Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kezdtek a nagytesóval, ha...

Mit kezdtek a nagytesóval, ha ő is "kicsi" akar lenni a kistesó születése után? Lányom 3 éves múlt, kisöcsi 3 hónapos lesz.

Figyelt kérdés

Lányom imádja, eddig szerencsére semmi féltékenység nem volt, annyi van, hogy nagyon anyás lett meg, hogy nem akar egyedül enni ebédnél.

Ilyenkor van, hogy odaülök mellé és etetem, egy idő után úgyis kiveszi kezemből a kanalat és eszik egyedül, ahogy megszokta. Ha nincs időm, akkor mondom neki, megérti és eszik is egyedül. Jó így, vagy egyáltalán nem kéne odaülnöm mellé?


2011. nov. 14. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha engem megkér valamire a nagylányom, akkor megteszem neki, mert most erre van szüksége: cipelem, etetem, meg ami eszébe jut, egyéb babás dolgok. Ha ez jól esik a kis lelkének, akkor miért ne? Persze azért mondogatom neki, hogy ő már nem kisbaba, hanem nagylány :)
2011. nov. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is tedd meg. Ne érezze elhanyagolva magát. Az elsővel teljesen egyetértek.
2011. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagylányom ilyenkor nagyon szeretett volna pelenkát hordani. Volt még itthon a méretére valamennyire jó,ráadtam. 5perc múlva már nem volt rajta! Hozzá fog szokni a kis tesó kis dolgaihoz,és megy a napotok a rutin szerint,mert ez neki is biztonságosabb így!
2011. nov. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is engedtem ilyenkor. Az enyém is 3 éves volt, mikor a pici született, kicsit vissza fele fejlődött, sőt mióta a pici mászik azóta a nagyot sem látom két lábon közlekedni itthon. :))

Ez ilyenkor természetes. Kikövetelik maguknak a figyelmet!

2011. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi még csak várjuk a kistesót, 27 hetes vagyok, de kislányom, már "kisbaba". Odabújik hozzám, anya , én kicsi baba vagyok ,és ringatnom kell:) Meg amikor cumizik, akkor is Ő kicsi baba..2 és fél éves egyébként, kíváncsi vagyok, mi lesz,ha megszületik a pici...
2011. nov. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is engedtem neki. Nálunk 23 hónap a korkülönbség, és egy csomó babás dolgot akart csinálni az öccse születése után. Babakádban akart fürdeni, befeküdt a bölcsőbe, stb... A picit Nimródnak hívják, így nimródkodásnak neveztük el a jelenséget.
2011. nov. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!