Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha 2.5 éves...

Mit csináljak, ha 2.5 éves lányom semmit nem eszik meg ebédkor, de még csak rá sem néz? Elképzelhető, hogy a 3 hetes kistestvére váltotta ki ezt belőle?

Figyelt kérdés

Lányomnak fél éves korától másfél éves koráig én főztem, mindent megevett. Mikor teherbe estem, elkezdtük rendeli az ebédet, mert főzni mellette már sok lett volna, egyébként sem voltam jól. Hétköznap rendeltük, hétvégén én főztem, megette, nem volt semmi gond.


Már a kistestvér születése előtt sem akarta megenni az ebédet, de olyan szinten nem, hogy rá sem néz, nem hajlandó a szájába sem venni, bármi legyen az. A rántott húst még megeszi + az édesebb ételeket (tejbegríz, gombóc), de főzeléket, levest egyáltalán, a másodikból csak a húst, köretet nem. Ha már a körethez hozzáért a hús, vagy benne van a főzelékben, azt sem eszi meg.


3 hetes a kistestvére, sajnos egyre idegesebb vagyok a nemevés miatt ebédkor, pedig mondta a védőnő, hogy pont ezt ne lássa rajtam. Kínáljam meg, ha nem kéri, vegyem ki az etetőszékből, mintha mi sem történt volna. Tehetetlen vagyok, mert tudom, hogy nem eszik főtt ételt. Napközben sem kap nasit. Reggelizik, délelőtt kap egy túró rudit, utána ebéd (lenne), délután egy joghurt + gyümölcs és vacsora. Vacsorára sem eszi meg a megmaradt ebédet, inkább nem eszik semmit, vagy kiflit kér. Már próbáltam azt is, hogy nem kapott semmit ebéd után, de akkor sem vacsorázott meleget.

Szerencsére jó húsban van :) 16-17 kg a 2.5 évéhez. A védőnő szerint, ha minden nap van széklete, nem lehet nagy gond.

Azt hittem, hogy a gond, hogy kanállal kellene megenni a levest vagy a főzeléket. Viszont a tejbegrízt megeszi kanállal, így az előbbieket is meg tudná enni. Megetetni nem akarom, mert akkor csak visszamennénk a fejlődésben.

Anyukám főzött egy hétig, mikor hazahoztuk a kistesót, azon a héten sem evett semmit, pedig az már tényleg házi koszt volt. Tegnap együtt készítettünk vacsorát, ő kavarta, látta, hogy mit tett bele, de mikor asztalhoz ültünk, megkóstolni sem volt hajlandó. Már olyat is csináltam, hogy nem én ebédeltettem, hátha velem van gondja, de másnak sem evett.

Szinte biztos, hogy így dacol a kistestvér ellen, akit úgy látszik nagyon szeret, sokszor megpuszilja a fejét és becézgeti. Én is próbálok vele játszani, hogy ne mindig a babával lásson (aki nagyon jó gyerek, csak eszik és alszik, szóval nem vagyok nonstop vele). Tegnap lefeküdt a baba mellé az ágyra, be kellett őt is takarni a baba takarójával.

Szóval a lényeg a lényeg, hogy nem tudom, mivel próbálkozzak még :( Ha van valamilyen tanácsod vagy tapasztalatod, szívesen meghallgatnám! Köszönöm!


2008. ápr. 8. 07:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az jutott eszembe, hogy az enyémek, ha délelőtt bármit kaptak (akár 1db háztartási kekszet is), már nem ettek jól ebédre. Lehet, hogy a Túró Rudit el kéne hagyni, vagy áttenni délutánra. Vagy kivárni, amíg megéhezik, és akkor kínálni meg ebéddel.

A másik, hogy valóban, ne erőltesd, és ne legyél ideges, éhenhalni nem fog :) Én megkínálnám, ha nem kéri, kaphat kenyeret és gyümölcsöt (a savas gyümik étvágyat is hoznak: alma pl), aztán ennyi.

Lehet, hogy mégis meg kéne etetni. Biztos olvastad, hogy sok gyerek újra kér pelenkát is, mert a kistesó megszületett, átmenetileg lehet, hogy megoldás.

Egyébként meg jól csinálod, jó anya vagy, tényleg!!!

Még egy ötlet, esetleg meg lehetne kérdezni Dr. Ranschburg Jenőt: [link]

2008. ápr. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Türelem.Nálunk is majdnem ugyan ez volt.Ne félj, majd ha megszokja a tesót fokozatosan visszajön az étvégya.De lehet hogy kiürültek a vitaminháztartásai, és ezért étvágytalan.Próbálj neki vita kid-et adni.Hátha bejön.Amúgy tényleg ne idegeskedj,mert látja és azért is csinálja.Nekünk el kellett telni 8-10 hétnek mire belátta hogy ugyanúgy szeretjük mint a hugi előtt.Aztán szépen evett.Kitartás!!
2008. ápr. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló a lehető legjobb segítséget ajánlotta, számomra Ranschburg Jenő a legnagyobb szaktekintély gyereknevelésben, ő tuti tud valami megoldást!
2008. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A kistesós dologhoz nem tudok mit hozzászólni, de az étvágytalanság ellen tuti a csalántea. Ne add neki cukorral, esetleg mézet tegyél bele, de ha megissza szűzen az még jobb! Nálam kiskoromban bevált, a kislányomról nem is beszélve!10 napig adhatod neki folyamatosan napi 1 bögrével, aztán 10-14 napig szünet, és kezdheted előlről megint. Hidd el, érdemes kipróbálni!Minden jót!
2008. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!