Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam februárban lesz...

Kisfiam februárban lesz 3éves. Most bölcsibe jár, szeptembertől vinném óvodába. Az új törvény értelmében köteles vagyok februártól átvinni oviba, vagy maradhat bölcsiben szeptemberig?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 08:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Idézet:"2014-től minden háromévesnek óvodában a helye, mondja ki a nemzeti köznevelésről szóló új törvény. Kivételről védőnői javaslatra a település jegyzője dönthet."
2011. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A törvény csak 2014-ben lép életbe, úgyhogy rád van bízva addig. :)
2011. dec. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Akkor most már minden csak azon múlik, mennyire emelik meg a bölcsi díját. Eddig is 12-13ezret fizettem havonta, ha ezen még emelnek, inkább megyünk oviba. Köszi még egyszer a hasznos infot.
2011. dec. 22. 09:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Hű hogy rohan az idő. idén 2011 van, jővőre már 2014 lesz?

Kimarad két év? Jó, oké, értem én, hogy bonyolult felfogni egy törvény szövegét, hát még értelmezni, de hogy valaki azt ne értse, ha 2014-ben lép életbe valami, akkor az 2012-ben még nem érvényes.


Nem mellesleg a jelenlegi törvény nem teszi lehetővé, hogy 3 éves kora után bölcsis legyen. Csak akkor maradhat bölcsiben (bár persze nyilván ki fogja állítani a bölcsi pszichológusa), ha egy pszichológus szakvéleményt ad, hogy nem alkalmas nagy létszámú csoportban nevelésre. Ebben az esetben maradhat bölcsiben, egyébként át kell vinned oviba.

2011. dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, nekünk azt mondták, amíg nem lesz szobatiszta, nem mehet oviba. Pont 3 lett a lányom, mire leszokott a pelusról, szóval rezgett a léc. És ha év közben tölti be a 3-at? Az ovi nem veszi fel, csak szeptemberben, akkor fél évig hova teszed a gyereket? Bírom ezeket a tövényeket.
2011. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is így mondták a bölcsibe.

Májusba lesz 3 éves a fiam és ha addigra nem lesz teljesen szobatiszta és ágy tiszta nem mehet oviba.Májusba kell írnom egy kérelmet,hogy továbbra is a bölcsőde szolgáltatásait vennénk igénybe addig míg nem lesz szobatiszta akár még 1 évig is...és ez csak formalitás minden gyerek addig jár ebbe a bölcsibe amíg muszály..(nem veszik fel oviba).Én már előre tudom,hogy bőven bölcsis lesz a fiam még jövő szeptemberbe is.Most is van nagyon sok gyerek akik már 3-3.5 évesek és még ott vannak.Sok 4 éves ment most el oviba.Sőt olyan kislány is van a csoportba aki most kezdte a bölcsit és már betöltötte a 3 évet.

2011. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!