Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislányom közel fél...

2,5 éves kislányom közel fél év szobatisztaság után egy ideje nem szól, ha pisilnie kell, és egyre rosszabb a helyzet. Tapasztalt valaki hasonlót? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nyár elején volt 2 éves, addigra nappalra szobatiszta lett, egész nyáron nem is volt semmi gond. Október vége felé kezdte, hogy bár szólt, de sokszor már kicsit későn és egy pici becsurgott. Aztán kb. decembertől már alig-alig szólt, mikor láttam rajta, hogy már nagyon toporog, fészkelődik, akkor vittem pisilni. Januárban már 3x előfordult, hogy teljesen bepisilt, ha én nem viszem el, amikor látom rajta, hogy kell neki, ő nem szól. Teljesen tanácstalan vagyok. Fogalmam sincs mit csináljak. Ötletek?
2012. jan. 25. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem született kis tesó?

Vagy történt valami hasonló "nagy esemény"?

2012. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet fel van fázva kérj egy beutalót vizeletvizsgálatra.
2012. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még nem született, de a 6. hónapban vagyok. Védőnőt kérdeztem, hogy emiatt lehet-e, azt mondta, nem valószínű, inkább a kistesó megszületése után szokott előjönni a bepisilés, vagy hogy a nagytesó is újra pelust kér. De ha emiatt lenne is, mit csináljak? Most, hogy elmúlt 2,5 éves, adjak rá újra pelenkát?


Nekem is eszembe jutott a felfázás, de október óta csak nincs egyfolytában felfázva. Egyébként kérdeztem tőle, fáj-e, csípi-e, ha pisil, de azt mondta nem. Azért megkérdezem a gyerekorvost is.


Köszi az eddigi válaszokat!

2012. jan. 25. 13:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig simán lehet, hogy ő ilyen érzékeny. A gyerekek hihetetlenül megéreznek dolgokat előre.

Minden esetre akárhogy is csinálod, próbálj meg nyugodt maradni. És igen, adhatsz rá megint pelust is. Szép nyugodtan megbeszéled vele a kis szintjén, hogy mami nem bír ennyi ruhát mosni, úgyhogy amíg nem szól előre, hogy pisilni kell, addig megint abban lesz.

Lehet, hogy ezzel is "hatást gyakorolhatsz" rá.

2012. jan. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

13.45 Lehet, hogy igazad van, alapból nagyon érzékeny.

Pedig úgy el akartam kerüni ezt a pelenka visszaadást... de már ott tartunk, hogy sokszor egyáltalán nem akar a WC-re jönni, úgy kell odavinnem, miközben tiltakozik. Ha meg nem viszem, akkor 10 másodperc múlva bepisil, és azért sír. Jajjj, amikor nyáron olyan nagy lelkesen szaladt mindig, hogy "Anya, pisi!", nem gondoltam, hogy pár hónap múlva még ilyen gondjaink lesznek.

2012. jan. 25. 13:57
 6/9 anonim ***** válasza:

1-4 vagyok

Azt látom, hogy az anyukák szeretnének mihamarabb "túlesni" a szobatisztaság kérdésen, pedig ez sokszor egy hosszabb folyamat. Néha gyorsan lépnek előre, majd megtorpannak, esetleg pár lépést vissza is mennek, de végül biztos, hogy mindenki célba ér.

Nekem személyes meggyőződésem, hogy ha terelgetve is, de hagyni kell, hogy a maguk tempójában haladjanak ebben a dologban, még akkor is, ha ez több idő, esetleg több pelenka.

És azt is mondják, hogy "visszalépést" nem szabad engedni, mert összezavarodik, meg ilyesmi. Holott ezek a kicsik már nagyon is okosak, és ha világosan elmagyarázzuk nekik, mi van, akkor nem zavarodnak össze, szóval ha kell, igenis visszakerülhet a pelus. Magától fog újra szólni, és el fogja engedni. Bízni kell benne, mint partnerben.

Ha látják rajtunk a pánikot, vagy elkeseredést, esetleg haragot, na az sokkal rémisztőbb.

Szóval kitartást, bízd rá a tempót és menni fog az!

Nagy lányomnál egy évig tartott, és talán a kicsinél is lesz ennyi.

Mert sorstársak vagyunk, én is 6. hónapban. Az enyém most csak alváshoz kap, de én vagyok, akinek nincs türelme ezt most elhagyni, kényelmesebb a pelus, mint a folytonos ágyhúzás-mosás, majd nyáron leszokik. :o)

2012. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nalunk szinte teljesen ugyan ez a helyzet. Mi febr.2-an megyunk uh-ra.
2012. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásaidat, főleg az utolsót! :-) Közben bennem is egyre erősödik, hogy egy kicsit békén kellene hagyni, neki is nagyon rossz lehet, hogy minden nap egy csomót küzdünk ezzel a pisiléssel. Kipróbálom a pelenkát, aztán majd meglátjuk, hogy alakul.


14.46 Jól értem, az újbóli bepisilés miatt küldték a kisgyereked UH-ra?

2012. jan. 25. 15:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Talán túl korán kezdtétek a szobatisztaságra szoktatni. Lehet, hogy még nem volt elég érett hozzá.
2012. jan. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!