Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves korban normális a...

3 éves korban normális a füllentés?

Figyelt kérdés
Pár napja kislányom nagyon pörög, mint aki be van kávézva :). Ezzel egyidejűleg jött a füllentés pl: Mami azt mondta hogy ezt és ezt lehet csinálni. Vagy anya vagy apa azt mondta... Vagy olyat mesél amit nem is csinált, de úgy adja elő mintha megtörtént volna. Hatalmas fantázia lapul benne. Hogy kezeljem hogy olyat nem mondunk ami nem igaz de azért ne folytsam el a képzeletét. Nagy mese Manó lett :)!

2012. febr. 20. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek kimondottan fantáziahazugságok, ebben az életkorban tökéletesen normálisak. Nem is igazán hazugság, hiszen célja nincs vele, nem akar megtéveszteni téged.
2012. febr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha biztos vagy abban, hogy te és a párod sohasem mondotok valótlant egymásnak, akkor azt nem tőletek leste el. Ha már oviba jár, lehet, hogy ott "tanulta". Tedd próbára valami olyan kérdéssel, amire tudod előre a választ, de azt is tudod, hogy esetleg valami miatt neki könnyebb, ha lódít egy kicsit.
2012. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi nem szoktunk hazudni egymásnak.meg neki is betartjuk ha ígérünk valamit. Úgyhogy gondolom ez a korral jár neki :). Csak még nem tudom hogy kezeljem.
2012. febr. 20. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Az jó, ha nem tőletek "tanulta", de valahogy megpróbálnám megmagyarázni neki, hogy olyasmit nem mondunk, amiről tudjuk, hogy nem igaz, nem valós.
2012. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én semmi rosszat nem látok benne. Én inkább belemennék a játékba. A gyermek nem hülye, venni fogja a lapot, hogy te is tudod, hogy játék.

Én emlékszem, hogy gyerekkoromban nagyon élénk volt a fantáziám és én is hasonlóan nagyon sok mindent összehordtam. Sokszor annyira bele tudtam merülni, hogy már a valóság és fantázia határai is összemosódtak picit. De élveztem, és senkinek semmi rosszat soha nem akartam.

2012. febr. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!