Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kálciumos oldatos injekció?...

Kálciumos oldatos injekció? Segítség!

Figyelt kérdés

14 hónapos kisfiamnak ma írt ki ilyet a gyerekorvos. Én a gyógyszertárban szembesültem vele, hogy ezek ampullák, tehát szurinak valók.

A gyógyszertáros hölgy azt mondta, hogy teába tegyem.

De hogy? Milyen arányban? És csak fél ampullával kell egyszerre. A másik felét hogy tároljam?


2012. jan. 9. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én beletettem kislányomnak tápszerbe, teába, vízbe...mindegy mibe, csak megigya. (Ne tedd túl nagy adag teába, hogy biztos megigya az egészet. Vagy tegyél kanálba és úgy add be neki egy kis teával vagy valamivel.)

A maradék fél ampullát pedig simán szobahőmérsékleten tároltam. Nem lett semmi baja.


Mikor kinyitod az ampullát, akkor viszont figyelj arra, hogy kis szilánkok ne kerüljenek bele az italba, mikor kiöntöd. Ha nem elég határozottan törtem le az ampulla tetején, akkor volt, hogy nekem szilánkos maradt.

2012. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2012. jan. 9. 14:48
 3/8 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk több,mint egy évig nem akarta felírni ikreimnek,mert az egyik anyuka egyszer megitatta a gyerekkel a szilánkot.De én mindenkitől csak azt hallottam,ha meg vannak fázva,ezt irassak az orvossal,mert jól megindítja az orrukból a váladékot.mOSTMÁR HA BETEGEK MINDIG ADOK NEKIK,ÉS TÉNYLEG JÓ.Én is volt úgy,hogy tápszerbe tettem,de jobb ha egy kis teába,vagy gyümölcslébe teszed,amit tudod,hogy szivesen megiszik.
2012. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi rutinos calcimusc használók vagyunk.

Nem tudom, hogy lehet úgy törni az ampullát, hogy szilánkok keletkezzenek.

Szóval, én sosem tettem semmibe, csak kiadagoltam a fél ampullát és azt felszívtam fecskendővel, úgy be a gyerek szájába, szépen lassan. A másik felét beleállítottam egy cumisüveg kupakba, és szobahőmérsékleten várta a köv. használatot.

2012. jan. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos lehet úgy törni, hogy szilánkos legyen (éppen hogy, van hogy észre sem veszi az ember azokat az aprócska kis szilánkokat...)

Most már tök alaposan átnézem minden alkalommal, miután letörtem. Ha határozottan egy mozdulattal letöröm, akkor általában nincs szilánk, de ha lassan, óvatosan töröm, akkor van hogy marad benne (milliméteres darabok, tényleg alig lehet észrevenni).

2012. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Túlvagyunk az elsőn, közben ikertesó is beteg lett, neki is adtam.

Szóval arra való, hogy elindítsa a náthát, már ha lesz.

Szuper, hogy a dokik általában semmit nem mondanak, csak írnak, aztán majd anyuka otthon kitalálja, mi mire való.

2012. jan. 10. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy tök érdekes, hogy a Calcimusc tájékoztatójában ez áll: "A gyógyszert lassan, intravénásan vagy cseppinfúzióban adják be Önnek."

Ehhez képest folyadékba öntve itatjuk meg a gyerekeinkkel :)

2012. jan. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A legérdekesebb, hogy a doki elfelejtette nekem ezt mondani:-) Én meg azt sem tudtam hirtelen, hogy fiú vagyok vagy lány...
2012. jan. 10. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!