Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor vettétek el a cumit a...

Mikor vettétek el a cumit a gyermeketektől? Kisfiam 3 és fél éves és alváshoz még mindig nagyon kell neki.

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy és mikor vegyem el tőle.Van egy alvós állata de így együtt szereti őket:)!!Ti, hogy csináltátok?
2012. jan. 25. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
2,5 éves elmúlt amikor a cica lepisilte a cumit és már nem lehetett elmosni így ő dobta ki a kukába (persze nem pisilte le a cica)...egy ideig még kérte ő is csak alváshoz használta,de mindig emlékeztettem,hogy hát ő dobta ki mert a cica...aztán mindig mondta,hogy tényleg és simán elaludt nélküle
2012. jan. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ez a helyzet(szintén alváshoz kell neki,illetve pl.autóban,ha hosszab útra megyünk,vagy fáradt).3.5 éves,van cumi,és van alvós állatka(Micimackó).A kettő együtt jár.Engem nem zavar a dolog,pedig a bátyja 2 évesen simán leszokott.Az óvodában is alvásidőben odaadják nekik,mondván ha eddig az volt a "biztonság" miért is vegyék el tőlük(nekem ez nagyon szimpi volt az első perctől).Szóval én úgy gondolom,majd megérik rá.Már próbáltuk neki elmagyarázni,"zsarolni"(tűzoltó mániás,de az sem hatotta meg,hogy Tűzoltó Sam-nek nincs cumija),de nem hatott semmi.Mivel alváshoz használja,abszolút kontrollált keretek között,nem is izgatom magam.Ahány ház annyi szokás.
2012. jan. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3 éves múlt, régebben nem igényelte csak alváshoz, mióta ovis, ha itthon van, egész nap lóg a szájában. Ha jól elmerül a játékban, akkor leteszi, nem kéri, de ha mesét néz, vagy alszik akkor kéri. Nálunk sajnos a cumizás mellé nem alvós állat van, hanem kaparja a fejét már több mint egy éve, egy akkori szúnyogcsípést, és mivel minden nap kaparja, ha cumi kerül a szájába, nem tud begyógyulni. Ma is mondta neki a doktornéni, hogy nagyon csúnya, ne csinálja, meg már volt minden, bünti, kérés, kiabálás, ígérgetés, de ez nála már egy rögzült rossz szokás. De csak akkor csinálja, ha cumizik.

Cumit meg elég gyakran kell cserélni mert kiharapja, neki már nem válasz hogy elszakadt/piszkos lett... ilyenkor mondja, hogy menjünk a bababoltba cumiért. És mivel a 16 hónapos huga is cumizik, nem is akarja abbahagyni. Ha nincs meg épp a cumi, mikor kéri, akkor az fél keze van a szájában.

2012. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Gondoltam leírom, hogy azóta teljesen megszabadultunk a cumitól:) egyik reggel elmondtam neki, hogy apa anno a kazánba dobta a cumiját mikor nagyfiú lett, erre ő is be akarta dobni. Reggel bedobtuk, el is égett:) aztán délben picit kereste, sírdogált, elaludt.

Este már kevésbé kereste, másnap még kevesebbet. Azóta 2 hét telt el, egyáltalán nem keresi és nem zavarja, hogy az öccse aki 8 hónapos még cumizik:D!!

Szóval örülök, hogy kitartottam!!

Szóval aki tervezi annak azt tanácsolom várja meg a bűvös 1 hetet:)!!

2012. febr. 11. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!