puhány, hogy nem léptem. Sajnálom a szüleimet emiatt, bár ők nem rendeznek nagyjelenetet.
2011. nov. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából semmi kivetnivaló nincs benne.

Eddig miért nem csináltátok így?


Én ezt az elején letisztáztam a már férjemmel,mikor összeköltöztünk, hogy szenteste kettesben otthon, 25-26 azért van, hogy a szülőkhöz menjünk. Most már gyerek is van, ha a férjem menni akarna az anyjához, én akkor is itthon maradnék a gyerekekkel. Ez egy családi ünnep, nekem a család első szintje a férj, feleség, és a gyerekek.


Egyébként a férjem családja nálunk is bepróbálkozott, még együtt sem laktunk, mikor a testvére szólt, hogy akkor 24-én náluk lesz a karácsony. (minden évben másikuknál van) Mondtam, hogy jó, én otthon leszek a szüleimnél. Ha meg összeköltözünk a párommal, akkor ketten ünnepelünk. Na, azóta minden vagyok, csak fehér ember nem, de nem értem, miért csináltak úgy, mintha nekem nem lenne családom.

2011. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy. Belátni belátom, hogy már saját családom van, de a szüleimmel eltöltött szentestének akkor is a gyermekkoromat idéző hangulata van. Semmihez nem fogható. Imádom. A nagyszülők is szeretnének egy kicsit kapni a gyerekekből és az unokákból ezen a napon. szóval mi minden évben úgy oldjuk meg, hogy kora délelőttöt az egyik családdal a kora délutánt a másik családdal töltjük az este meg csak a miénk. Persze lényegesen macerásabb az a nap, lényegesen több a szaladgálni való, kapkodás megy, de számomra megéri.

Lehet, hogy nem megértetni kellene hanem valamilyen módon kompromisszumot kötni.

2011. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálunk eddig úgy volt, hogy de. sütöttem, főztem, nagytakarítottam, fát díszítettem, majd jöttek a szüleim, testvéremék, kaja, ajándék, stb majd mentünk anyósékhoz, kb. este 10re értünk haza, és aztán másnap meg mentünk a nagyszülőkhöz, így újra találkozunk mindenkivel...

tavaly mondtam, hogy ez volt az utolsó, szenteste hármasban akarunk lenni. már kb. 2 hete közöltem mindenkivel ismét, tesómék kifejezetten örültek, anyósék elfogadták, lehet apukám velünk lesz mert egyedül lenne de még így is jó lesz, sokat fogok pihenni, fele annyit főzni :D

mondd meg nekik egyenesen, ne kertelj :)

2011. nov. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell megérteniük, csak el kell fogadniuk. Ha határozottan eldönötötted, kénytelenek lesznek elfogadni. Tanácsolom, hogy ne engedj a negyvennyolcból, mert ez precendens lesz a továbbiakban. Nem vitatéma, így döntöttetek, ez lesz.
2011. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A férjem sosem vitázik velük, sosem kér tőlük, ő nem meri "megbántani" őket...
2011. nov. 9. 21:28
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor is azt mondom, ragaszkodj az elképzelésedhez, mert soha az életben nem lesz egy saját szentestétek. Inkább vállald fel az utálatosság szerepét, mint az áldozatét!!
2011. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmi kivetnivaló! Sőt, így lenne normális. Amikor mi gyerekek voltunk, akkor is úgy volt: szenteste a közvetlen családé, rokonlátogatás inkább 26-án, néha 25 is.
2011. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt egy pár éve. Aztán rájött a férjem, hogy most már mi egy család vagyunk szülők nélkül. 25-e és 26-a a többieké. Szerintem ez így helyén való. Én is e szokás szerint nőttem fel. Szenteste anyuékkal otthon gyerekként, másnap nagyszülők unokatestvérek látogatása. Szerintem egy normális család így éli meg a Karácsonyokat!Mutasd meg neki a válaszokat aztán lehet megérti, hogy így kell tölteni a szent estét.
2011. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mi is valósult meg? Szenteste otthon volt, de ebédre 24-én anyósékhoz kellett menni az ő kérésükre...
2012. jan. 24. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!