Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek adjam őket bölcsib...

Szerintetek adjam őket bölcsibe vagy maradjak itthon velük amíg tehetem?

Figyelt kérdés
2 kisfiú A nagyobbik betöltötte a 3 évet nem lehet még ovis mert a kakálás még necces és a beszéd sem tökéletes:) A kicsi 20 hónapos! Nem dolgozom majd csak tavasztól de van lehetőség most rá,hogy januárban elkezdjem őket bölcsibe hordani! Veszekszik a fejemben a "rossz anya vagyok" ha viszem és az "igenis el kell kezdeni anya" Annyira döntésképtelen vagyok,hogy borzasztó! Délig gondoltam őket ebéd után hazahoznám őket! Bevallom jól esne egy kis pihi délelőtt de utána megszólal egy hang hogy ne vigyem őket légyszi tanácsokat adjatok már rossz anya lennék ha bevinném őket? Vagy?????
2011. dec. 12. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Tavasztól mindenképpen menniük kell? Akkor már teljes napra? Mert ebben az esetben elkezdhetnéd vinni őket szoktatásból fél napra. Ne hirtelen kelljen majd átállniuk az otthon létről az egész napos ovira.
2011. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem 100% hogy sikerül a tavaszi munkába állásom de nagyon biztatnak,hogy igen! Én is erre gondoltam amire te ha sikerül akkor meg zsupsz a mély víz egész napra:( Lelkiismeret furdalásom van amiért beadom őket igen ez a legjobb szó és annyira,hogy gombóc van a torkomban gyomromba ha rá gondolok:(
2011. dec. 12. 10:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Addigra a kicsi is 2 éves lesz. Az mégis más, mint ha 6 hónapos lenne.
2011. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zkriszti3 ***** válasza:

Anyagiak miatt mennél dolgozni ?

A szakemberek szerint az első 3 év nagyon fontos a gyerekeknek ,hogy az anyával legyenek.

Viszont ha otthon maradsz mi a garancia ,hogy 1 év múlva lesz állásod. A gyerekeket egy keresetből nem lehet eltartani.

Készülj fel rá ,hogy az első időben sokat lesznek betegek.

Ennek tudatában már mérlegelheted a helyzeted.

2011. dec. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha mész tavasszal tutira dolgozni akkor szerintem is kezdjétek most. Akkor már talán túl lesztek az egy hét bölcsi egy hét otthon szakaszon is mert ez várható az elején ha közösségbe mennek. munkából meg tök szar ilyenkor állandóan kimaradozni.

Nekem első fiam volt bölcsis, szerette de a másodikat ha lehet nem fogom beíratni, mert nekem volt rossz érzésem mindig, hogy olyan kicsike még és nem velem van, de hát én is dolgoztam.

2011. dec. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 3 évest már simán viheted. Végülis a kisebbet is, de jobb neki még ilyenkor otthon, veled.
2011. dec. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem rossz anya, aki szoktatásból elkezdi járatni a gyerekét attól még, hogy otthon van ! Ezt jó ha megmondod a férjednek. Még ha nem állna fent ez a munka dolog se baj, ha elkezdi az anya.

Van, hogy a gyerek igényli is. Én itthon voltam, akartam is, de a kislányunkon azt vettem észre, nem elégítem már ki, pedig megtettem mindent, és 2 évesen beadtam. Volt egy kis szeparációs sirdogálás, megszokás, neki is nekem is, de megszerette és nem volt lelkiismeretfurdalásom.

Mennyire neccea a kakálása a 3 évesednek ? Lehet, hogy kibírja ám, főleg ha ebédig viszed csak. Mi is így indultunk kisfiammal, de nem volt gond egyszer sem. Az pedig, hgoy nem beszél tökéletesen, majd javul az az oviban, ez ne tartson vissza. Én lehet a helyükre vinném, nem egy helyre, mert a nagyobbiknak esetleg nehéz lesz, mikor egyszercsak át kell menjen oviba, és a változás megint nehézkes lehet majd neki.

Nem vagy rossz anya, ha viszed őket !!!

Nehezebb lehet a gyerekeknek,ha hirtelen adod be nem is maradsz kicsit szoktatni, mert már nem lesz időd a munkád miatt. Szerintem az a rosszabb szitu.

2011. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Azt próbáld a férjeddel megértetni, hogy nem magad miatt szeretnéd szoktatni őket, hanem épp a gyerekek miatt, az pedig jó anyaság.

Ő azért gondolja, hogy rossz anya vagy ha lepasszolod őket, mert azt gondolja magadra gondolsz, hogy pihenj, ne csináld velük anyai feladatodat, pedig ez épp olyan anyai feladat beszoktatni őket. A következő lépés az anyaságban.

2011. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!