Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bárányhimlővel egyáltalán ki...

Bárányhimlővel egyáltalán ki se lehet menni?

Figyelt kérdés

2012. febr. 17. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, mert a fertőzés a levegőben is terjed, könnyen ráragaszthatja bárkire. Nem szabad.
2012. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Így van. Ha már csak pörkös akkor szabad kimenni. Míg hólyagos, addig nem.
2012. febr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez nem igy van,de nem vitatkozok. a bárányhimlő cseppfertőzéssel terjed.igy ha kiviszed senkinek nem lesz semmi baja tőle.mert az utcán elsétál mellette.de azért nem ajánlatos kivinni,mert nagyon legyengíti az immunrendszert,igy szinte minden más vírusra sokkal fogékonyabb lesz.ha felöltözteted és kiviszed az udvarra 10-15 percre attól nem lesz semmi baja,ezt nekem a védőnő és az orvos is tanácsolta.de most jobb ha bent marad.
2012. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, tényleg cseppfertőzés útján terjed. Ezt találtam:


Gyakran merül fel a szobafogság kérdése. A bárányhimlős beteget lehet levegőre vinni, néhány perces séta, vagy amíg pl. ki-, beszáll az autóból, nem árt semmit. Azért nem ajánlják ezt, mert egyrészt minden betegség hamarabb átvészelhető nyugalomban, másrészt pedig fertőző betegségről van szó, és, mivel a bárányhimlő cseppfertőzés útján terjed, a beteg a szabadban is éppen ugyanúgy fertőz, mint egy zárt helyen. Harmadrészt a környezetben sokkal nagyobb az esélye annak, hogy újabb fertőzések érhetik, amire ilyenkor fogékonyabbak, mint más esetben.

2012. febr. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kint léttel a legnagyobb baj, hogy könnyebben elkap kósza bacikat, arról nem is beszélve, hogy nyílt sebekkel van tele a teste, amikbe ha valami baci belekerül, mondjuk, mert összefogdos valamit, földet, virágot bármit és bekerül a sebbe, az elfertőződik és csúnya szövődmény alakulhat ki.

Udvarra pár percre kiviheted, ha nagyon nem bírja benn, de nem vegyen a kezébe semmit. Ha már pörkösödött az összes, akkor mehettek hosszabb időre, de emberek közé még akkor sem ajánlott, mert igazából nagyon megoszlik még az orvosok véleménye is arról, hogy meddig is fertőz a bárányhimlő.


Jobbulást!

2012. febr. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TKI Ibolya ***** válasza:
30%
Bocsi amit írok de én nem szeretnék még véletlenül sem találkozni az utcán bárányhimlőssel.36 éves vagyok és még nem voltam és a 3 gyerekem sem.Szerintem beteg gyereknek otthon a helye.
2012. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sokkal könnyebben gyógyul, ha a szobában kellemes melegben van, mintha az utcán, és a melegben jobban kijönnek a pöttyök is, ami cél. Egyébként az utolsó pörk leeséséig fertőz, addig nem mehet közösségbe. Ennek ellenére 10-15 perc levegőt nekünk ajánlott az orvosunk.
2012. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!