Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiú feneke (nem a...

2 éves kisfiú feneke (nem a lyuk, hanem a vágatnál) vérzik kicsit! Mitől lehet? Mit kenjek rá?

Figyelt kérdés

Nem erősen vérzik, de már többször észrevettem, nagydolog után, hogy ott szivárog a vér! :( Ha nem vérzik, akkor is piros ott az a "csík" .

Sudocremmel kenegetem neki, de nem tudom segít-e? Volt valaki kisgyereke is már így? Mitől lehet? Esetleg a hintporozással nagyon kiszáríthattam neki?

Köszönöm ha segítetek!


2012. febr. 18. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos. Jobb, mint itt mindenfélét rákencézni, amit esetleg tippelget valaki. A gyerek ilyesféle egészségügyi "nyavalyái" orvost kell, hogy lássanak, mert rosszat tehetsz, ha a "netes gyógyítást" választod egy ilyen esetben. A végbél vérzése nem játék.
2012. febr. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnak megmutathatod, de esélyes, hogy kiszáradt!

Még velem is előfordul, főleg így télen.

Én Bepanthent szoktam rákenni, de bármilyen zsíros krém segít, vagy hámosító, és aztán nem szabad megfeledkezni a hidratálásról, amikor már elmúlt. s a fürdőkádban sem célszerű hosszú ideig üldögélni.

Minek hintőporozod a 2 éves popsiját, ha nem vagyok indiszkrét?

2012. febr. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves első!

Azt írta kérdező, hogy "nem a végbél" vérzik.

A kettő nem azonos súlyú dolog!

2012. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bocsi nem igazán értem, most akkor hol vérzik? És mennyire, mert ha szivárog, az már azért jelentős sérülésre utal.
2012. febr. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A "vágatnál", ami a két "gerezd popi" között fut (mindenkinél).
2012. febr. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy írt!

Nem a végbélből jön a vér,(akkor természetesen azonnal vinném orvoshoz) hanem kívül, a popi vágatnál, a bőrből szivárog! Nem erősen, de nyugtalanít,gondolom talán kellemetlen is neki, bár nem mutatja nem mondja.

A bőrrel van valami gond én úgy gondolom, de, hogy pontosan mi?.. Lehet mégis orvos lesz így is..

De nagyon köszönöm, hogy írtok!

Bepanhten jó ötlet!

Fürdi után, ill. pelenkázáskor hintem be neki, izzadós is, már mindig így szoktam...Ti nem használtok hintőport pelenkázáskor?

Mit tehetnék még? Vagy menjünk a dokihoz szerintetek?

2012. febr. 18. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Két gyerekem nőtt már ki a pelenkás korból, sosem hintőporoztam a popsijukat.

Egyedül a köldökcsonk ápolásra használtuk...

2012. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a neugranormon jó lenne rá.Lehet,hogy savas volt a kaki,és kicsípte neki,én erre tippelek.
2012. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja és hintőporozni szerintem is felesleges már ilyen nagy korba.Én ikreimet kb fél éves korukig hintőporoztam,akkor is csak fürdés után.
2012. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Neogranormont is meg próbálom!

Köszönöm!

2012. febr. 18. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!