Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Muszáj leszoktatni a cumiról,...

Muszáj leszoktatni a cumiról, vagy majd leszokik magától?

Figyelt kérdés
Egy könyvben olvasottak alapján elgondolkodtam, érdemes lesz-e leszoktatni a kisfiamat a cumiról, vagy inkább várjam meg, hogy magától mondjon le róla. Most 15 hónapos, csak alváshoz kap cumit, de akkor úgy ragaszkodik hozzá, mintha az élete függne tőle... Eddig úgy gondoltam, másfél éves kora körül megpróbálom leszoktatni, de most elbizonytalanodtam. Lehet, hogy idővel már nem fog neki kelleni, érdemes kivárni? A ti babátok hogyan, mennyi idősen szokott le a cumiról?
2011. nov. 21. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:

2.5 évesen vettem el tőle, mert a fogain nagyon meglátszott a cumizás. Voltunk fogorvosnál is, és ő is tanácsolta, hogy ha tudjuk, vegyük el tőle, mert nemcsak a fogai csámpulnak el, hanem maga az állkapocs is rosszul fejlődik.

1.5 hét alatt elhagyta a cumit, a fogai pedig szépen rendeződnek vissza.

3.5 éves múlt már

2011. nov. 22. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 2éves.Ő is cumizik.Szerintem magától le fog szokni.Ismerősnél 3évesen elhagyta a kislány magától,mert hányt és azt mondták neki a szülei,hogy a cumitól történt.Persze az más ha a kis fogai deformálódnak tőle.
2011. nov. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem ismerek olyan gyereket, aki csak úgy magától leszokott volna 3 éves koráig a cumiról. Viszont olyat többet is, aki 3 évesen zokog az óvodában a cumiért és nem kaphatja meg. Én 14 hónaposan elmondtam a lányomnak, hogy a cica elvitte, nincs többé. Ő két napig kereste és beletörődött. Sosem sírt miatta. Nem is sír az óvodában érte!
2011. nov. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 3 évesen önszántából szokott le a cumiról.Odaadta a Mikulásnak:) Aztán 9 hónap elteltével valami oknál fogva kérte, hogy vegyünk neki,visszaszokott és most állandóan a szájában lóg.Oviba is viszi.Ez engem csak amiatt zavar, mert nem értem,hogy mit beszél,olyankor rászólok, hogy vegye ki a szájából. Egyébként nem kerítek neki nagy feneket, szerintem nem is kell, butaság kényszerrel elvenni tőle, meg sokat foglalkozni a témával, ha eljön az ideje, akkor magától le fogja tenni.Nyilván lehet azért határokat szabni neki.Pl:hogy játék közben ne legyen a szájában,vagy ha vki ott van, aki nem családtag.Bár a te kisfiad még csak másfél éves.Nem hiszem h.erőltetni kéne az elvételt, mert lehet azt elég rosszul élné meg.Ne törődj azzal, hogy mások mit mondanak.Mi is megkapjuk soxor, hogy 'ilyen nagy lány és még cumizik', de engem nem izgat.Éreztetem vele, hogy legyen nyugodt én megengedem és kit érdekel ki mit mond.Valami miatt szüksége van a cumira és ha elvennéd tőle az nagyon megviselné.Amúgy a fog dologról meg annyit, hogy szerintem a mai modern cumiknál nem áll fent ez a probléma, mert úgy vannak kiképezve, hogy ne deformálódjon el a fogsor.
2011. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Sajnos tévedsz a mai modern cumikat illetően. Én mindig fogszabályzós cumit vettem a fiamnak, hát meg is lett az eredménye. Ő sem az őskori cumikat kapta, hanem mindig a legújabbat.

2011. nov. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, írjatok még!
2011. nov. 22. 22:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Két és fél évesen a kisfiam nagy meglepetésemre egyszercsak kidobta a cumiját a kukába! Előtte már sokat beszéltem neki a cumitündérről, aki elviszi a cumit, ha neki már nem kell, és hoz helyette valamilyen meglepit. Este már cumi nélkül aludt, és csak két napra rá kezdte keresni. Persze megkapta a meglepit (kisautó formájában). Amikor kereste, elmondtam neki, hogy ő maga dobta ki a kukába, milyen ügyes, bátor kisfiú, és milyen szép autót hozott neki a cumitündér :)
2013. febr. 28. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!