Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Láz, fejfájás, hányás. Valakin...

Láz, fejfájás, hányás. Valakinél hasonló tünet? Valami vírus van?

Figyelt kérdés
Ha voltatok már orvosnál mit adott. (én is és kisfiam is betegek vagyunk,persze az orvosaink egyszerre rendelnek) Hány napig tart?
2012. jan. 30. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon úgy tűnik, hogy vírus. Sokat nem tud tenni az orvos sem: 38 fok felett lázcsillapítás, folyadékpótlás kortyonként. Patikában lehet venni vény nélkül ún rehidráló folyadék készítéséhez való port SODIORAL a neve, azt lehet itatni a gyermekkel (pótolja az elveszített ásványi sókat), ha tartósan hány, hogy ne száradjon ki. Kanalanként kell adni 5 percenként. Ha hasmenés is van, akkor Normaflore vagy egyéb probiotikum készítmény javasolt.

Általában ezek 24-48 óra alatt lezajlanak, max a hasmenés része szokott tovább tartani, az normális.

Jobbulást!

2012. jan. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most van egy hányásos, hasmenéses gyomorvírus. A gyerekeimen átment 3-4 nap alatt, rajtam 2 hét alatt. Mivel soha életemben nem hánytam még, így a hányás kimaradt, csak hányingerem volt, de hasimasi annál több...

Jobbulást Nektek!

2012. jan. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pont ezeket adom a gyerkőcnek,és én is szedem. Aki beteg annak mielőbbi gyógyulást,aki nem ne is legyen.
2012. jan. 30. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!