Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ilyen eleven a kétéves...

Miért ilyen eleven a kétéves fiam?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 éves és egy hónapos, néha az őrületbe hajszol a "rosszalkodásaival". Általában minden nap eleven, de vannak napok, mikor a sírás kerülget már tehetetlenségemben, mert nem tudok rá hatni sehogy sem. Leírom a napirendünket. Felkelünk kb.-kor, iszunk tápit, ágyazunk, mosakodunk, felöltözünk, aztán visszük a kutyust sétálni. Hazaértünk, kb.11 óra, főzök, közben és főzé után játszunk. Majd 1 órakor ebédelünk, aztán alszunk, ami mostanában nehezebben megy. Ma másfél órát altattam. Mikor éppen főzök és kicsit egyedül kell játszania, hisztizni vagy rosszalkodni kezd. Konyhaszekrény kipakolása, hifi szekrény kipakolása, kézmosás a wc-ben, sötétben egyedül (természetesen úszik a wc a vízben), kutyus ijesztegetése bébitaxival. vagy éppen felmászik magas helyekre. Ezt mind tudja, hogy nem szabad egyedül csinálnia, mégis csinálja, ha tízszer rászólok akkor is. Ő nem áll meg akkor sem, ha felemelem a hangom és követelem, hogy fogadon szót nekem. -.- Már néha annyira kiborulok, hogy elsírom magam. Ritka az ilyen, de megesik. Annyira pörgős gyerek, szinte nem bírok lépést tartani vele. Elkezdünk valamivel játszani, 2 perc után belekezd másba, majd másba és másba. vagy elmegy csintalankodni és csak nevet, ha rászólok. Vagy mondja: Nem szól, Anya! :) Éjszaka többször felébred, inni kér, vagy tejcit(tápszert). 5-kor megy el Apa dolgozni, akkor meg fel akar kelni, mintha már reggel lenne. Estére olyan fáradt vagyok, mint a hulla. Segítségem nincs, sajna. Se nagyi, se más! Segítsetek légyszi, mivel tudnám lekötni a figyelmét illetve mit csináljak, hogy szót fogadjon nekünk. :(
2012. febr. 18. 15:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Szia,


Nálunk is ilyen egy napunk, másfél éves fiammal. Szegény kutyánk ha meglátja a piros nyuszimotort (ő azzal kergeti :)), már menekül be a fürdőszobába.

A WC-be ő nem mos kezet, hanem tárgyakat dobál bele. Teli guriga, a kulcsom, ilyesmik :)


Én sem tudok sok mindent tenni, max lekötni valamivel. Van pár játéka, amikkel időnként hosszabban molyol, pl. babakonyha, építőkocka. De ha olyan napja van, akkor egyik sem jó neki 3 percnél tovább. Majd kinövik, talán ahogy nagyobbak lesznek jobban eljátszanak majd egyedül.

2012. febr. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tudnátok bezárni a WC ajtót, ha nem kulcsos valami akasztóval. Én a napokban akadtam ki ettől, oké-oké sok minden, de azért a WC-be ne nyúljunk bele.
2012. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

szerintem nincs semmi baj a fiaddal, ez nem rosszalkodás hanem figyelemfelhívás ami az ő korában normális.

persze tudom, hogy idegtépő, de inkább neked kéne változtatnod.

pl. a főzés. 2 évesen már segíthet a konyhában :) válogassa a zöldséget, gyúrja a tésztát, csipegessen, kapjon ő is kis tálban mindenféle zöldséget, kanalat, kevergesse, stb.

pakolj el minden játékot, hogy ne terelje el a figyelmét. így könnyebb hosszabb ideig koncentrálnia. játékot te kezdeményezd, de ő válasszon.

szedj magne b6-ot, az is segít :)


felmászni magas dolgokra meg következetesen legyen tilos. akkor is ha te ott vagy, mert összezavarhatja, hogy néha lehet, néha nem.

a wc-t meg valahogy be kéne zárni, hogy ne tudjon bemenni :/

2012. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Biztos hogy a 2 ev 1 honapos fiadrol irtad ezeket? Nem az en szinten 2 ev 1 honapos lanyomrol? :-))) Detto ugyanez. Vele meg fozni se lehet, mert a multkor epp mosogattam o meg joghurtot evett uzsonnara, de mire eszbekaptam a joghurttal mosott fel, meg kente mindenfele. Max kettot kavarna velem, jobban erdekli, hogy hova kenheti szet. Ma reggel porszivozni szerettem volna es szepen megkertem, hogy szedje ossze a kockait az utbol. Osszeszedte, de csak azert, hogy a szemet kellos kozepere boritsa, eppen oda, ahol porszivozom. Meg jon ki vigyorogva a szobabol, hogy: "ejteptem", na mit, a mesekonyvet szaggatta darabokra. Ma nalunk is masfel ora volt a delutani altatas, mert mindent csinalt volna, csak aludni nem. Pont ma gondoltam arra, hogy veszek magneB6-ot, mert neha en is ugy kiborulok, hogy bogok. Ma aszem en vagyok a hisztis, nem o:-))) Gondolom mindezt figyelemfelkeltesbol csinalja, de ha leulok pl kockazni vele, a vege az, hogy donti le az epitett dolgokat es dobalja mindenfele a kockat. Ha meg puzzle-zni ulok le vele, annak is az a vege, hogy szetszedi, amit csinalok es dobalja szet.

Bocs, ha nem tudtam segiteni, de lasd, nem vagy egyedul. Kitartas! Biztos lesznek ennel meg kacifantosabb dolgok is!

2012. febr. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Azta !

2 éves és 1 hónapos fiam detto ugyanolyan mint a ti gyerekeitek.:)

És ugyanazt mondja ,mint a kérdezőjé,ha felemelem a hangom: anya ne beszélj ! :DD

Akkor úgy látszik,hogy a fene nagy elevenség meg toporzékolás életkori sajátosság a kis ördögöknél.

A fiam naponta 100x elmondja,h ő jó lesz,ő jó gyerek,közben üvölt, csapkod,össze-vissza futkározik, mindent kipakol,átrendez,egyszerúen nem lehet hatni rá.

Kikészültem már,mert alapból értelmes,okos, csendes gyerek.Valahogy kibírjuk csajok...

2012. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem 21 hónapos a fiam, nem rossz csak nagyon aktív, pörgős gyerek. Én eddig azt hittem, senkinek nincs ilyen gyereke, de például, én főzni is csak akkor tudok, ha alszik délután ( hála még alszik délután, de este 10 előtt nem tudom elaltatni, és reggel 7-kor már ébred is. Most is csak azért van el, mert a hűtőből kipakoltuk a tojásokat, és arcot rajzoltam rájuk, ő pedig játszi velük, 2 perc után már 1 eltört.
2012. febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 gyongyi28 válasza:
hat nekem ikerlanyaim vannak es foleg az egyik ilyen,de en melletuk meg tudok csinalni mindent es szerencsere az alvassal nincs gond -sosem altattam oket.Nalunk a gond az hogy az egyik mindig megveri a masikat az meg sir.Biztos hogy butorszallitok lesznek,mert egy nap tobbszor is atrendezik a szobat.nalunk csak a sarokban ules hasznal mivel hogy meg allapitottak hogy hiperaktivak ugyhogy a legnagyobb buntetes az ules.Kitartas es nem benned van a hiba,de legy szigoru neked kell iranyitanod,megszabnod a hatarokat.Amit ma nem szabad azt holnap se engedd meg es ha rosszat tesz ezonnal legyen buntetes.Az alvasrol csak annyit hogy mar reg alhatna egyedul !Ha megszabod a lefekves idejet azon ne valtoztass!Fektesd le ,takard be ,egy jo ejt puszi es alvas!!! Ne magyarazkodj hogy miert kell igy aludni,mert zsarolni fog addig mig megnem torsz.Ha fel kell mindig vidd vissza az agyaba de ne szolj hozza semmit es ne sajnald meg,ez az o hasznara is valik!!!Egy-ket napig hisztizik aztan beletorodik hogy te ugyse engedsz.Hidd el bevalik!!!Nekem ez a szakmam ugyhogy ez kiprobalt recept.Sok sikert!!!
2012. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Jajj Lányok! Annyit kacagtam :))))) hogy milyen édes gyerekeitek vannak :) Igen, valamiféle ilyen "rosszaságokat csinál a fiam is. Csak még az etetőből is kiköpi vagy ledobja az ételt a kutyának, és tudja, hogy nem etetjük az asztaltól a kutyit. Játszás közben Ő is két perc után dobálózik a kockákkal és a kirakóval :) Örülök, hogy nem vagyok egyedül a gondjaimmal, de nekem van egy 16 éves lányom, akit nagyon fiatalon szültem(18) és vele nem voltak ilyen problémáim..vagy csak nem emlékszem rá? :D Köszönöm a válaszaitokat, akkor még nem őrülök meg, várok picit, hátha elmúlik ez a "kétéves" korszak is :)))).További boldog "babázást" nektek!
2012. febr. 18. 21:24
 9/23 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is 2 éves 1 hónapos és ugyan ilyen dolgai vannak. Rettenetes eleven, semmi nem köti le, akaratos, makacs, öntörvényű és eszméletlenül hisztis !Ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, akkor úgy visít, mint egy kismalac! A szomszédaink biztos örülnek. Délben és este minimum egy órát kell altatni, de inkább másfelet. Sokszor kiborít. De alapból - ha éppen nem hisztizik - egy édes, mosolygós kisfiú, imádjuk. :-) Majd elmúlik ez a korszak is.
2012. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mi vagyunk a kocka meg kirako dobalosak. Nekem az tunt fel, hogy a nagyobbik lanyod nem volt ilyen??? Anyukam szerint en sem:-))) Igaz en nem 16 eve szulettem, hanem 2,5x 16 eve, de valsz akkoriban "uncsibbak" voltak a gyerekek, mert a hugom ugyanezt mondja a 17 eves fiarolm hogy o sem volt ilyen virgonc. Lehet, hogy a korral, meg a tudomany fejlodesevel a gyerekek is huncutabbak lettek??? :-)))
2012. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!