Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan oldjátok meg a...

Ti hogyan oldjátok meg a bölcsibe/oviba járást?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban lakunk, a kisfiam most lesz kétéves. Bölcsibe jár a közeli városba, én dolgozom, közben várjuk a második babát, a 15. hétben vagyok. A gond az, hogy eddig busszal vittem reggel, mert nincsen jogsim, és autónk is csak egy van, azzal a férjem jár dolgozni, reggel 7-re. Délután is legtöbbször én hozom haza, de ha a férjem korán végez, együtt jövünk. Egyszerűen nem tudom, mi lesz, ha megszületik a kistesó. Nem fogom tudni busszal elvinni a nagyot, és az újszülöttet, majd vele haza, délután vissza a nagyért, majd haza, nem akarom rángatni a picit. Itthon nem hagyhatom, egyrészt, csak délután tudnám rábízni bárkire is (de nem is szívesen!), másrészt 40 perc az út, oda, vissza plusz öltözés, várakozás a buszra stb., összesen több, mint 2 óra, én pedig szeretnék szoptatni. Kivenni sem akarnám a nagyot a bölcsiből, mert már jól beszokott, szereti, szívesen jár és sokat fejlődött. A férjem sem mindig tudja elvinni, hol itt dolgoznak, hol ott, van, hogy korábban kell mennie vagy később végez...

Van valaki hasonló szituációban?


2012. jan. 25. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Senki más nem jár a falutokból abba a bölcsibe?


Mondjuk én sem tudom, hogy lesz, nekem van egy ovisom és egy bölcsisem, és májusban születik a 3.

Amikor a kicsi született, nekem még nem járt oviba nagy.

Szerintem ha máshogy nem megy, vedd ki egy hónapra.


Nekem annyi könnyebbségem van, hogy van kocsim (vagyis a kocsink, mert a férjem busszal jár dolgozni), de én meg attól félek, hogy egy-két hónapig nagyon rossz állapotban szoktam lenni, lassan épülök föl.

Én még a nagyszülőkben reménykedem, hogy vagy a reggeli vagy a délutáni fuvart átveszik majd tőlem, és már az is eggyel kevesebb ugye...

2012. jan. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok a kicsikhez!

Összesen 3 ilyen korú kisgyerek van, és csak ő jár. Az ovi, ahová tartozunk is az ellenkező irányban van. A férjem sajna nemigen tud busszal menni, mert hol itt dolgoznak, hol ott (ács). Anyósom itt él a faluban, de se kocsija, se jogsija, reggel dolgozik, max. a délutáni felvigyázást tudnám rábízni. Mi is három gyereket terveztünk, csak még a logisztikát kell kialakítani. De nagyon úgy néz ki, ki kell vennem egy kis időre.

2012. jan. 25. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz neki az olyan rossz, hiszen még kicsi.

Nekem 2 éves volt a lányom, amikor a pici született, és az első évet kifejezetten élveztem így együtt. Olyan családias/harmonikus volt.

2012. jan. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlo helyzetbe voltunk ugyhogy en kenytelen voltam megcsinalni a jogsit es vettunk egy 10 eves olcso autot nekem. Ha nem lettem volna ilyen szituba soha az eletembe eszembe nem jutott volna a jogositvany. De sajnos a kenyszer nagy ur. Mi csak igy tudtuk megoldani sajnos. Igy rohanni sem kell, es 30 perc alatt vegzunk az amugy majdnem 2 oras buszos uttal.
2012. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A jogsi még csak hagyján, szerettem volna már régebben is, de gondoltam minek, ha van a férjemnek. De még egy kocsi, még egy biztosítás, még egy súlyadó, tankolni is kell... Fogalmam nincs, hogyan fogjuk megoldani!
2012. jan. 25. 12:56
 6/7 anonim ***** válasza:
nincs esetleg valaki a szomszédságban aki ráérne reggelente vigyázni a kicsire? mondjuk valamennyi pénzért ha máshogy nem megy? Nekem szerencsére anyum átjön minden reggel mert közel lakik amíg elviszem a nagyot délután már tudja hozni a férjem haza. Esetleg az elején kivehetnéd oviból pár hétre ha nincs jobb megoldás, bár akkor meg kettővel otthon is fárasztó lehet de így meg nem telne úgyis el egy csomó időd utazással.
2012. jan. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha jól számolom kb junius végén jön a baba? Gondolom az utolso hetekben már otthon leszel. Szerintem vedd ki a nagyot pont nyár lesu lehet az udvaron játszani egész nap. Szeptemberben a kicsi is nagyobb lesz akkor már kenguruval buszozhattok vagy mivel 2014-től jha betölti a nagyod a 3-at mehet oviba (kb március?) addig meg otthon marad.

Nálunk 22 ho a korkülönbség a kicsi első évèig mindkettő itthon volt. De most is itthon van 2. hete a nagy betegség miatt.

2012. jan. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!