Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vívás gyerekenknek? Beíratnáto...

Vívás gyerekenknek? Beíratnátok gyermeketeket vívásra?

Figyelt kérdés

Kisifam egy örökmozgó, nem nagyon bír egy helyben ülni, ha le is ül akkor is egyfolytában jár a keze vagy a lába, ezt a védőnő is észre vette, ő mondta,hogy az ilyen gyerekeknek, szokták ajánlani, a vívást vagy a lovaglást,hogy nagyon jót tesz.Gondoltam már rá én is ,hogy beíratom valamilyen sportra ahol esetleg le tudja vezetni a fölösleges energiát. Most lesz 5 éves, de azt olvastam,hogy van vívás oktatás óvódás korúaknak is, gondolom azért játékosabb formában.

Tapasztalatokat várnék olyan anyukáktól akiknek a gyermeke jár vívásra, hogy szereti a gyerek, milyen hatással van rá, vagy bármi egyéb amit megosztanátok velem.

Köszönöm szépen.


2012. jan. 20. 08:35
 1/8 A kérdező kommentje:
És nem feltétlen csak tapasztalatokat, hanem véleményket is olyanoktól is akinek nem jár a gyermeke vívásra, hogy esetleg beíratná-e, hogy mit gondolnak errő a sportról.
2012. jan. 20. 08:40
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem sajnos tapasztalatom nincs, csak véleményem. :)

A vívás egy igazi „agybéli sport”, szerintem nagyon jó lehet, fejleszti a koncentrációs képességes, a mozgáskoordinációt, reakciókészséget… szóval én beíratnám, ha lenne rá lehetőségem.

(Mondjuk a lovaglás is szuper lehet.)

2012. jan. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy nekem a vívás és a lovaglás is sokkal szimptikusabb sport, mint a dzsúdó, amit itt felénk minden második kisfiú nyom.


De nyilván a kisfiadtól is függ, hogy mi tetszik majd neki.

2012. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem a gyerekem, hanem én voltam igazolt vívó.

Imádtam. Annyira jó sport. 14 éven át ez volt az életem. Azt terveztem olimpiai bajnok leszek. amikor rájöttem, nem vagyok annyira tehetséges, azt gondoltam, edző leszek. :) De aztán más irányt vett az életem. Iszonyú nehéz sport, rengeteg edzést igényel.

Én 8 évesen kezdtem, akkor még nem volt ovisoknak.

De az alaplépéseket biztosan el tudják kezdeni tanulni.

Én a lovaglást nem ajánlom. Az nagyon sok pénz, és veszélyes is. A barátnőm lovas, és egy veséje van, hiányzik a lépe, stb.

próbáljátok ki. hátha bejön neki. és ha most nem is, akkor 1-2 év múlva új próbát tegyél. és máshová is vidd el, látni fogod mi fogja meg igazán.

2012. jan. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A lovaglás is biztos tetzsene neki, csak az sajnos messze lenne nekünk(mert,hogy már nézegettem a neten hol lenne rá lehetőség), vívás oktatás meg itt lenne közel autóval 20 perc alatt ott lennénk, azért gondoltam a inkább a vívásra.
2012. jan. 20. 08:59
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen ott vannak még a veszélyei is a lovaglásnak, ez valahogy eddig eszembe sem juttott, de most,hogy mondod egyáltalán nem veszélytelen, az is igaz,hogy nem egy olcsó sport.Úgyhogy maradunk a vívásnál, ha lesz hozzá kedve.

Köszi a válaszokat.

2012. jan. 20. 09:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyáron voltunk nyaralni, és a hotelben voltak fakultatív animációs foglalkozások a gyerekeknek. A 6 éves fiaim a vívást választották, és nagyon élvezték abban a 10 napban a foglalkozásokat. Voltak náluk fiatalabb, ovis korú gyerekek is, nagyon ügyesek voltak. :) Nagyon tetszett mindenkinek, sajnos itthon nem folytatják, mert a dzsúdóról meg az úszásról nem hajlandók lemondani, bár nekem mindegy, csak élvezzék, amit csinálnak.


Próbáljátok ki, érdemes.

2012. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
hát igen én jártam vívni nagyon jó,csak a térdeknek állítólag nem tesz jót bár ezt nem éreztem.
2012. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!