Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mi a véleménye a suttogó...

Kinek mi a véleménye a suttogó könyvekröl?

Figyelt kérdés
Hallottam már róla hideget, meleget. Értem, hogy nagyon rááll a napirendre, de ezt leszámítva vannak-e benne jó ötletek problémák megoldására?
2011. nov. 25. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én elajándékoztam a könyvemet.

Olvasgattam ezt-azt belőle, és biztos van, akinek be is válik, pl. az altatásnál számomra voltak jó ötletek, csak babámnak nem tetszett. :)

Igazából hamar rájöttem, hogy én vagyok a gyerek anyja és nem a könyv. :):):)

Szóval úgy értem, az anyai megérzéseim és a babám jelzései sokkal fontosabbak és célravezetőbbek voltak, mint a könyvben leírtak.

Legalábbis nekem.

2011. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem vált be a könyv, valahogy nem tudtam magamévá tenni a tanácsait, de végülis nem veszítesz vele ha elolvasod. Ha elolvasod, és nem jön be, akkor is legfeljebb szélesedik a látóköröd.

Én rájöttem legalább, hogy nem minden baba egyforma, és a könyvek tanácsnak, ötletnek jók, aztán majd a baba eldönti neki mi a véleménye: :)

2011. nov. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nézd, nekünk első gyermekünk van, aki 4 hónapot töltötte most novemberbe. Elkezdtem olvasgatni még augusztus vége - szeptember elején a könyvet (elsőt). Úgy gondoltam, hogy mivel sok jót hallottam róla (csak jót!), így nekünk is biztos befog állni.

Nekem nem igazán tetszett. Őszintén szólva semmit sem követtem abból a könyvből. Talán a szoptatás téma miatt még stresszesebb lettem, bár ez szerintem anélkül is megvolt. Annyira vágytam a 'tökéletességre', hogy én legyek a 'legjobb'.. erre lányom 6 hetesen abbahagyta a szopást. Fejhettem neki a tejet 3 hónapos korában + tápszer kapott kiegészítésként, aztán már végképp.. na mindegy is, nem ez most a téma :))


Szóval visszatérve: én semmit nem használtam fel a könyvben leírtakból. Mégis 4 hónapos a lányom, aki átaludja az éjszakát, 5 perc alatt bealtatom, eszik normálisan napi 5× és már (orvosi tanácsra) gyümölcsöt is elkezdtük (székletproblémák és drasztikus fogyás - durván bukta vissza az ételt és ezekre semmi sem hatott - miatt)!

Szépen fejlődik, egészséges, vidám és életerős.

Ha van szabad egy heted, akkor érdemes átolvasni, hátha neked bejön..


Úgyhogy, vagy rohdt jól csinálok valamit, vagy a gyerekünk természete, "gondolkodása'" a dolgok menetéről nagyon jó (sztem az utóbbi).


Ha kell nagyon szívesen elküldöm neked. Valahogy megvan még a gépemen mind a két kötet.

2011. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem viszont nagyon tettszett. Hasonló volt már előtte is az elképzelésem a gyereknevelésről, csak valahogy nem tudtam rendezni magamban a dolgokat. Ezt nem tudom érthetően leírni. Miután elolvastam a könyveket olyan volt, mintha minden a helyére került volna. Nem kell mindent szó szerint venni, nem is lehet, mert tényleg minden baba más, de nekem nagyon sok jó tanácsot adott. Megéri elolvasni, mert valamit mindenképpen tanulsz belőle. Vagy hasznosítod amit olvastál, vagy rájössz, hogy te pont nem így akarod nevelni. Én csak ajánlani tudom, bár vannak benne dolgok, amik az én lányomnál sem vátak be.
2011. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nem olvastam a válaszokat. Nekem mindhárom kötet megvan, de kettőt nem tudtam kiolvasni, csak beleolvasni. Igazából az én véleményem erről, hogy nagyon sokat lehet tanulni belőle szerintem, de nem kötelező a könyv szerint tanítani, nevelni a gyereket. Többen inkább ellene vannak, na de ha elolvasod, akkor rá fogsz jönni egy-két dologra, hogy ezt nem így kell csinálni, hanem ahogy a "nagykönyvben" le van írva, és az legalább félsiker. Természetesen én sem a könyvből nevelem gyermekem, de sok jóra megtanított... Ezt mindenki maga döntse el, hogy milyen véleménnyel vannak a könyvről. (is-is)
2011. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a 2. részét olvastam, de nem sok használhatót találtam benne. Mintababáknál biztos bejön, de nálunk nem.

A napirendet nem te fogod kialakítani, hanem a baba magának. 3-4 hónapos korra beáll magától. Persze picit tudod módosítani, pl. fürdés, séta időpontja. De nyilván akkor fog aludni, amikor álmos, akkor fog enni, amikor éhes. Nem amikor anyu akarja.

Tápszeres babáknál lehet, hogy bejön, de a szoptatott babákról halvány dunsztja sincs. Ugyanis ott nem szentírás a 3 óránkénti etetés. A baba 1,5 óra alatt megemészti az anyatejet, szóval lehet, hogy sokkal gyakrabban kér majd enni.

2011. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagyon érdemes ilyen könyveket olvasni. Inkább csak összezavar. Minden nőnek vannak ösztönei, azokra kell hallgatni. Én pl. rögtön mellre tettem volna a babát, amikor csak sírt, de sok szakirodalom szerint ezzel elrontod, mert akkor nem tanul rendet, sőt, még hasfájós is lehet. Ellenben a védőnőm azt mondta, hogy nyugodtan tegyem mellre gyakran. Hát, kinek higgyen az ember?

A második gyerekemet inkább ösztönösen gondoztam, sokkal nyugodtabb baba lett. Nem kell az ilyen napirend dolgokat erőltetni 1 éves kor alatt.

2011. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tetszenek.
2011. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

14:04-es válaszolónak: Azért nagyban cáfolom a válaszodat, mert amit leírtál, nem tartom a valóságnak megfelelően pozitívan. A félreértés elkerülése érdekében most tisztázom, hogy NEM vitatkozni akarok, nem áll szándékomban.

Csak egyet tudj azért: Az én Gyermekem anyatejes volt 8 hónapig, és bizony 3 óránként evett,aludt, persze volt amikor 2-2,5 óránként. Na de, a napirendet, azt igenis a szülő határozza meg, nem a gyerek! Mert ha ilyen engedékeny vagy, akkor tök mindegy mikor eszik, alszik, igaz? Ha én ezt hagytam volna, akkor már szerintem a ház tetején laknánk a párommal. Most 3 éves, és megvan mikor mit csinálunk. Este pl. 8, fél9-kor már alszik, reggel 7-ig. Ha hagynám, éjfél, 1 óráig is ébren lenne. Szóval csak azt akarom jelezni, hogy nem a gyerek irányít, hanem a szülő, mert ha fordítva, akkor kezdődnek a gondok...

2011. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom könyvet kiolvastam, és nagyon tetszettek. Természetesen nem könyvből nevelem a gyerekeimet, de szerintem ez a könyv inkább arra buzdít, hogy ismerje meg az ember a saját gyerekét, és nagyjából tudja, hogy mire számítson tőle. Ebben segítenek a tesztek az elején. Sok tanács bevált belőle, sok probléma fel sem merült. Mindkét gyerekemet szoptatom, szoptattam, számomra abban a témakörben is akadt jó tanács. Nálunk napirend van, mindkét lányom nyugodt, és kiegyensúlyozott, és mi is a férjemmel. Egyébként a szerző által ajánlott napirend nem az órát követi, hanem rutinokon, és rituálékon alapszik. Ez például nagyon szimpatikus volt. Egyszóval nekem tetszett, de mindenki maga dönti el, hogy mennyire hasznos.
2011. nov. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!