Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves gyereknél mit jelent...

3,5 éves gyereknél mit jelent a diéta hasmenés esetén?

Figyelt kérdés

Valószínü a járvány enyhébb fajtáját nyelte be. Szombat éjjel hasmenése volt 2X, vasárnap délelőtt 3X nagyon kevés híg széklet, és enyhe hőemelkesés.

Elvittem ma dokihoz, azt mondta maradjunk itthon a héten, és diéta, és lassan térjünk vissza, mert sokaknál visszatért a vírus miután visszaálltak az eredeti kajára.

Akkor most mit adhatok neki?

Éljen szegény egy hétig tésztán, krumplin, rizsen?

Ehet pl levest?

Adjatok ötleteket légyszi


2012. jan. 30. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ma sóban vizben fött krupli sárgarépás rizs, tea keksz, pirotós

Tejet 1 hétig ne de reszelt sajt a rizsre stb.

holnap jól megfözött csirkehúsleves főtt hús stb. Ezt jletni röviden.

2012. jan. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi pont most estünk át rajta hétvégén, remélem nem jön vissza.


Kapott almát, banánt, főtt répát, rizst (kevés natur csirkemellel), háztartási kekszet, levest répával, tésztával.


Úgy néz ki elmúlt neki, ma kezdett az oviban, remélem minden rendben lesz.

2012. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja igen, főtt krumplit kapott (kevés petrezselyemmel)
2012. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A mi gyermekorvosunk elég fiatalos, és azt mesélte, hogy betegség esetén sem indokolt a fokozott diéta, jobb kedvvel eszik a gyerek, ha azt eheti, amit kíván, és hogy az új orvosi kutatások sem támasztják alá a diéta fontosságát. Ezért a barátoméknak nem is javasolta, a pici gyorsan helyrejött, semmi baja nem volt.
2012. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bennem is felmerült, hogy egyáltalán miért van szükség kimondottan diétára? Nyilván ilyenkor nem eszik az ember paprikás krumplit meg pörköltet, de miért vagyunk krumplira meg rizsre "kárhozatva"?
2012. jan. 30. 15:07
 6/6 anonim válasza:

Igaza van annak a hozzászólónak,akinek a fiatalos dokija van,a miénk is minden esetben azt mondja,hogy azt egyen a gyerek,amit kíván.Ha valami nem esik jól,úgyis ott fogja hagyni.Tej,tejtermék azért ne.Az én fiam 2szer kapta el a rotát a bölcsibe,holott beoltattam ellene,nem is tudtam diétáztatni,mert a krumplit le se nyeli,banánt utálja,mindegy,mit adtam neki,amíg a szervezetében benne van,ki nem ürül,addig ugyis fosni fog.:)

Szintén a bölcsibe volt egy járvány,szalmonella,be is zárták egy időre a bölcsit,5 hétig szenvedtünk itthon,amiből gyakorlatilag 5-6 nap volt a vészes.Nemhogy diétáztatni nem tudtam,nem is evett semmit.Cukros teát főztem,pici sót bele,jéghidegre hűtve,kávéskanalanként azt adtam neki.Vagy a kis üveges kubu,az elég tápláló.Lehet kapni a gyógyszertárban Electrolit port,de iszonyat drága,a gyógyszerésznő javasolta a sós-cukros teát.

2012. febr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!