Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Figyelemzavaros gyermeknél 90...

Figyelemzavaros gyermeknél 90 -es IQ felveti értelmi sérülés leehtőségét?

Figyelt kérdés
A gyógypedagógus akihez járunk azt mondta,hogy nagyon jó kimagasló a memóriája,a jó memória jelen lehet értelmi sérült gyerekeknél is?
2011. nov. 20. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a jó memória nem zárja ki az értelmi sérültséget.

Azt még tedd hozzá, hogy a 90-es IQ még a normál tartomány része. A mostani szakemberek ...khm...hát hagyjuk, mennyire szakemberek. (Tapasztalat...). Illetve a gyerek figyelemzavaros, tehát koránt sem biztos, hogy valóban 90 az IQ-ja, elképzelhető, hogy egyszerűen elfáradt a teszt során, és már nem érdekelték a helyes válaszok, csak minél hamarabb akart szabadulni.

2011. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

70es IQ az értelmi fogyatékosság határa, bár az is igaz, hogy 100 a normális, tehát a 90 esetén minimum plusz fejlesztésre szükség van, de hivatalosan nem értelmi fogyatékos.

autizmusnál szokott lenni kimagasló eredmény valamely területen, ez okozhatja az IQ csökkenést is.

2011. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azt mondta aki felvette a tesztet a kisfiammal,hogy vért izzadtak mind a ketten,de akkor is megcsináltatta a gyerekkel,néha egy ici-picit hagyta pihenni közben.


A viselkedésproblémák nagyon súlyosak,azért atrok tőle,hogy értelmileg is probléma van,vagy magában a figyelemzavar is képes súlyos fokú viselkedséproblémát okozni?


Például reggel az alsó szintről felmegyünk a konyhába,ott el kezd őrjöngeni,hogy menjünk vissza sürgősen le és úgy jöjjünk fel ismét,hogy ő jön elől a lépcsőn...:-O mintha nem lenne mindegy neki,ha már fent vagyunk,hogy ki jött elől a lépcsőn.

Ezekkel a dolgokkal egyszerűen nem tudok mit kezdeni és ilyenkor hiába mondom nyugodtan,hogy nem megyek vissza,a lényeg,hogy már fent vagyunk.

2011. nov. 20. 11:40
 4/6 anonim ***** válasza:

Én csak erre az utolsó kommentedre reagálnék, tekintve, hogy nem értek ahhoz, hogy valóban lehet-e a fenti adatokkal értelmi sérült a gyermeked.

Tehát az én lányom 3,5 éves és most vagyunk benne a hiszti korszakban, de mindennaposak azok az akaratos megnyilvánulások nála is, hogy "de azt én akarom" vagy "de azt úgy akarom". Gondolok itt arra, hogy pakolásnál amikor valamit beraktam a szekrénybe, akkor elkezdett hisztizni, hogy vegyem ki és ő akarja betenni. Vagy ha kidobok valamit a szemetesbe, akkor hisztizik, hogy de azt ő akarja kidobni és vegyem ki a szemetesből. Én ezeket nem szoktam megcsinálni, hanem neki kell belátnia, hogy nem csinálunk vissza olyat, amivel már egyszer végeztünk, helyretettük, kidobtuk stb. A lányomnak nincs semmi baj az értelmi képességeivel, csak akaratos. Szóval az általad leírt szitut szerintem a hasonló korú akaratos gyerekek mind megpróbálják csinálni.

2011. nov. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

mennyi idős?

nem tudok érdemben válaszolni csak érdekel.

én fiam 2 éves, figyelemzavaros (amúgy érdekes, hogy most minden 2. gyerekre ráhúzzák, régen meg 10-ből jó ha 1nem volt, a többi meg csak dackorszakos volt, nem?)


na mindegy, csak azt akartam írni, hogy mikor voltunk a felmérésen akkor azt mondták, hogy 6 éves korig kell tornával visszaszorítani ezt mert akár zseni is lehet. tudom ez így furcsa, hogy emiatt aggódunk, de azért ha belegondolunk, nem egy hú de jó dolog az sem... ebből kiindulva gondolom, hogy ha ez okozhat kiemelkedően magas IQ-t akkor fordítva is igaz lehet

2011. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Szóval az általad leírt szitut szerintem a hasonló korú akaratos gyerekek mind megpróbálják csinálni."


5,5 éves már,tehát az ő korában már nem megszokott dolgokat produkál.

2011. nov. 20. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!