Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam naponta kétszer...

3 éves kisfiam naponta kétszer (mindig ébredés után) 1,5 órát mesét néz (minimax). Nem gond ez? Nem nagyon sok?

Figyelt kérdés
Nekem is kell az az idő, mert van egy 1,5 éves öccse is. Csak aggódom, hogy nem sok-e.
2008. ápr. 2. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is van Minimax, de én kb fél órát/2 mesét engedek. Ritka, hogy több megy... napi 3 óra TV szerintem sok egy picit... én arra gondolok, hogy apa esti híradója is TV, hiába nem nézik direkt, azért mégis fülelnek, azzal együtt épp elég szerintem.
2008. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2 éves lányom kedvenc meséje a szaffi, és naponta 2-3szor megnézi.Szerintem nem baj , mert a szókincsüket ezzel is fejlesztik és ettől ne foglalkozom vele kevesebbet, sőtt ..Sokszor nézzük együtt és megbeszéljük mi van a mesében és miért van ez vagy az.a mesék is lehetnek olya érdekesek mint a mesekönyv .Csak tudni kell kezelni a távirányítót.
2008. ápr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a reggeli kakaót mesenézés mellett fogyasztja el a 2.5 éves lányom. A mese azonban nem konkrétan mese, hanem a BBC Prime csatornán egy angol gyerekműsor. A lányom egy szót nem tanult senkitől angolul, de már ezt a műsort nézi kb. fél éve. Reggel 6-9-ig van rajta gyerekműsor, nemcsak rajzfilm, hanem szórakoztató, tanulságos műsorok. [link] oldalon megnézheted, milyen műsorokat készítenek. Szerintem nagyon hasznos, vagy legalábbis hasznosabb,mintha rögtön Minimax-szal indítanánk. Azt szoktam mondani, hogy a "minimaxosok még alszanak ilyenkor", ezt elfogadja a gyermekem. :)
2008. ápr. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Könyörgöm!!!Egy ekkora gyereknek max.15 percet szabadna tévét nézni!Olvassatok utánna.Elhiszem,hogy nehéz és néha én is a kmönnyebb utat választom és leülhet dvd-t nézni(magyar népmesék,Süsü,Thomas,Kukori...)válogatott mesék és rövidek.A fejböl mesélt mese a legjobb nálunk ez apa dolga(néha-néha)én könyvből olvasok rövid meséket,ebből minimum 3-at mert 3 gyereknek kell olvasnom.Ez az én véleményem meg a szakembereké,minden jót mindenkinek!
2008. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, csökkentettük a mennyiséget...

Sejtettem, hogy nem túl jó így :o(

2008. ápr. 9. 13:49
 6/7 anonim válasza:

Sokat olvass neki mesét, énekeljetek. Még van esélyed rá, hogy egy kis észkombájnt nevelj. Azért, mert a szellemi gazdagság tanulási hajlandóságot, képességet alapoz meg.


Az én lányomnak soha nem kell mondani, hogy írja meg a leckét, vidáman megteszi, ez az első dolga. Mert óvodás és bölcsődés korában (nem volt bölcsődében!) már megalapoztam a szellemi színvonalát. :)

2008. szept. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tévézik, okosan tegyétek. Igaza van annak a válaszolónak aki angol gyerekműsorokat kínál a gyerkőcnek. Egy év alatt kialakul náluk a beszédértés és a kiejtést is tökéletesen elsajátítják.
2017. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!