Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak ha nem eszi...

Mit csináljak ha nem eszi abszolut a főzeléket a 22hós kicsim? Ne erőltessem? 1 falat után kiköpi. Még szopizik, de darabosat minden további nélkül megeszi és szereti.

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia,ne eroltesd így voltam a fiammal.Ma már nagy fiu és éppen az elobb azon nevettunk hogy a suliban azt kapott enni és jot nevetett magában merthogy ha megette volna beteríti a szakácsnénit mint engem baba korában.:)
2012. jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Adjál neki akkor zöldséget nyersen,vagy enyhén párolva,készíthetsz salátát husival,sajttal stb.

A főzeléket cska itt nálunk erőltetik ennyire,egyébként semmivel sem jobb mint a párolt zöldség. A fehérlisztes rántástól meg minden lesz csak egészségesebb nem.

2012. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet!:) Majd kipróbálom.:)
2012. jan. 7. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Kislányom is pont 22 hónapos, és életében csak 1 alkalommal evett főzeléket. Annyira ízlett neki a krumplifőzelék, hogy rengetegett evett belőle, aztán egész éjjel hányt tőle.:(

Utána, soha többet nem volt hajlandó főzelék állagú dolgot megenni, igaz, hogy előtte sem, csak kínlódtunk vele.

Én már rég nem izgatom ezen magam, heti 2 alkalommal főzök jó gazdag levest, tele zöldségekkel, hússal, tésztával. Igyekszem mindig más ízesítéssel készíteni, de ez elég nehéz. Hol berántom paprikásan, hol habarom tejfölösen. Igazából mindegy, mert az összes változatot imádja a lányom. Jót szoktam mosolyogni rajta, mert tudom,ha ezt most berántanám főzelék állagúra, már nem enné meg, pedig teljesen ugyanazok vannak benne.

Szinte minden ebédre levest kap, ami tulajdonképpen kevés lében úszkáló sok-sok zöldség. Én nem estem pánikba, hisz a tápanyag meg van, sőt....

Ja, én sem szerettem soha a főzelékeket, ha nagyon muszáj megeszem, és azt gondolom, hogy ez örökletes lehet:)

2012. jan. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A paradicsomos káposztán kívül nem is főzök főzeléket, mert nem szeretjük. Ennek ellenére viszont sok zöldséget eszünk: levesben, rizottóban, zöldséges tokányokban. Minden nap kerül zöldség az asztalra, nem is kevés. Ha nem eszi meg, ne is erőltesd, add neki darabosan vmilyen formában. Sztem még jobb is ha rágcsálja.
2012. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom még életében nem evett főzeléket. Leszámítva amikor még pépeset evett, de az sem igazi főzelék volt. Persze próbálkoztam, de mindig elfordította a fejét. 2.5 éves
2012. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Olyan jó ezt hallani hogy más gyereke se eszi meg a főzeléket... Még az ujségban is ezt nyomatják. De akkor miért??
2012. jan. 8. 20:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm azóta készít rengeteg krémlevest, mióta két fia van, akik nem eszik a főzeléket. Érdekes módon a krémleveseket imádják a fiúk.

Bár az én fiamnak nincs baja a főzelékkel, a férjem nincs oda érte és 2 személyes főzeléket elég bonyolult csinálni, így én is inkább a leves sok zöldséggel és a krémleves (érdekes módon a férjem azt megeszi) felé hajlok főzés terén.


A spenótra egy nagyon jó ötletet kaptam tőle: spenótos galuskát csinál, és azt mondja a fiúknak, hogy ételfesték van benne. Úgy eszik, hogy csak na! :-)

2012. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!