Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiabálok, üvöltözök a gyerekem...

Kiabálok, üvöltözök a gyerekemmel, hogyan változtassam meg ezt az állapotot?

Figyelt kérdés
Már nem bírom cérnával. Gyerekemmel épp itthon vagyunk, betegek vagyunk, táppénzen vagyok ővele. 2 és fél éves, de mindenért rákiabálok, ráüvöltök a gyerekemre. Egyszerűen csapot, papot itthagynák, és elmennék a ..csába! Kész, kiakadtam, elfogyott a türelmem a gyereknevelés terén. Sajna a gyerekem rossz evő gyerek, két és fél év alatt nem változott semmi, nem lett jobb. Én már nem bírom. És kezdem azt érezni, hogy nem szeret a gyerekem. Már nem bújik oda úgy, mint régebben, amikor még sokkal türelmesebb voltam.
2012. febr. 12. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Én még a legrosszabb pillanatokban sem tudnék így viselkedni, pedig már kiabáltam én is sokszor. De azért mindennek van határa. És az anyai szeretet minden rossz dolgot legyőz. Szerintem.


Talán vidd el 1 hétre a nagyszülőkhöz, ha teheted és fújd ki a gőzt, mert a gyerek magatartásában meg fog látszani ez az agresszió amit tőled kap. Aztán majd ha ütni-vágni fog mndent és mindenkit mégjobban ideges leszel.

2012. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Először is nyugi! Az idegeskedéssel nem mész semmire.Ezen csak te tudsz változtatni!!! Az a baj hogy a szülők ebből az evés dologból nagyobb problémát csinálnak mint kellene.Épp a minap olvastam egy gyerek orvos cikkét akinek ugyan ez volt a véleménye mint nekem.Azt mondta hogy azt kell adni a gyereknek amit szeret.Ha kétféle dolgot szeret akkor azt a kettőt.Persze finoman megkínálhatod minden alkalommal mással is de ha nem kéri nem kell üvölteni vele.Nagyon fontos a személyes példa mutatás ha te nem eszel gyümölcsöt és zöldséget ne várd el a gyerektől sem.Az én lányom is rossz evő volt kicsinek mind addig amíg ezen problémáztam.Manapság pedig semmi gond még a fejes salátát is megeszi a vacsihoz.


Gondolj bele milyen lehet neki egy olyan anyával aki mindenért üvölt vele?!Én sem bújnék oda hozzád mert attól félnék hogy még azért is kiabálnál velem!


Párod hogyan áll ehhez a dologhoz? Jól jönne egy kis magány neked,egy kis egyedül lét.Ne hidd hogy egyedül vagy a problémáddal.Itt majd sokan megmossák a fejedet de ne foglalkozz velük.Mindenki kiakad időnként, ki előbb ki később!


Fel a fejjel!Öleld át te és mond neki hogy szereted csak mostanság kicsit fáradt vagy de megpróbálsz nem kiabálni többé.Biztosan szeret a picid egyébként így is csak nem tudja mi ez az állapot,miért vagy ilyen,mit szabad.

2012. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2.ik válaszolo nagyon hasznos volt,nekem is segitettél köszi.néha én is kiabálok a manommal,mondjuk én nem a kaján,én inkább a hisztin,de tényleg néha visszakéne fogni,valahogy lenyudodni,mert hosszutávon,árthat neki az állando kiabálás,agressziot fog kiváltani.nyugalom,magamnak is ezt mondom.
2012. febr. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

vegyél magne b6-ot,tényleg segít.

ha nagyon felidegesít,menj át pár percre egy másik helyiségbe,dőlj le,és próbálj megnyugodni

én aztán tudom milyen stressz egy beteg gyerek,főleg ha születése óta rossz evő,az én fiam is ilyen,ráadásul 2-4 hetente beteg.én meg dolgozok is,ha beteg,nem tudok táppénzre menni.nem dolgozok minden nap,és éjszaka is dolgozok,12 órázok.ilyenkor úgy vagyok vele,hogy semmi alvás,és így még nehezebb.

én is elkezdtem a magne b6-ot,és nekem segített

hosszú hónapok munkájával elértem azt,hogy nem érdekel,ha nem eszik,éhen halni nem fog kaja mellett.ha beteg,főleg alig eszik,de ez van

2012. febr. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem bejött a sedacur forte, csak gyógynövény van benne, minden reggel beveszek egyet, kb két hét múlva már éreztem, hogy hat, sokkal nyugodtabb vagyok. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de valamit muszáj volt és inkább ezt, mint gyógyszer (a magne b6-tól hízok). Én csak ajánlani tudom, hogy átvészeljük a nehéz időket.
2012. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha nem sovány kórosan, akkor ne aggódj. Az enyém egy ideje csak sajtos kenyeret meg joghurtot eszik. Ha beteg, eleve nem eszik sokat.

És jó lenne, ha kicsit pár napra le tudnád passzolni, akkor kicsit kizökkensz és újrakezdheted. Szerintem túl vagy telítődve, kell a pihenés, mert ez csak rosszabb lesz.

2012. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!