Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves kislányom nem akar...

1,5 éves kislányom nem akar enni. Mit és mennyit eszik más ilyen korú gyerek?

Figyelt kérdés
megkóstolja a levest két kanál és azt mondja nem, majd kiköpi. A másodikokkal is ez van. Amit megeszik az a tórós palacsinta, abból egyszerre 2 is. De nem adhatok neki állandóan azt. próbáltam már hogy kivárom míg megéhezik és akkor majd fog enni, de órákig elvan enni sem kell neki. Nem is kéri. Egyedül a táp amit megeszik, gyümölcsöket sem. Sokáig nem mehet így, nem tudom mit adjak neki, amit megenne.
2011. dec. 21. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

:)

Az én kislányom se volt nagy evő, csak a krumpli és a tésztát ette, se hús (kivéve felvágottak), se zöldség, se gyümölcs. Egy darabig próbálkoztam, mire két éves lett feladtam. A bölcsiben leszóltak, hogy semmilyen főzeléket nem eszik a gyerek, mire mondtam, hogy ez van. Aztán addig zargattak, míg csináltam egy borsófőzeléket és közöltem, hogy most ezt megesszük. Aztán ott ültünk és nemhogy egy tállal, egy kanállal sem evett. A végén már egy szem borsót tömtem a szájába, hogy legalább kostólja meg, mire elkezdett öklendezni (egy szem borsótól). Úgyhogy visszamentem a bölcsie és közöltem, hogy ha nem akar, akkor nem eszik, ez van. Aztán lett egy testvére 3 évesen. Ovis lett. Elkezdett gyümölcsöt enni. Négy évesen elkezdett húst enni. Négy és fél évesen már sóskát is eszik. No mondjuk más zöldséget nem. De alakulunk. Mindent magától, amikor úgy érzi. Nem kérdezem, nem erőltetem. Egyszercsak azt mondja, hogy megkostólja. Vagy hazajön az oviból és közli, hogy paradicsomlevest evett és kér itthon is...Szóval ennyi. Add fel, majd elkezd enni.

2011. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk az én másfél éves lányom se egy nagy evő, de a tiedhez képest mégiscsak eszik "rendesen".

Amit az enyém eszik (hátha segít):

- reggel ébredéskor és lefekvés előtt egy- egy adag (150ml körül)junior gyerekital (még tehéntejet nem adok neki így direktbe)

- tízóraira és uzsira vagy gyümölcs (általában műzlivel és egy kis kanál mézzel turmixolom össze, a banán/alma pl. kiváló erre) vagy egy kis sajt- vajaskenyér- felvágott

- ebédre általában azt eszik, amit mi is. Már régóta tudom, hogy szeret mindent, ami fokhagymával készül :-), de a tésztákat pl. nem eszi meg.

- este egy pohár joghurt


Nah, csak arra akartam kilyukadni, hogy nekem is sok időbe telt, míg kikísérleteztem, hogy milyen ízkombinációk válnak be. Most pl. a mandarin a menő nála, meg a sütőtök-alma párosítás.

Ha a te kislányod túrós palacsinta rajongó, akkor esetleg kísérletezhetnél túrós ételekkel. Amit az enyém nagyon szeret pl: brokkolit megfőzöm és egy tűzálló tálba teszem. Leöntöm a következő keverékkel: tejföl-tojás-túró- fűszerek, a tetejére reszelek egy kis sajtot és a sütőben megsütöm. Nem csak ő szereti, mi is :-)

2011. dec. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ti szépen alakultok.

Ha enne krumplit vagy tésztát az jó lenne. De azt se semmi normális kaja nem kell neki. Régebben imádta a sütőtököt, többet evett mint én, ma azt is kiköpte, banánnal szintén.

Reggel táp, délelőtt 2-3 harapás vajas kenyér délben táp, délután pár kanál az az napi kajából nagy ritkán egy két harapás alma vagy banán, este táp, persze csoki, keksz jöhet . De azt sem mondhatom hogy ezekkel elhalmoztam, mert lényegesebben kevesebbet kapott ezekből, mint a többi gyerek, akiket ismerek.Na meg joghurtot még az amit megeszik szívesen. Újabban reszelt almára öntöm, és akkor hajlandó enni gyümölcsöt egy keveset.

2011. dec. 21. 22:56
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezt a brokkolis receptet kifogom próbálni! Jól hangzik, szerintem mi is szeretni fogjuk, hátha neki is bejön majd. Milyen fűszereket használsz hozzá? Bazsalikom, oregánó?

Almás- sütőtök nálunk is menő volt, de már nem. :(

Most az jutott eszembe a túróval turmixitalt készíteni valami gyümölccsel.

HA jut még eszedbe valami recept örülnék neki. Már neten is találtam elég jókat(kicsivú oldalán). Van remény!

2011. dec. 21. 23:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia,

A brokkoli főzővizébe teszek ételízesítőt és fokhagymát, a túrós trutyiba meg ami épp kedvünkre való, ici-pici szerecsendiót pl., de sokszor csak simán só vagy ételízesítő.

A lányom egy időben nagyon szerette a meggyes túrókrémet. Vettem meggybefőttet (mert az nem olyan savanyú) és a leve nélkül túróval összeturmixoltam. Falta :-)

2011. dec. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kri76 válasza:

Azota nagyobbak a fent emlitett gyerekek, a kerdesem h megoldodott a problema? Most mar szepen esznek?

(Egy 1,5 eves rosszul evo kislany mamaja)

2017. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!