Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen egészséges lett a...

Teljesen egészséges lett a gyermeked, ha terhesség alatt alacsony volt az afp értéke?

Figyelt kérdés

Illetve a kombinált , négyesteszt is nagyon nagy kockázatot mutatott? Pl. 1:100-1:10 kockázat közötti eredmény esetén?

Minden rendben van, teljesen egészséges? Semmi apróság sincs?


2011. nov. 19. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyire alacsony?

Nálam 25 volt az afp. És 20-100 között a tartomány.

A lányommal minden rendben, teljesen egészséges.

Kombinált nem volt.

2011. nov. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony lett,de megmondták előre hogy az lesz a korom miatt.(35).Semmi baja a lányomnak,ne csináltattam külön teszteket,genetikára mentünk el,de ott se javasolták még a magzatviz vizsgálatot sem.18 hónapos rosszaság:-)
2011. nov. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem 0,45 lett. Elmentünk négyestesztre is emiatt, ott 1 héttel később márcsak 0,33 volt.

Volt magzatvízvétel, negatív lett. De csak Down szindrómára nézték.

Kislányommal mégis van "valami". Egyik karja vastagabb, mint a másik 1cm-el. És a mellkasán 3 db 3-4 cm-es szőrös anyajegy van:(

Sok orvosnál, genetikusnál, profnál voltunk, szinte mindegyik mást mond. 1 éves korában kell visszamennünk. Annyira aggódom.

Szerintetek ezt jelezte az alacsony afp?

A Prof szerint ránézésre nem kromoszómabeteg.

2011. nov. 20. 08:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnél 0,6 lett, a másodiknál 0,64. Mind a kettő egészséges.
2011. nov. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0.61 volt asszem és a kombinált teszte eredménye 1:6000 lett. Volt a fejecskéjében is egy szöveti felritkulás (elég gyakori, de magától el szokott múlni, születés után voltunk kontrollon, minden rendben volt). Egészségesen született, lazacfolttal. Utána sokszor volt húgyúti fertőzése, rengeteget voltunk kórházban. Ezeknek stem semmi köze az afp-hez, az afp velőcső-záródási rendellenességet szűr, nem?
2011. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A magas velőcső és nyitott gerinc, az alacsony mindenféle kromoszóma rendellenességet.

1:6000 az nem 1: 35-höz, ami nekünk lett.

2011. nov. 20. 16:04
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindkét gyerekemnél alacsony volt az afp,a lányom dongalábbal született,a fiam makkegészséges.Hát hogy ezt jelezte -e az afp,senki nem tudja megmondani...
2011. nov. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2szer nagyon alacsony lett, egeszseges 3,5 eves fiam ôrdôgrossz :)
2011. nov. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen,egészséges a kislányom.
2011. nov. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ja bocs csak segíteni akartam
2011. nov. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!