Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerek személyivel is...

Kisgyerek személyivel is utazhat külföldre? A személyihez is kell apuka nem csak útlevélhez?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahova lehet személyivel utazni, oda utazhat ő is csak személyivel.

Apuka nem kell hozzá, viszont ha külföldre mész, kell lennie egy beleegyező nyilatkozatnak apukától, ha ő nincs ott, az adott ország nyelvén.

2011. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A személyi elkészítéséhez nem kell apuka, az Okmányirodában alá kell írnod, hogy Ő is engedélyezi. Én egy hónapja csináltattam. EU-n belül a gyereknek is elég a személyi, nem kell útlevél. Nekem nem mondtak olyat, hogy EU-n belül kell az apa nyilatkozata az utazáshoz, de ez nem jelenti azt, hogy tényleg nem kell. Ezt nem tudom.
2011. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kéri a rendőr, ha igazoltat. Ezért jó az adott országnyelvén. Félreértéseket elkerülendő.

Persze ha nem viszel, nem nagy kockázat, mert engem a 37 évem alatt még sosem igazoltatott rendőr, se itthon, se külföldön. Autóval is a 10 év alatt egyszer állítottak meg, de akkor minden autóst.

2011. dec. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!