Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol lehet kivizsgáltatni,...

Hol lehet kivizsgáltatni, hogy a gyermekem allergiás-e valamilyen tartósítószerre vagy adalékanyagra? (Budapest)

Figyelt kérdés
Azt mondják, a gasztroenterológián, hogy ők ezt nem tudják kivizsgálni...
2011. nov. 10. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:

28 vagyok, 16 éve tartósítószer allergiás! Soha senki sehol nem tudta kivizsgálni pontosan mire vagyok allergiás, mert annyiféle tartósítószer van, hogy nem tudják vizsgálni (állítólag).

Azt mondták legyek olyan ügyes és otthon figyeljem mit eszek, próbálkozzak. Hát köszi...

Úgy indult, hogy ételallergiám van, ezért elkezdtem figyelni, hogy mi a helyzet, írtam mikor, mit eszek, és így jöttem rá, hogy nem ételallergia, hanem tartósítószer. De ennél nem leszek sokkal okosabb, hiszen annyi mindenben van tartósítószer, hogy nem tudom igazán pontosan kiszűrni. Sejtéseim vannak, de nem tudom pontosan.


Amúgy a Mária utcába akartak küldeni, hogy ott vizsgáltassam ki magam, de nem tudom a pontos címet - azt hiszem a Sotéhez tartozik. Én végül azért nem mentem, mert mindenhol csak légúti vagy ételallergiát néznek, nem tartósítószert, de megkérdezheted, hátha.

2011. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez a "figyeld meg magad" megy sajnos már 4 éve nálunk is. Csak kicsit bosszantó, hogy ennyire nem tudnak semmit kideríteni...

Nekem is csak sejtéseim vannak.

MI ételallergiára gyanakodtunk első körben, de most azt mondták, hogy mindenre negatív, amire gyanakodtunk. Ez egyrészről persze jó hír, csak akkor mi a fene okozza a tüneteit?

2011. nov. 10. 12:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Az allergiavizsgálatoknál azért jobb az önfigyelés, mert egyik teszt (szúrkálós, tapaszos, vérvételes) sem tud keresztreakciókat nézni. Egyik ismerősömnek akkor jön elő az allergiája, ha két teljesen normális (allergiamentes) kaját egyidejűleg fogyaszt (pl. tojás és zeller, külön-külön semmit nem okoznak, együtt viszont "kiütik").
2011. nov. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak: ez igaz, és az ételeknél sokszor beválik a megfigyelés, csak a tartósítószereknél és adalékanyagoknál nehezebb a megfigyelés, egyrészt mert piszok sokféle van belőlük, másrészt valahol E betűk vannak feltüntetve, valahol meg csak megnevezés, valahol meg a jósitentudja...egy átlagember, aki nem tanul erről elég nehéz megállapítania, hogy mi minek számít, melyik lehet a kritikus pont.

Én most szinte már minden tartósítószeres dolgot kiiktattam az életemből (legalábbis, amire egyértelműen rá van írva). Így nem jött elő az allergiám már jó ideje.

2011. nov. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!